Hızlı Göbek Eritmenin Yolları | Güzellik Çarşısı

Hızlı Göbek Eritmenin Yolları

Göbek Yağını en hızlı ne eritir?, Karın bölgesindeki yağları eritmek için ne yemeli?, Hızlı göbek eritmek için ne yapmalı?, Göbek kilosu nasıl verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Hızlı Göbek Eritmenin Yolları
24 Temmuz 2015
1.570 okunma
Hızlı Göbek Eritmenin Yolları

Hızlı göbek eritme diyeti; hızlı kilo kaybı sağlıklı bir durum değildir. Ancak diyet programıyla, vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve liflerle sağlıklı bir süreç yaşayabilirsiniz. Özellikle lif, protein ve su dengesine de dikkat edilmelidir. Bol su tüketmek göbek yağlarının erimesinde etkilidir. Kalıcı göbek yağlarının erimesi için yeşil çay ve yaban merisini tüketebilirsiniz.

  • Protein ağırlıklı diyetler
  • Sebze ve meyve ağırlıklı diyetler
  • Diyet ve egzersiz programları uygulamak
  • Limon ve greyfurt detox içecekler ( detox) kullanmak

Hızlı kilo vermek için etkili olacaktır. Diyet programınızda protein dengesini sağlamak ve ekmek kullanmamak göbek erimesi için en hızlı yöntemlerden biridir.

Göbek Çevresindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Neler Yapılmamalı

Hızlı göbek eritmek ve kilo vermek için diyet programı uygularken, bir gün bile aksatmamanız gereken belirli kurallar vardır. Bunların arasında öğünlerinizi programlamız ve aynı saatlerden yemek yemeniz önemlidir.

Bütün gün aç kalıp aniden yemek yemek göbek bölgesinde yağların kalıtsalaşmasına neden olur. Trans yağlar, yüksek yağ içeren yemekler, alkol ve beyaz ekmekten uzak durmak gerekmektedir. Yemeklerden önce yarım saat içinde su içmemek ve yarım saat sonra içecek tüketmemek de hızlı kilo vermenize yaracaktır.

Bölgesel olarak bakıldığı zaman en fazla yağ birikmiş olan bölge göbek bölgesidir. Vücudun en fazla yağlandığı bölge göbek bölgesidir ve bu yağlardan kurtulmak ise çok zordur. Göbek vücudun en ortasında yer almaktadır ve ne kadar zayıf birisi olsa da eğer göbeği var ise o kişi kilolu durur. Zaten göbek vücudun tam ortasında olduğu için hemen dikkati çeker. Göbek bölgesi yağlı olan birisi çok zor kıyafet seçer. Bölgesel zayıflama sorunu olan insanların çoğu göbek bölgesinden şikayet etmektedir. Göbek bölgesi yağ dokusu ve kas açısından çok zayıf bölgedir. Bu yüzden hızlı göbek eritme çok zordur. Normal günlük hayatta bir insanın göbek eritmesi çok zordur. Üstelik masa başında sürekli çalışan kişilerin genellikle karın bölgesinde yağ yığılması meydana gelir.

Yağ yığılmasının sebebi

Göbek bölgesindeki kaslar sadece belli hareketlerle çalıştırılır. Mesela bir yerden başka bir yere gittiğinizde kollarınızı ve bacaklarınızı çalıştırırsınız. Ya da bisiklet sürdüğünüzde kalçanızı ve bacaklarınızı çalıştırırsınız. Ama göbek bölgesini eritmek özen ve çaba ister. Hızlı göbek eritme amacı ile yapılan özel egzersizler bulunmaktadır.

Bayanlarda giderek artan göbek yağlanması sorunu vardır. Erkeklerin ise kas dokuları oldukça gelişmiştir. Ama böyle olsa bile hala göbeklerindeki yağlanmadan şikayetçi olmaktadırlar. Erkek olsun kadın olsun göbeği olan herkes hızlı göbek eritme yollarını arar. Göbek eritmek için bir takım yöntemler denerler. Ancak başarı şansları zayıf olur. Çünkü göbek eritmek zordur. Hızlı tempolarda koşmak, mekik çekmek ya da özel hareketler yaparak karındaki kas dokusunu sağlamlaştırmaya çalışmak en çok kullanılan yöntemlerdir. Çok az da olsa kişi başarı sağlayabilir. Ancak belli bir zaman sonra yapılan spor bırakıldığında tekrar o bölgede yağlanma başlar.

Hamilelik dönemleri

Hamilelik döneminde bebek büyüdükçe genişleyen göbek esnek bir yapı kazanmaya başlar. Doğum sonrasında ise göbek eritmek zor bir hale gelir. Halk arasında bu durum doğum göbeği olarak adlandırılmaktadır. Göbeği sağlı sollu çerçeveleyen can simidi bölgesi de baş belasıdır.

