Işıltı Veren Pudralar | Güzellik Çarşısı

Işıltı Veren Pudralar

Yüz pudrası ne işe yarar?, Yüz pudrası nasıl kullanılır?, Transparan toz pudra nasıl kullanılır?, En iyi pudra markası hangisi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Işıltı Veren Pudralar
10 Şubat 2015
1.743 okunma
Işıltı Veren Pudralar

Cilt renginize ve makyaj tonlarınıza uygun ışıltı veren pudralar, fondötenin ağır gösteren dokusunu hafifletir ve daha şık bir görünüm kazandırır. Işıltılı ve güzel görünen pudralar, makyaj sırasında cildinizin hafif ve şık görünmesi için kullanabileceğiniz kolay bir uygulamayla lekelerin kapatılmasında da etkili olacaktır.

Cildinizi güzel gösterecek pudralar; 3 farklı tonu bulunan body shop ve bobby Brown brick pudra, açık ve koyu ten renklerine uygundur. Işıltılı ve doğal görünüm için renk tonları pembe ve ten rengine yakındır.

Açık ten renkleri için pudra; açık ten renkleri için body shoptur. 3 farklı tonla renkli ve ışıltılı bir görünüme sahip olursunuz.

Koyu ten renkleri için pudra; koyu ve esmer tenler için kullanabileceğiniz bobby Brown brick doğal bir görünüm sunacaktır.

Makyaj Pudrası Nasıl Kullanılır?

Cilde ışıltı veren pudralar, doğal görünüm için yeterli olacaktır. Bronz ve beyaz tonları kullanabileceğiniz pudralar, 3 farklı tondadır. Pudra kullanımı için önce cildinizi temizlemeniz ve nemlendirme yaparak bir 5 dakika beklemeniz gerekir. Daha sonra tıpkı fondöten gibi göz ve dudak makyajından önce cildinize sürebilirsiniz.

Makyaj yaparken ağır fondötenler yerine cildinize ışıltı veren pudralar kullanmanız cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Ayrıca bu pudraların kapatıcılık etkileri de bulunmaktadır. Cildiniz bu pudralar sayesinde ışıltılı, genç ve sağlıklı görünecektir. Bu pudralardan bazılarını sizler için araştırdık.

Body Shop Pudra

Body Shop Pudra

Body shop pudra cildinize ışıltı verirken cildinize yazdan kalmış gibi bir bronzluk vermektedir. Bu üründen 3 tane var ama bizim konumuz ışıltı veren pudra olduğu için biz sadece bu pudra üzerinde duracağız. İki ayrı renk tonuna sahip olan bu pudranın hem açık tenliler hem de koyu tenliler için pudrası bulunmaktadır. Yüzünüzde hangi bölgeye ışıltı vermek istiyorsanız o bölgeye pudrayı uygulayın. Örnek vermek gerekirse elmacık kemikleriniz ile çenenizin uç bölgesine bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. Cildiniz soluk ve mat bir renge sahip ise canlandırıcı etkisi olan bu pudrayı mutlaka denemelisiniz.

 

Bobby Brown Brick Pudra

Bobby Brown Brick Pudra

Dikkatlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız tam size göre bir ürün diyebiliriz. Bu üründe renk, ışıltı ve doğallık yan yana. Bronz ve pembe renkleri ile sizi bekliyor. Kaşların alt bölgesi koyu rengi, yanak bölgesine de pembe rengi uygulamanız harika olacaktır.

 

Fresh Minerals Fırçalı Pudra

Fresh Minerals Fırçalı Pudra


Kendinden fırçalı olan bu pudra kolay bir kullanımı hedeflemektedir. Pudrayıboyun, dekolte ve yüz bölgesine rahatça uygulanabilir. Pudra saf minerallerden üretilmiştir. Makyajınızın daha çekici olmasını sağlar.

Fondötensiz Pudra Sürülür Mü?

