Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
6
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
85
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
169
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
181

Bitkisel Nasır Tedavisi

07.08.2015
675
Bitkisel Nasır Tedavisi
REKLAM ALANI

Ayaklar başta olmak üzere, ellerde de sıkça görülen nasırlar, deriye baskı yapan bir dış etken dolayısıyla zamanla derinin sertleşip işlevini kaybetmesine verilen addır. Bunun sonucunda özellikle ayaklar için, ayakkabı giyildiğinde şiddetli acı duyulması nasır tedavisini zorunlu hale getirmektedir. Bitkisel nasır tedavisi nasır tedavilerinin birçoğunda kolaylıkla kullanılabilen bir yöntemdir. Sonuç alınabilme şansı da oldukça yüksektir. Başlıca bitkisel nasır tedavisi yöntemleri şunlardır:

  • Domatesin içerisindeki maddeler nasırla mücadelede çok önemli bir yer tutmaktadır. Domates büyük halkalar şeklinde dilimlenip bir bezle nasıra sarılmalı, daha sonra ise bir poşetle hava almayacak biçimde sarılmalıdır.
  • Kırmızı soğanın sıkılması sonucunda elde edilecek su, bir pamuk yardımıyla günde 3-4 kez nasırın üzerine sürüldüğünde nasır kısa sürede zayıflayacaktır.
  • Limonun içindeki asit de nasırın bitkisel tedavisi için çok önemlidir. Limon da aynı domates gibi dilimlenip bir bez yardımıyla nasıra sarılıp, üzeri hava almayacak biçimde sarılmalıdır. Limon gece nasıra sarılıp sabah söküldükten sonra nasırlı bölge ılık suyla yıkandığında nasır kısa sürede kaybolabilir.

  • Etkili bitkisel nasır tedavisi yöntemlerinden biri olan sinir otundan bir miktar alınıp sıcak suda ısıtıldıktan sonra nasırın üzerine koyulduğunda çok etkili olacaktır.
  • Ceviz yağı da başta nasırın acısını azaltma yönünün yanı sıra, nasırla mücadelede çok etkilidir.
  • Kırlangıç otunun nasırla mücadelesinde dünya çapında bir ünü vardır.
  • Fırında pişirilen 2 adet sarımsak tuzla birlikte iyice ezildikten sonra içine elma sirkesi karıştırılıp nasıra sürüldüğünde mucizevi etkiler alınmaktadır.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.