Karbon Peeling | Güzellik Çarşısı

Karbon Peeling

Karbon peeling uygulaması ne işe yarar?, Karbon peeling lekeleri geçirir mı?, Karbon peeling zararları nelerdir?, Karbon peeling kaç seans yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Karbon Peeling
08 Şubat 2015
1.103 okunma
Karbon Peeling

Bayanların leke tedavilerinde vazgeçemediği lazer uygulamaları ne kadar olumlu sonuçlar verse de yine de bazı bayanların çekinceleri olmaktadır. Bundan dolayı size adını çok duyduğunuz ama hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadığımız karbon peeling hakkında bilgi vereceğiz.

 

Karbon Peelingin Özelliği

Karbon peeling diğer peelinglerden soyma yapmaması ile ayrılmaktadır. Bu peeling ilk defa uygulandığı zaman kişinin cildi sanki soyma yapılmış gibi ışıltılı ve pürüzsüz oluyor. Bu peelingin en güzel yanı ise hızlı ve güvenilir bir yöntem olmasıdır. Birçok cilt sorunlarına hızlı şekilde etki etmektedir. Q – Switched Nd Yağ lazer ile hızlı ve düşük enerji uygulanmaktadır. Cilde verilen enerji miktarı düşük olduğundan sık atışlar yapılarak daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Cilde atışlar sırasında uygulanan karbon kremi lekelerin gözle görülür azalmasına neden olmaktadır. Anlık ısı artışı sayesinde de dokuya herhangi bir zarar gelmemekte.

 

Karbon Peelingde Anlık Isının Cilde Etkileri

Anlık ısı cilde çok az miktarda verilir ve bu ısı cildin hızlı bir şekilde sıkılaşmasını sağlar. Cilde anlık ısı verildiği zaman hücreler doğrudan harekete geçer ve cilt kendini yenilemek için çaba sarf eder. Kolajen üretimde artış olur ve hücreler çoğalır. Cildinde sorun olan kişilerin doku bozuklukları düzelir ve kırışıklık yok olarak cilt pürüzsüz olur. Sivilcelerde de iyileşmeler olur.


 

Karbon Peelingden Sonraz

  • İşlem yaklaşık olarak 30 dakika sürer.
  • Herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • Uygulamadan sonra ciltte hafif bir pembelik olabilir.
  • 7 – 10 gün arasında seanslar 5 ila 10 defa yapılır.

 

Karbon Peeling Yararları

  • İlk uygulama sırasında lekeler aza iner.
  • Ciltte bulunan gözenekler küçülür.
  • Cildin gerginliği artar.
  • Kırışıklıklarda azalma görülür.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazerle-cilt-soyma/
https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-gogus-buyutme/
https://guzellikcarsisi.com/badem-peelingi/
https://guzellikcarsisi.com/isilti-veren-pudralar/
https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/