Pudra kullanımına dair fondöten şartına yer verilmez. Şöyle ki isterseniz fondöten üzerine sürerek istediğiniz ten rengine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra isteyenler fondöten kullanmadan önce de pudra sürebilir ve istediği tonlardan makyaj uygulayabilir.

Kompakt Pudra Nedir Ne İşe Yarar?

Kapatıcılık özelliğinin fazla olmasını isteyenler kompakt pudra tercihinde bulunuyor. Özellikle de cildinde sivilce ve akne sorunu olanlar bu yönde tercihini yapar. Aynı zamanda bu pudra türünün ciltte daha uzun süre kalması da tercih edilmesinde etkili oluyor.

Makyaj Malzemeleri Pudra Ne İşe Yarar?

Pudra makyajın sabit kalmasında etkili oluyor. Bunun öncesinde ise cilt tonunu eşitlediği için tercih edilir. Pürüzsüz bir makyaja yer vermek isteyenler de öncesinde fondöten ya da pudra kullanımına önem verir.

Kuru Ciltler Pudra Kullanmalı Mı?

Kuru ciltlere dair pudra kullanımı çok fazla tavsiye edilmez. Ancak yine de kullanmak isteyenler hafif yapıda olanları tercih edebilir. Bununla birlikte mineral içeren pudralar da kuru ciltlere daha uygun olacaktır.

Pudra En İyi Ne İle Sürülür?

Pudranın en iyi şekilde uygulanması adına cildin temin ve de kuru olması önem arz ediyor. Ardından da doğru malzemeler eşliğinde uygulanması gerekiyor. Pudra denilince ilk akla gelen süngerler oluyor. Cildi tahriş etmeyen yumuşak süngerler eşliğinde uygulamanız en doğrusu olacaktır.

Pudra Hangi Aşamada Sürülür?

Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması adına önce nemlendiricilere başvurulur. Ardından gerek fondöten gerekse kapatıcı eşliğinde istediğiniz sonucu alırsınız. Bu aşamada pudra uygulanabilir. Sünger eşliğinde uygulanan pudra sayesinde makyaj sabitlenebilir.

Yüze Bebek Pudra Sürmek Ne İşe Yarar?

Sivilce oluşumuna engel olduğu için bebek pudrasının kullanılması faydalı olacaktır. Aynı zamanda ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesinde de etkilidir. Bundan kaynaklı olarak yüze bebek pudrası sürmek herhangi bir sorun teşkil etmez. Aksine faydalarından kaynaklı sıklıkla yüze uygulanır.

Pudra Pişiği Geçirir Mi?

Nemlilik oranının fazla olması pişiği beraberinde getirir. Bunun önüne geçmek adına pudralara başvurulur. Öyle ki pudralar bölgenin kuru kalmasında etkili olur. Böylece pişikten kaynaklı oluşan kızarıklıkların ve de acının önüne geçilir.

Talk Pudra Nedir Ne İşe Yarar?

Cildin yumuşaması için sıklıkla kullanılan talk pudranın temelde pişik için ele alındığı görülüyor. Bebek bezlerinden kaynaklı olarak pişik sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu durum uzun vadede bebeklerin keyfini kaçırıyor. Ancak hızlı bir şekilde pudraya geçilmesi pişikten kaynaklı sorunların giderilmesinde etkili oluyor.

Velvet Powder Ne Demek?

Yağ kontrolü sağlayan velvet powder pudra, cilde iyi geliyor. Özellikle de gözeneklerin görünümünü en aza indiriyor. Bununla birlikte ince çizgilerin görünmemesi adına da sıklıkla tercih ediliyor ve makyaj öncesinde uygulanıyor. Üstelik makyajı sabitleyen yapısından kaynaklı da bir hayli talep görüyor.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/isilti-veren-fondotenler/
https://guzellikcarsisi.com/sems-aslan-cilt-sikilastirma/
https://guzellikcarsisi.com/makyaj-tazeleme-teknikleri/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-sikayetleri/
https://guzellikcarsisi.com/ceviz-yagi-ile-sac-bakimi/