Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Karın Bölgesini Eritmenin 8 Yolu

24.07.2015
438
Karın Bölgesini Eritmenin 8 Yolu

Karın bölgesini eritmek istiyorum ancak bir türlü eritemiyorum diyor iseniz bu önerileri uygulayabilirsiniz.

Karın bölgesini eritme yolları

Hiç beklemeden uygulamaya başlayabileceğiniz kolay öneriler ile birkaç gün içerisinde karnınızı eritmeye başlayabilirsiniz. Böylece saklayacak bir göbeğiniz olmadığı için kendinize daha çok güven duyarsınız.

Az yemek yiyin

Sık sık yiyin ancak küçük öğünler halinde yiyin.

Akşam yemeklerinizi sebze ağırlıklı tüketin. Böylelikle bol mineral alırsınız ve vücudunuz depoladığınız yağları yakar.

Şekeri mümkün olduğu kadar azaltın. Şeker yerine şeker ihtiyacınızı meyvelerden almaya çalışın. Ama meyveleri protein ile birlikte alın. Böylelikle hemen kana karışıp yağa çevrilmezler.

Egzersiz yapın

Egzersiz yapmak da karın bölgesini eritme yolları arasında yerini korumaktadır. Egzersizlerinizi sabah kahvaltısından önce yaptığınız takdirde gece boyu harcamadığınız enerji açığı kapanır ve depoladığınız yağı eritirsiniz.

Akşam yemeği sonrası egzersiz yaptığınızda ise gün boyunca biriktirmiş olduğunuz şekeri eritir ve daha sonrasında uyuduğunuzda vücudunuzdaki yağ depolarından yakmaya başlar.

İp atlayın

İp atlamak kalça kaslarınızı güçlendirir. Günde 15 dakika ip atladığınızda 100 kaloriden daha fazlasını harcarsınız.

Bacaklar kasların en çok biriktiği yerlerdir. Onları güçlendirir iseniz hem metabolizmanız güçlenir hem de kalorileri daha iyi yakabilirsiniz.

Ancak tüm bunları kendinizi kasmadan yapmalısınız. Aksi takdirde zorlanırsınız. Ayrıca haftada bir kilo vermek uzmanlar tarafından ideal olarak görülüyor.

Kaba tuzla banyo yapın

Karın bölgesini eritme yolları arasında yer alan seçeneklerden bir tanesi de kaba tuz ile banyo yapmaktır. Kaba tuz vücudunuzu terletir ve vücudunuzda olan fazla suların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ayrıca derinin metabolizmasını da hızlandırır.

Marketten kaba tuz alıp banyo yapmadan önce bir bardak kaba tuzu az miktarda sıcak su ile karıştırın ve karnınızın üzerine koyun. Yavaş yavaş ellerinizle on dakika masaj yapın. Sonrasında sıcak su ile duş alın.

Ev işleri yapın

Oturmak yerine öğle saatlerinde yerleri süpürün. Bu saatlerde sıcaklık artar. Ancak yerleri elektrikli süpürge yerine normal süpürge ile süpürün. Yerleri bir bez ile de silebilirsiniz.

Acıktığınız zaman ise kendinize bir salata hazırlayın. Böylece fazla yemezsiniz.

Diyet

Öğünlerinizden önce bir bardak limonlu ılık su için. Ayrıca öğünlerinizden önce atıştırabilirsiniz. Böylece iştahınız kapanır ve daha az yersiniz. Günlük bir kaşık sirke de içebilirsiniz. Sirke göbeğinizi eritmeye yardımcı olur.

Masaj

Karın bölgesi yağlarını eritme yolları içerisinde belki de en önemlisi masajdır. Masaj kremini karnınıza sürdükten sonra eliniz ile ovalayın. Yaptığınız masaj derinizin ısısını yükseltir. Enerji tüketiminiz artar iken bağırsakların hareketi de hızlanır. Bunun yanı sıra bağırsak hareketleri de hızlanır. Böylece vücudunuzdaki fazla su da atılır. Her gün bir süre masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Beyni çalıştırma

Beyin ne kadar çok çalışırsa o kadar enerji harcar. Bu yüzden kitap okuyun, soru çözün, resim yapın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.