Cildinizin Doğru Bakımlarla 10 Yaş Genç Gösterebileceğini Biliyor Muydunuz? | Güzellik Çarşısı

Cildinizin Doğru Bakımlarla 10 Yaş Genç Gösterebileceğini Biliyor Muydunuz?

Doğru cilt bakım rutini nasıl olmalı?, Haftalık cilt bakım rutini nasıl olmalı?, Cilt bakım siralamasi nasıl olmalı?, Yüzüm çok yıprandı ne yapabilirim? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Cildinizin Doğru Bakımlarla 10 Yaş Genç Gösterebileceğini Biliyor Muydunuz?
13 Ocak 2020
691 okunma
Cildinizin Doğru Bakımlarla 10 Yaş Genç Gösterebileceğini Biliyor Muydunuz?

Kadın erkek farketmeksizin herkesin cildin 25 yaştan sonra eski canlılığını, parlaklığını, genç görünümünü ne yazık ki yitirmektedir… Bu durumda da 25 yaşındayken 35 gibi görünmek kaçınılmazdır ve bu herkesin isteyeceği en son şeydir. Bu durum her ne kadar genellikle kadınları ilgilendiriyormuş görünse de ve markalar reklamlarında hep kadınları kullansa da özellikle son zamanlarda erkekler de en az kadınlar kadar cilt bakımına önem veriyor! İşte bu yüzden herkesi yakından ilgilendiren, cildi genç gösterme hileleri;

1-Yüz Kremleri

Yer çekimine karşı savaş!

Güzel ve genç görünen bir cildin en büyük sırrı kesinlikle nemlendiricilerdir. Üstelik kırışıklık giderici olan veya içinde birçok şey barından kremlere hiç gerek yok, cilt yoğun bir şekilde nemlensin yeter. Evet, nemlendirici kullanmak çok önemli fakat nemlendiricinin kullanım şekli çok çok daha önemli. Bu yüzden yüz kremlerini uygularken yüzü ovalamak ve dairesel hareketler ile uygulamak yerine, yukarı doğru nazik hareketlerle uygulamaya dikkat etmek, cildin sarkmasını büyük ölçüde önleyecektir.

2-Göz Kontrolü

Ne kadar büyük göz numarası, o kadar fazla kırışıklık.

 

Cilt bakımı ve göz kontrolünün aynı cümle içinde geçmesi herkesi biraz şaşırtacaktır fakat bu ikilin aslında birbiriyle çok yakından ilişkileri var… Göz kenarlarındaki ve etrafındaki kırışıkların en büyük nedenlerinden biri genellikle miyop ve astigmat gibi göz rahatsızlıklarıdır. Bozuk gözlerle uzaktaki bir nesneye bakmak veya bir yazıyı okumak için gözleri kısmak ve bunu çok sık yapmak, kaz ayaklarının çıkmasına yani göz kenarlarının kırışmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bir göz kontrolüne gitmek ve ona göre lens/gözlük kullanmak, en azından göz çevresi kremlerinden bir miktar da olsa tasarruf edilmesini sağlayacaktır…

3-Kolajen

Cildin en büyük dostu.

Kolajen gerçekten tam anlamıyla bir mucize! 5 farklı yapıda vücutta bulunan kolajenin her bir türü eklemlerden vücudun üst tabakasına kadar vücudun farklı yapılarını desteklemektedir. Vücuda sağladığı onlarca yararın dışında kolajen, cilt için de gerekli olanlar listesinin her zaman en başında gelmektedir. Yaşlılık, kötü beslenme, stres gibi nedenlerden dolayısıyla ciltteki kolajen üretimi azalmaktadır. Dolayısıyla cilt canlılığını yitirmekte ve kırışıklık oluşturmaya başlamaktadır. Bu yüzden cilt bakım ürünlerini seçerken, içinde kolajen barındırmasına dikkat etmek fazlasıyla mantıklı olacaktır. Bunun yanında elbette kolajen tozlarını da yiyeceklere veya kahve gibi içeceklere karıştırarak tüketmek de, cildin içten beslenmesine ve daha da canlı görünmesine yardımcı olacaktır.


4-Gül Suyu

Doğal ürünler kadar iyisi var mı?

Tam bir şifa kaynağı olan gül suyunun cilde yararları say say bitmez fakat gül suyunun en sevilen özelliği elbette ki cildin erken yaşlanmasını engellemesidir. Cildin mat görüntüsünü alarak parlamasını sağlayan gül suyunu, cilt bakım rutinine eklemek ve tonik olarak kullanmak cildin kırışıklarla savaşmasına yardımcı olacaktır. Burada en önemli olan kısım ise, kullanılan gül suyunun yüzde yüz doğal olması gerektiğidir. Aksi taktirde yapay gül aroması içeren ürünler cildin tahriş olmasına neden olacaktır.

5-Boyun

Aslında en önemlisi boyun.

Yaş alındığını en çok belli eden yer her zaman boyun olmuştur. Yüze ne kadar iyi bakılırsa bakılsın, boyunla yeterince ilgilenmemek ve kırışmasına, sarkmasına neden olmak, yüz için yapılan bakımları da çöpe atabilmektedir. Bu nedenle yüze her ne yapılıyorsa (nemlendirici sürmek, güneş kremi kullanmak gibi) aynılarının da boyna yapılması gerekir. Özellikle nemlendirici ile boyun kısmına yukarı doğru masaj yapmak 40 yaşındayken 30 yaşında gibi gözükmek ve insanları kandırmak için harika bir yoldur!

6-Güneş Kremi

Olmazsa olmaz.

Güneş kremi kullanmak sadece yazları yapılması gereken bir şeymiş gibi zannedilmektedir fakat güneş kremini yaz kış kullanmak gerekmektedir ve bu kırışıklık ve leke oluşumunun önüne geçen en büyük yardımcıdır! Özellikle her makyajdan önce güneş kremi kullanmak, cilde yapılacak en güzel iyiliktir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kirisiklik-maskesi-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-kirisiklik-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/kisisel-bakiminizi-aslinda-yanlis-yaptiginizi-biliyor-muydunuz/
https://guzellikcarsisi.com/vucuda-zararli-olan-yiyecek-birlesimleri/
https://guzellikcarsisi.com/puruzsuz-cilt-icin-maske/