Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır? | Güzellik Çarşısı

Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Papatya suyu saçta ne kadar bekletilmeli?, Papatya suyu saçı kaç günde açar?, Papatya suyu saçı ne renk yapar?, Saç Açıcı papatya suyu nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?
13 Şubat 2015
1.440 okunma
Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç nasıl açılır; papatya suyunun içerisindeki etki ile doğal bir şekilde saçlarınızın rengini sarıya açabilirsiniz. Birçok farklı papatya çayı türünü kullanarak farklı işlemler ile saçlarınızı açmanız mümkün.

Değişik tarifleri uygularken mutlaka bekletme sürelerine ve uygulanışına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bazı problemler ile karşılaşmanız beklenen bir durum olacaktır.

Papatya Suyunu Kullanma Yöntemleri

Papatya suyu ile saç nasıl açılır en güvenilir yöntem için aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz;

  • 300 gram kurutulmuş Alman papatyası, 4 bardak kaynar su ve püskürtme şişesi ihtiyacınız olanlar. Kaynar suya papatyalarınızı ekleyin ve 15 dakika demlenmesi için bırakın.
  • Demlenme işlemi tamamlanınca çayınızı püskürtme şişesine doldurun ve saçlarınıza uygulayın.
  • Saçlarınızın açılması için güneşte beklemeniz gerekir. Bu nedenle güneşli günleri tercih etmeniz gerekir.

Normal olarak herkes tarafından bilinen kimyasal papatya suyunun kullanılması istenilmeyen bir yöntemdir. Bu işlem saçlarınızın yanmasına ve güzel görünmemesine neden olur.

Belirttiğimiz yöntemde ise saçlarınız hem beslenir hem de doğal bir şekilde açılır.

 Papatya suyu ile saç açmak eskiden bu yana bayanların uyguladığı en doğal yöntemlerden biridir. Papatya hem saçların rengini doğal bir sarıya döndürür hem de onları besler. Papatya suyu ile saç nasıl açılır? Bunun birçok yöntemi bulunmaktadır. Biz size aktarların önerdikleri yöntemi aktaracağız.

Papatya Suyu İle Saçlarınız Nasıl Açılır?

  • 300 gram kurutulmuş Alman papatyası
  • 4 bardak su
  • Püskürtme yapan bir şişe

Hazırlanması:

1 litre suyu kaynattıktan sonra altını kısın ve içine Alman papatyalarını veya kendi topladığınız ve kuruttuğunuz papatyaları suya bırakın.2 dakika kaynattıktan sonra altını kapatın.15dakika demlenmeye bırakın. Papatya suyunu süzerek püskürtmeli bir şişeye koyunuz. Saçlarınızı papatya suyu ile iyice ıslattıktan sonra 1 saat güneşlenin. Papatya suyu ile saçların açılması için en uygun zaman denize gidilen zamandır. Denizden çıktıktan sonra uygulanan papatya suyu deniz suyu ile karıştığında saçlarınız daha doğal bir şekilde sararmaktadır. Bu uygulamanın en avantajlı yanı saçların beslenirken sararmasıdır.

Papatya suyu saçta ne kadar bekletilmeli?

Papatya suyu saçın yapısına göre bekletilmelidir. Saçlarınız kumral tonlarında ise ortalama 30 dk bekletmeniz yeterli olacaktır. Birkaç ton açılmasında etkilidir. Saç tellerinin ince veya kalın yapısına göre de değişiklik göstermektedir.

Papatya suyu saçı açar mı?

Papatya suyu çok koyu olmayan saçlarda birkaç tık renk değişikliği sağlar. Siyah saçlar, aşırı koyu kahverengi saçlarda çok etkili olmasa da kahverengi ve kumrala dönük tonlarda renkte açılma yapar. Papatya suyu saçların rengini açtığı gibi doğal şekilde beslenmesini de sağlar. Papatyaları kaynatarak suyunu süzmeniz ve sonra saça uygulamanız gerekir. Komple veya uç kısımlarına uygulayabilirsiniz. Özellikle uç kısımlarında sarıya dönük tatlı bir renk oluşmasını sağlar.

Papatya suyu saçı ne renk yapar?

