Makyaj Türleri | Güzellik Çarşısı

Makyaj Türleri

Özel gün makyajı nedir?, Porselen makyaj ne demek?, Sahne makyajı nedir?, En iyi makyaj nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Makyaj Türleri
16 Şubat 2015
2.010 okunma
Makyaj Türleri

Cildinizin güzel ve ışıltılı görünmesi için makyaj türleri, dizi, gece, porselen, günlük ve düğün makyajı olarak de değişmektedir. Gelin makyaj modelleri ve günlük makyaj modelleriyle, kombinlerinizi renklendiren özel makyaj modellerini deneyebilirsiniz.

Günlük makyaj renkleri nelerdir; Mevsimlere göre değişen günlük makyaj renkleri için kullanacağınız tonlar, yaz aylarında beyaz ve açık tonlardır. Bahar aylarında daha pastel renkler seçmeniz, yeşil ve safran sarısı tonlarını seçebilirsiniz. Aynı zamanda kış ayları için dramatik renkleri tercih ederek, ışıltısız makyaj türleri tercih edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Özel bir uygulama ola kalıcı makyaj türü, cildinizde hafif ve güzel bir görünüm sunacaktır. Göz ve dudak makyajı olarak uygulanan güzellik operasyonunda, cildinize güzel görünecek renklerle, kalıcı bir etki sunmaktadır.

Kalıcı makyajı kim yapar; kalıcı makyaj yaptırmak için öncellikle güzellik merkezine gitmeniz ve cilt renginize göre seçenekler tercih etmeniz önerilir. Makyaj modelleri arasında açık ve koyu tonlar, cilt renginize göre seçilecektir. Cildinizin doğal ve şık görünmesinde etkili olacak kalıcı makyaj ürünleri, suda bozulmadan uzun süre kullanım sağlar.

Makyaj türleri makyajın çeşidine, yapılış gününe, saatine göre farklılıklar gösterir. Sıradan bir günde normal makyaj yapılırken, evlilik gününde porselen makyaj tercih edilir. Bazı özel gecelerde show makyajı ya da gece makyajı yapılırken, dizi oyuncuları için ise dizi makyajı yapılır.

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Porselen Makyaj

Bu makyaj türünde cilt, kapatıcı özelliğe sahip olan malzemeler ile tekrardan inşa edilir. Bu makyaj türü ciltte uzun süreli kalıcı olan bir makyaj çeşidi olduğu için özel günlerde ve gecelerde tercih edilir. Bayanlar ciltlerindeki kusurlardan bu makyaj sayesinde uzun bir süre kurtulmuş olurlar.

Günlük Makyaj Şekli

Bu makyaj ile ciltteki kusurlar hafif makyaj ile kapatılır. Daha doğal renkler tercih edilir. Gözlere rimel uygulaması yeterli olacaktır. Abartılı makyaj uygulamasına gerek yoktur.

Show Makyaj Şekli

Bu makyaj son derece ağır olmak zorundadır çünkü belli bir duygu ve düşünce ifade edilecektir. Kullanılan renkler oldukça canlı ve insanların dikkatini çekecek niteliktedir. Bu makyajda değişik tonlarda kapatıcılar ve aydınlatıcı malzemeler kullanılır. Beğeni çok önemli olduğu için makyaj yapımı uzun sürer.

Dizi Makyaj Şekli

Dizi oyuncularının makyajları adeta kusursuz görünür. Bunun nedeni ise makyajda kullanılan malzemelerin kapatıcı ürünler olması ve ona göre renklendirilmeleridir. Makyaj, usta ellerden çıktığı için ciltteki kusurlar görünmez. Makyajın güzel durmasında diğer bir etken ise verilen ışıklardır. Işık oyunları ile makyaj çok daha kusursuz görünür.

Gece Makyaj Şekli

Bu makyajda renkler oldukça belirgindir. Ruj, allık ve rimelin kullanışı oldukça koyu renklidir. Çünkü yüz hatlarını daha çok ortaya çıkarmak ve makyajın kalıcılığını arttırmak ilk düşüncedir. Bu makyajı düğünlerde, nişan ve çeşitli özel günlerde yaptırabilirsiniz.

