Lazerle Cilt Soyma | Güzellik Çarşısı

Lazerle Cilt Soyma

Lazerle cilt soyma nasıl yapılır?, Cilt soyma işlemi ne kadar?, Yüzdeki deriyi soymak için ne yapmalı?, Soyulan deri kendini yeniler mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Lazerle Cilt Soyma
28 Temmuz 2015
999 okunma
Lazerle Cilt Soyma

Lazerle cilt soyma farklı teknikler üzerinden gerçekleşir. Öncelikle mekanik ve de fiziksel olarak değerlendirilir. Bunlara ek olarak kimyasal soyma işlemlerinin de üzerinde durulabilir. Cilt soyma:

  • Mevcut kırışıklıkların son bulmasında bir hayli etkili oluyor.
  • Ciltte ki düzensizliklere ve de çukurlara son vermede kullanılıyor.

Aynı zamanda ciltte meydana gelen lekelenmelerin ve de sivilce izlerinin sona ermesinde ele alınmaktadır. Ne yaparsa yapsın lekelerden ve de izlerden kurtulamayanların tercihi cilt soyma yöntemlerine başvurmak oluyor.

Lazerle Cilt Soyma Ne İşe Yarar?

Lazerle cilt soyma işlemleri neticesinde ince kırışıklıkların sona ermesi mümkün olacaktır. Özellikle de ağız ile göz çevresinde oluşan ince kırışıklıklara dair son derece etkili bir tedavi olduğunu belirtmek gerek.

Sadece ince kırışıklıklar ile sınırlı kalınmaz. Bunun yanı sıra hem ben hem de nasır tedavisi için düşünülebilir. Devamında:

  • Çil lekelerinden şikayetçi olanlara tavsiye edilir.
  • Gebelik döneminde oluşan lekelerin son bulmasında da etkili olur.

Aynı zamanda bazı ameliyatlardan sonra oluşan lekelerin giderilmesinde lazer etkili olacaktır. Lazer eşliğinde cilt soyma işlemlerine geçilir ve ardından yenileme başlar. Hücre yenilenmesi neticesinde estetik kaygınız sona erecektir. Yara veya leke görünümlerinin önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Yıpranan ciltlerin genç, pürüzsüz ve diri gözükmesi için yapılan lazerle cilt soyma son dönemde oldukça ilgi görmektedir. Dış etmenler başta olmak üzere yaşlanma belirtilerinin de artık kendini iyiden iyiye farkettirdiği durumlarla lazerle cilt soyma işlemi oldukça tercih edilir bir yöntemdir.


Lazerle cilt soyma nasıl yapılır?

Bu yöntemle yapılan cilt yenileme işlemi ve lazer uygulamasıyla, derinin yüzey tabakasının lazer ışığı tarafından soyulup ölü hücrelerin yok olması sağlanır. Lazerle cilt soyma tedavisinde kullanılan ve içinde oldukça yüksek enerji barındıran lazer ışığı derinin buharlaştırılarak vücuttan atılmasını sağlar. Sorunlu bölgeyle birlikte derinin üst tabakasının da soyulduğu görülür. İşlemin ana teması alttan taze derinin çıkmasıdır.

Ayrıca bu uygulamada önemli olan husus, tek seansta sadece kalın tabakanın çıkarılması değil, istenilen derinlikte tabakanın soyulması olmalıdır. Ancak bu sayede üstteki deri istenilen derinlikte soyulduktan sonra deri altındaki kontrollü bölge uyarılarak deride güvenli bir gerginlik sağlanır. Bunun yanında derinin altında yine güvenli bir ısı oluşturularak da deride ekstra soyulma sayesinde genişleyen gözeneklerin daralması da sağlanabilir. Tek seferde yapılan lazerle cilt soyma işleminin uygulandığı durumlar şunlardır:

  • Sivilce izleri, sivilce lekeleri ve bu sayede oluşan çukurlar
  • Göz ve ağız bölgesinde oldukça dikkat çeken kırışıklıklar
  • Nasırlar, yayılmış benler ve siğiller
  • Güneş lekeleri
  • Problem oluşturan genişleyen gözenekler
  • Çiller ve özellikle göz kenarlarında oluşan sarı yağ kistleri

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/karbon-peeling/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-tirnak-mantari-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-iz-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-dovme-sildirme/