Hızlı göbek eritme bölgesel zayıflama yöntemi

Bölgesel zayıflama yönteminde en sık başvurulan bölge göbektir. Bu durumda en etkili yöntem de egzersizler olmaktadır. Mekik hareketlerini çok çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Yere sırt üstü yatarak bacakları yukarı aşağı indirip kaldırmak doğrudan karın bölgesini etkilemektedir. Bu egzersizleri uygular iken mekik sehpası da kullanabilirsiniz. Ya da biraz yüksek bir yere yatıp bacaklarınızı yine aşağı yukarı hareket ettirebilirsiniz.


Göbek masajı

Göbek bölgenizden kurtulmak için göbek masajı da yapabilirsiniz. Bu masajı yaparken bebek yağı ya da kaygan bir krem kullanabilirsiniz. Böylece göbek bölgesindeki yağları hareket ettirerek göbeğinize masaj yapar iken göbek bölgenizde ısı yayılır ve göbek yağlarınızın erimesine yardımcı olunur. Daha sonra da duş alabilirsiniz.

Göbeği En Hızlı Ne Eritir?

Düzenli olarak egzersiz yapmak göbeğin hızla erimesine yardımcı olacaktır. Bunun için egzersiz yapmaya vakit bulamayanlar yürüyüşlere başvurabilir. Gün içerisinde ortalama 40 – 50 dakika kadar tempolu vaziyette yürüyüş yapmak göbeği eritmede etkili olacaktır.

Karın ve Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Karın eritmek isteyenlerin sadece egzersizlere yönelmeniz doğru olmaz. Buna ek olarak yeme – içme programlarını da dikkatli bir şekilde hazırlamak gerekir. Özellikle de yeşil kahve veya detoks içecek takviyeleri üzerinden sonuç almanız kısa sürecektir.

Karın Yağlarını Eritmek İçin Ne İçmeli?

Karın yağlarında son derece etkili olan zencefil suyunu düzenli olarak içebilirsiniz. Bunun yanı sıra aloe viera suyunu da es geçmemek gerekir. Yine aralarına katılan yeşil çay tarçın eşliğinde tüketilebilir. Tansiyon ya da şekere dair tüm bu içeceklere biraz bal ilave edilebilir.

Karın Bölgesindeki Yağları Eritmek İçin Hangi Hareketler Yapılmalı?

Tam yerine yarım mekik çekerek karın bölgesindeki yağları eritmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bisiklet egzersizleri de işe yarar ve sırt üstü uzanarak uygulamaya geçmeniz gerekir. Ardından gelen kalça kaldırma hareketlerinin de karın bölgesine iyi geleceğini unutmamalısınız.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Evde Ne Yapabiliriz?

Göbek yağlarını eritmede etkili olan egzersizlere yönelebilirsiniz. Bununla birlikte detoks içeceklerin etkisi bir hayli fazla olacaktır. Özellikle de limonlu ve de tarçınlı olarak tüketilen yeşil çaydan da en hızlı şekilde sonuç alınır. Yağlı beslenme programlarından da uzaklaşmanız faydalı olacaktır.

Göbek Eritmenin En Kolay Yolu Nedir?

Tempolu yürüyüşlerden asla vazgeçmemek gerekiyor. Buna ek olarak şeker ve un içeren yiyeceklerden uzaklaşmakta fayda var. En kolay şekilde göbeği eritmek için yeme – içme alışkanlıklarınıza yön vermelisiniz. Düzenli egzersizlere başvurmalısınız.

Karın Yağlarını Eritmek İçin Ne Yemeli?

Düz karna sahip olmak isteyenlerin önceliği yoğurt tüketimine ağırlık vermek olmalıdır. Bunun yanı sıra avokadonun da beslenme programlarına eklenmesi önem arz eder. Ardından gelen ise yumurta oluyor. Her sabah mutlaka kahvaltı menünüze yumurta eklemelisiniz.

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Göbek eritmek için tempolu yürüyüş yapmak ve yağlı, unlu, şekerli yiyeceklerden uzak durmak gerekir.

Karın Yağları Nasıl Erir Bitkisel Çözüm?

Yağ yakıcı özelliğe sahip beyaz çay tüketilebilir. Bunun gibi taze nane ve semiz otunu da beslenme programlarına eklemelisiniz.

Karın Yağını Ne Yakar?

Karın bölgesindeki yağın yakılmasında dereotu ve tere gibi yeşil sebzeler etkili oluyor. Bunun gibi karanfil ve hibiskus eşliğinde de karın yağlarına veda edilebilir.

Hangi İçecek Göbek Eritir?

Bölgesel yağ yakımı için süt tüketmeniz faydalı olacaktır. Bunun gibi buğday proteini içeren yiyeceklere yönelebilirsiniz. Son olarak elma sirkesinin de göbek eritmede etkili olduğu bilinir. Ilık bir suyun içerisine eklenen elma sirkesini tüketerek karın bölgesindeki yağlardan uzaklaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/diyet-bikini-corbasi/
https://guzellikcarsisi.com/karin-bolgesini-eritme-yollari/
https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/terleme-nedenleri/