Makyaj İsimleri Nelerdir?

Porselen makyaj uzun süre yüzünüzde kalır ve kolay kolay bozulması söz konusu olmaz. Günlük makyaj ise sanki hiç makyaj yapılmamış görünümü verir ve güzelliğinizi ön plana çıkarır. Bunun gibi profesyonel makyajın da belli olmadığı ve doğal görünüm sunduğu bilinir.

Profesyonel Makyaj Ne Demek?

Profesyonel makyajda öncelik kapatıcılara verilir ve ciltte mevcut olan kusurlar kapatılır. Gölgeleme sanatına gidilir ve elmacık kemikleri ile gözler belirginleşir. Aynı şekilde dudakların renklendirilmesi üzerine kusursuz bir makyaj ortaya çıkar.

Temel Makyaj Ne Demek?

Eğitim programlarından söz edilir ve temel makyaja dair hijyen öne çıkar. Sağlık kurallarına uygun olacak şekilde yüze makyaj uygulanır. Bu aşamada kullanılan ürünlerin de cilde uygun olmasına dikkat edilir.

Özel Gün Makyajları Nelerdir?

Özel günlerce yaygın olarak porselen makyaja değinilir. Uzun vadede ciltte kalacak makyaj uygulamaları neticesinde kusurlar kapatılır ve daha renkli bir görünüm kazandırılır.

Makyaj Seti İçinde Neler Var?

Göz farları, dudak kalemi ve kaş şekillendiricilere yer verilir. Allık ile pudra da bunlar arasında gösterilir. Aydınlatıcı, kaş kalemi ve de rujlar ile hazırlanan makyaj setlerinde renk kombinasyonlarına özen gösterilir.

Hangisi Göz Makyajı Ürünüdür?

Göz makyajında öne çıkan farlar oluyor. Farların ardından göz kalemine ve de rimele değinilir. Göz yapısını daha çekici hale getiren eye liner uygulamaları neticesinde istenilen sonuca varılır. Aynı zamanda göz altı kapatıcılarına da yer verilir. Hatta gözleri ön plana çıkarmak adına kaş kalemlerine ve jellerine de değinilir.

Porselen Makyaj Farkı Nedir?

Uzun vadede bozulması mümkün olmaz. Bununla birlikte daha canlı ve renkli görünümlerin üzerinde durulur. Yüz tipine uygun olacak şekilde yapılan porselen makyaj yaygın olarak özel günlerde tercih edilir. Uzun süre yüzünüzde kalacak porselen makyajda hafif bir abartı söz konusudur.

Porselen Makyaj Ne Kadar Fiyatı

Porselen makyaj uygulamalarının fiyatı kuaförlere ve de uzmanlara göre değişiklik gösterir. Buna ek olarak kullanılan malzemelerin derecesi ve markası da fiyatları etkiler. Önceden fiyat tekliflerine yer verilir ve bunun üzerine uygulanması esas alınır.

Smokey Makyaj Ne Demek?

Smokey makyaj olarak gözlere ağırlık verilir. Gözlerin daha dumanlı bir görünüme sahip olması sağlanır. Bunun için kullanılan farlarda koyu ve kahve tonlarına yer verilir. Son derece dikkat çekici olan bu makyaj stili özel zamanlarda değerlendirilebilir. Düğün ya da bayramlarda sıklıkla tercih edilir. Gece dışarıya çıkarken de bu makyaj stilinin üzerinde durulabilir.

Günlük Makyaj Ne Demek?

Günlük makyajda abartıya asla yer verilmez. Aşırı renkli olan makyaj malzemeleri kullanılmaz. Tamamen mevcut güzelliğin ortaya çıkması adına makyaj uygulamalarına yer verilir. Allık, rımel ve de dudak kalemi yeterli görülür. Doğal ve estetik bir görünüme imza atmak esas alınır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/
https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/
https://guzellikcarsisi.com/kamuflaj-makyaj-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/evde-gece-kremi-nasil-yapilir/