Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
13
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
25
Rüyada gelinlik giyen birinin görülmesi veya gelinliğin rüya sahibi tarafından girilmesi halinde, mutluluğun ve bereketin yakın olduğuna işaret eder. Rüyada...
11.02.2021
45
Altının rüyada görülmesiyle ilgili hem hayır hem de şer sayılabilecek yorumları bulunuyor. Yapılan yorumlarda altının hangi nesneye dönüştürüldüğü, hangi boyutlarda...
02.02.2021
56

Makyaj Türleri

16.02.2015
1.110
Makyaj Türleri
REKLAM ALANI

 

Makyaj Türleri

Makyaj türleri makyajın çeşidine, yapılış gününe, saatine göre farklılıklar gösterir. Sıradan bir günde normal makyaj yapılırken, evlilik gününde porselen makyaj tercih edilir. Bazı özel gecelerde show makyajı ya da gece makyajı yapılırken, dizi oyuncuları için ise dizi makyajı yapılır.

 

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

 

Porselen Makyaj

Bu makyaj türünde cilt, kapatıcı özelliğe sahip olan malzemeler ile tekrardan inşa edilir. Bu makyaj türü ciltte uzun süreli kalıcı olan bir makyaj çeşidi olduğu için özel günlerde ve gecelerde tercih edilir. Bayanlar ciltlerindeki kusurlardan bu makyaj sayesinde uzun bir süre kurtulmuş olurlar.

 

Günlük Makyaj Şekli

Bu makyaj ile ciltteki kusurlar hafif makyaj ile kapatılır. Daha doğal renkler tercih edilir. Gözlere rimel uygulaması yeterli olacaktır. Abartılı makyaj uygulamasına gerek yoktur.

 

Show Makyaj Şekli

Bu makyaj son derece ağır olmak zorundadır çünkü belli bir duygu ve düşünce ifade edilecektir. Kullanılan renkler oldukça canlı ve insanların dikkatini çekecek niteliktedir. Bu makyajda değişik tonlarda kapatıcılar ve aydınlatıcı malzemeler kullanılır. Beğeni çok önemli olduğu için makyaj yapımı uzun sürer.

 

Dizi Makyaj Şekli

Dizi oyuncularının makyajları adeta kusursuz görünür. Bunun nedeni ise makyajda kullanılan malzemelerin kapatıcı ürünler olması ve ona göre renklendirilmeleridir. Makyaj, usta ellerden çıktığı için ciltteki kusurlar görünmez. Makyajın güzel durmasında diğer bir etken ise verilen ışıklardır. Işık oyunları ile makyaj çok daha kusursuz görünür.

 

Gece Makyaj Şekli

Bu makyajda renkler oldukça belirgindir. Ruj, allık ve rimelin kullanışı oldukça koyu renklidir. Çünkü yüz hatlarını daha çok ortaya çıkarmak ve makyajın kalıcılığını arttırmak ilk düşüncedir. Bu makyajı düğünlerde, nişan ve çeşitli özel günlerde yaptırabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.