Papatya suyunun saçta renk açma özelliği, tamamen saçın doğal rengiyle alakalıdır. Çok koyu saçlarda fazla bir renk açması olmaz. Bir iki ton açılma sağlanır. Ancak düzenli uygulamalarda alt baz kumral, açık kumral ile sarıya yakın tonlar elde edilebilir. Tamamen uygulamadan önce saçlarınızın çok görünmeyen bir kısmından bir tutam alarak öncelikle test yapmanız gerekir. Eğer istediğiniz tonlarda açılıyor ise tüm saçlara uygulanabilir.

Papatya suyuyla saç ne kadar sürede açılır?

Papatya suyunu saça uyguladıktan sonra 30 dakika sonra açmaya başlar. Saçın yapısına bağlı olarak 60 dakikaya kadar bekletilebilir. Saçların yapısı, hem doğal işlemlerde hem kimyasal işlemlerde ne kadar sürede açılacağını gösterir. Kalın telli, yoğun ve güçlü saçlar genellikle daha zor açılır. İnce telli saçlar ise yapı itibariyle daha kısa sürede açılır ve tonlarda daha hızlı sonuç verir.

Papatya suyu duştan önce mi sonra mı?

Temiz saça uygulanması her zaman daha iyi sonuçlar verir. Saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın ve sonrasında papatya suyunu sürün, güneşe çıkın ve bekleyin. Adeta güneş banyosu yapmış gibi renk pigmentleri ışıldayacaktır. Papatya suyu duştan sonra sürülür. Ancak kozmetik markalarının ürünlerini kullanıyor ve kimyasal etkili hazır ürünler kullanıyor iseniz mutlaka ürün özellikleri ve açıklamalarına göre uygulama yapmanız önerilir. Evde doğal şekilde hazırlanan papatya suyu konsantresi ile kendiniz yapabilirsiniz.

Saç açtıktan sonra yıkanır mı?

Papatya suyu ile açılan saçları isterseniz aynı gün saçta bekletebilirsiniz. Ancak açılan ton sizin için yeterli ise durulamanızda fayda vardır.  Papatya suyu, içeriğindeki özelerle saçlarınızın beslenmesini ve sağlıkla parlamasını sağlar. Saçlar açıldıktan sonra yıkanabilir.

Saçların parlaklığını devam ettirmesi için haftada bir papatya özlü bakımlar yapabilirsiniz. Saçların daha canlı ve sağlıklı olması, yapılan bakım ve maskelere bağlıdır.

Papatya suyu siyah saçı açar mı?

Papatya suyu siyah saçlarda çok etkili değildir. Koyu renklerde papatya suyu çok işe yaramaz. Ancak fazla uygulama yapılmaması önerilir. Zira siyah saçı açmak biraz risklidir ve turunculaşma yapabilir. Siyah saçlarda renk açmak oldukça zordur. Kimyasal açıcılar kullanılabilir veya kuaför yardımıyla rengin açılması sağlanabilir.

Sodalı su saç rengini açar mı?

Sodalı su saç rengini açmaz. Saçların yıpranmasına neden olabilir. Soda yerine papatya suyu gibi doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Saç üzerinde yapılan işlemlerin her biri şayet besleyici değil ise yıpranmalarına neden olur. Sadece renk açmak için doğal bir yöntem denemek istiyorsanız papatya suyunu kullanabilirsiniz. Geçici olarak sprey boyalar, saç tebeşiri gibi uygulamalar bulunmaktadır. Saçlarınızın uç kısımlarını veya tamamını bu yöntemleri kullanarak uygulayabilirsiniz.

Saç rengini ne açar?

Saç rengini açmak için papatya suyu kullanmak en etkili yöntemler arasındadır. Ayrıca deniz suyu da saçın rengini açmakta etkilidir. Tuzlu yapısı ile deniz ve güneşten dolayı, tatil sonrasında mutlaka saçlarınızın renginde açılma olur. Hem doğal saçlarda hem boyalı saçlarda tuzlu su etkisi ve güneş renk açma etkisi oluşturur.

Papatya suyunda da asıl konu güneş banyosudur. Saç pigmentlerinin açılmasını ve berrak şekilde parlamasına yardımcı olur. Düzenli olarak elma sirkesi kullanmak, saç ve kaş renginizin zamanla açılmasında etkilidir. Her duşta veya ayda 3- 4 defa elma sirkeli su kullanmanız, renklerin daha çok açılmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-acicilar/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-beyazlatan-papatya-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-nasir-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/
https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/