Karpuzlu Yüz Maskesi Yapılışı | Güzellik Çarşısı

Karpuzlu Yüz Maskesi Yapılışı

Karpuzlu maske nasıl yapılır?, Karpuzu yüzümüze sürersek ne olur?, Karpuzun Cilde Faydaları Nelerdir?, Karpuz suyu cilde iyi gelir mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Karpuzlu Yüz Maskesi Yapılışı
12 Ocak 2015
895 okunma
Karpuzlu Yüz Maskesi Yapılışı

Karpuz, sağlıklı bir meyve olmasının yanında cildin güzelliğinde ve temizliğinde de kullanılmaktadır. Karpuz, su açısından oldukça zengin bir meyvedir ve 0 kalori miktarı sayesinde zayıflamak için idealdir. Karpuzu yiyerek tüketebileceğiniz gibi güzelleşmek için de kullanabilirsiniz. Yüzünüze uygulayabileceğiniz en iyi toniktir. Yüksek derecede içerdiği antioksidan sayesinde ciltte yaşlanmayı önler. A vitamini açısından zengin olduğu için yağlı ciltlerde yağ dengesini ayarlar. %95 gibi yüksek bir su içeriğine sahip olduğu için cildinizin parlak, temiz ve nemli olmasını sağlar. Bu yararlarından dolayı cildinizi sağlıklı ve dinç görünmesini istiyorsanız size karpuzlu yüz maskesi uygulamanızı tavsiye ederiz. Karpuz maskesi ile özellikle cildinizde gözle görülen kırışıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

Karpuz Maskesinin Yapılışı

Karpuz maskesi sayesinde cildiniz kaybettiği nemi tekrar kazanır, daha sağlıklı ve parlak görünür.

Maske için gerekli malzemeler;

  • 1 dilim kesilmiş karpuz,
  • 1 tane elma ve
  • 2 çorba kaşığı kadar vazelin.

Karpuz diliminin çekirdeklerini çıkardıktan sonra küp şeklinde doğrayın. Doğradıktan sonra onları ezip, elekten geçiriniz. Daha sonra elmanın çekirdeğini çıkardıktan sonra onu mikserde çekin ve karpuzun üzerine katın. 2 çorba kaşığı olan vazelini de bunların içine katın ve macun kıvamına gelene kadar hepsini karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı bir kaba koyarak 30 dakika dolapta bekletin. Daha sonra karpuzlu yüz maskesini yavaş bir şekilde yüzünüze uygulayın ve maskeyi cildinizde 20 dakika bekletin. Yüzünüzü daha sonra durulayın. Hafta da bir ya da 10 günde bir bu karışımı cildinize uygulayın.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilde-iyi-gelen-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/sivilce-maskesi-tarifleri/

https://guzellikcarsisi.com/masum-goz-makyaji-yapilisi/

https://guzellikcarsisi.com/yuz-temizleme-sutu-tarifleri/

https://guzellikcarsisi.com/23-yasin-sevilmemesinin-nedenleri/