Cilt Beyazlatan Papatya Maskesi | Güzellik Çarşısı

Cilt Beyazlatan Papatya Maskesi

Papatya çayı cildi beyazlatır mı?, Papatya suyu yuze sürülür mü?, Papatya toniği ne işe yarar?, Papatya toniği nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Cilt Beyazlatan Papatya Maskesi
01 Şubat 2015
906 okunma
Cilt Beyazlatan Papatya Maskesi

Cilt beyazlatan papatya maskesi ile cildinizdeki lekeleri açabilir, cildinizin bir ton daha açık olmasını sağlayabilirsiniz. Papatyanın vücuda birçok yararı olduğu gibi cilt için de faydaları oldukça fazla. Papatya maskesi ile cildinizi doğal bir şekilde nemlendirebilir, daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Beyazlatmak İçin Papatya Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatan papatya maskesi cilt tonunun açılmasını sağladığı gibi lekelerin giderilmesine ve ciltteki yorgun görünümün ortadan kalkmasını sağlar. Maske yapmak için 1 fincan sıcak su içerisinde 3 tatlı kaşığı papatya çayı ekleyebilirsiniz. İçerisine bir tatlı kaşığı bal ekleyerek cildinize masaj yaparak uygulayın.

Cilt beyazlatmak için yapabileceğiniz papatya maskesinin içerisine nar suyu ekleyebilir, cildinizin daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekletin. Haftada 1 kez yaparak 1 ton daha açık cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

Cilt lekelerini gidermek ve cildi nemlendirmek için papatya çayı, şeker ve zeytinyağını karıştırın. Maske yapmadan önce cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Daha sonra maskeyi masaj yaparak uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Bu maskeyi haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.

Papatyanın içerisinde bulunan maddeler renk açıcı özelliğe sahiptir. Bundan dolayı papatya cilt bakımında kullanılan bitkilerdendir. Ayrıca cilt beyazlatan papatya maskesi cildinize uygulanacak olur ise daha beyaz bir cilde kavuşabilirsiniz. Yapılacak olan bu maske oldukça kolay hazırlanıp uygulanabildiği için evde yapılması mümkün olan maskelerdendir. Ayrıca çok az bir maliyeti olduğundan dolayı kimyasal ürünlerden de çok ekonomiktir.


Cilt Beyazlatan Papatya Maskesi Nasıl Hazırlanır

Evde hazırlanması çok basit olan cilt beyazlatan papatya maskesi için 2 tatlı kaşığı bal, 1 çay bardağı su, 2 tatlı kaşığı gül suyu ve 6 çay kaşığı papatyaya ihtiyacınız olacaktır. Kaynatılan suya eklenen papatyalar su ile beraber 7 dakika daha kaynatıldıktan sonra süzülür. Soğutulan papatya suyu bal ile karıştırılarak cildinize ve boyun kısmınıza uygulanır. Bu uygulama sonrasında 20 dakika beklenir ve uygulanan bölgeler bol su ile yıkanır. Son aşama ise bu bölgelere gül suyu sürmektir. Bu karışım ağzı kapalı bir kapta 7 gün dolapta muhafaza edilebilir. Ayrıca bu maske haftada 2 defa uygulanması mümkün olan bir maskedir. Hem ekonomik oluşu hem de kolay hazırlanabilmesinden dolayı cilt bakımında oldukça kullanılan maskelerden olan papatya maskesi cildi oldukça beyazlatmaktadır.

Kolay hazırlanıp kolay uygulanabilen ve aynı zamanda çok ekonomik olan cilt beyazlatan papatya maskesi sayesinde kolayca cildinizi beyazlatabilirsiniz. Yapmanız gereken sağlıklı bir şekilde maskeyi hazırlamak ve uygulamaktır. Maskeden sonra gül suyu uygulamayı unutmamalı ve haftada 2 defadan fazla uygulamamanız gerekmektedir. Ayrıca uygulanan bu maske tamamen doğal ürünlerden oluştuğu için kimyasal maddeler gibi bir risk taşımamaktadır. Bundan dolayı korkmadan cilde uygulanabilen bu maske sayesinde daha beyaz bir cilde kavuşabilirsiniz. Böylece hem fazla para harcamamış hem de doğal ürünler kullanmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/papatya-suyu-ile-sac-nasil-acilir/

https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-nasir-tedavisi/

https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/goz-alti-morluklari/

https://guzellikcarsisi.com/sac-acicilar/