Şems Aslandan İki Müthiş Cilt Sıkılaştırma Tarifi | Güzellik Çarşısı

Şems Aslandan İki Müthiş Cilt Sıkılaştırma Tarifi

Gözenekleri en iyi ne sıkılaştırır?, Yüzü ne sıkılaştırır?, Cildi en iyi ne sıkılaştırır?, Bebek gibi bir cilt için ne yapılmalı evde? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Şems Aslandan İki Müthiş Cilt Sıkılaştırma Tarifi
03 Ağustos 2015
1.304 okunma
Şems Aslandan İki Müthiş Cilt Sıkılaştırma Tarifi

Şems Aslandan 2 müthiş cilt sıkılaştırma tarifi sayesinde sarkan ya da sarkmaya yüz tutmuş ciltlerin sıkılaştırılması mümkün olabilmektedir. Bu cümleyi okuduğunuzda dikkat kesilenler için bunun doğru olduğunu ve işe yaradığını altını çizerek vurguluyoruz. Size tarifi vermeden önce cildin neden sarkacağına dair ufak bilgilendirmeler yapalım.

Cilt Neden Sarkar?

Cilt sarkmasının en belirgin sebepleri arasında yaş gelmektedir diyebiliriz. Bilindiği üzere yaş ilerledikçe cilt yüzeyinde de belirgin sarkmalar meydana gelmektedir. Ayrıca egzersiz yapılmaması, sürekli oturulan yani masa başı işlerde çalışılması, dengesiz ve düzensiz beslenme, düzensiz bir hayat, deri altında fazla yağın birikmesi, kilo alma gibi nedenlerin tamamı da cilt sarkmalarına neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Cildimizin kendisini toparlaması ve sağlıklı bir hayat için mutlaka egzersiz yapılması gerektiğini vurgulayalım. Vereceğimiz cilt bakım tarifi de zaten egzersiz ile birlikte çok daha etkili olacaktır. O yüzden hem bağışıklık sisteminiz hem fiziksel görünümüz hem de bir sağlık sorununa dönüşen fazla kilolar için mutlaka spor yapılması gerektiğini unutmayın.

Hem iç hem de dış etkenlerden dolayı sarkan ya da sarkmaya başlayan ciltlerin sıkılaştırılması için özellikle yaz mevsiminin kendini iyiden iyiye belli etmesiyle yoğun arayışlar içine giren bayanların, Şems Aslan cilt sıkılaştırma tarifini çok beğenecekleri kesin olmakla birlikte, bu maskeyle cildin üzerinde yıl boyunca biriken ölü hücreler yok olacak ve ciltler ihtiyaç duydukları sıkılığa ve canlılığa kavuşacaklardır.

Şems Aslan cilt sıkılaştırma için halihazırda faydası kanıtlanmış 2 adet tarif şöyledir:

  • İlk tarifte birer tatlı kaşığı kaymak ve kefirle birlikte iki çorba kaşığı beyaz kına maske kıvamına gelene kadar karıştırılmalı ve masaj yaparak cilde sürülmelidir. 3 dakika içinde katılaşacak maske yarım saat bekledikten sonra ciltten çıkarılmalı ve hafif duş alınmalıdır. Daha sonra cilt kremi sürülebilir.

  • Beyaz fasulye cilt sıkılaştırılması için çok önemlidir. Kuru beyaz fasulye iyice ezilip öğütüldükten sonra pudra kıvamına getirilmelidir. Pudra durumuna getirilen beyaz fasulye kavanozlara doldurularak dolaba konulmalıdır. Uygulanacak olan kadar pudra dolaptan çıkarılıp, maske kıvamına gelecek kadar kaymak ve 2-3 damla limon suyu ve çok az karabiberle birlikte karıştırılmalıdır. Maske haline gelen karışım doğal bir sünger yardımıyla sarkma olan bölgelere sürülmelidir. Sarkma olan bölgelere sürülen bu pudra; hem leke açıcı, hem gözenekleri sıklaştırıcı hem de masaj yapıcı özellikleriyle doku ve kasları güçlendirmektedir.
  • Şems Aslan cilt sıkılaştırma tarifleri özellikle 35 yaş üstü bayanlar için kurtarıcı nitelikte olacaktır.

Yüz sıkılaştırıcı maske evde nasıl yapılır?
2 tatlı kaşığı aloe vera ve bir tane portakalın suyunu sıkarak iki malzemeyi de iyice karıştırın. Daha sonra karıştırdığınız malzemeleri parmaklarınızla yüzünüze sürün ve bekletin. 5 dakikanın sonunda ise güzelce durulayın. Bu maskeyi her gün düzenli olarak, aksatmadan uygulayın. düzenli uygulamaların ardından cildinizdeki farkı kendiniz de görmeye başlayacaksınız.
Egg White maske evde nasıl yapılır?
1 tane yumurtanın akını ayırın. Daha sonra yarım limonun da suyunu sıkın. ( 1 tatlı kaşığı olacak şekilde. ) Daha sonra bu 2 malzemeyi güzelce karıştırın ve homojen hale gelmesini sağlayın. Maskeyi yüzünüze uygulayın; yaklaşık 10- 12 dakika bekletin ve daha sonra yüzünüzden nazikçe soyun. Son olarak da ılık su ile birlikte yüzünüzü durulayın.
Gözeneklere ne iyi gelir evde?
Gözenekleriniz fazla belli oluyorsa o zaman bunun için yapılması gerekenlerden biri, gül suyu ile temizlemektedir. Gül suyunun gözeneklere son derece iyi geldiği bilinmektedir. Buna ek olarak kil maskesi kullanabilir ve cilt tipinize uygun gözenek kapatıcı bir tonik de kullanmaya başlayabilirsiniz.
Yüzdeki gözeneklerin nasıl kapanması doğal çözüm?
Yüzdeki gözeneklerin belirgin olmasından şikayetçi iseniz o zaman gül suyu ile temizledikten sonra günde 2 kez limon suyu sürebilirsiniz. Ayrıca yine her gün bir adet buzu, cildinizde uygulayabilirsiniz. Çünkü buz cilt üzerinde adeta bir şok etkisi yaratır ve gözeneklerin belirginleşmesini engeller.
Hangi yağ yüzü sıkılaştırır?
Saçlara olan faydası ile bilinen argan yağı aynı zamanda cildi sıkılaştırmak konusunda da mucizevi etkilere sahip diyebiliriz. Ayrıca bu yağlara ek olarak A ve E vitamini açısından zengin avokado yağı ve biberiye yağı da cildi sıkılaştırmakta, gözeneklerin belirginliğini azaltmaktadır.
Yüzü ne Gerdirir?
Yüzü sıkılaştırmak yani gerdirmek için öncelikle gül suyu ve limon karışımından faydalanabilirsiniz. Daha sonra Yüzün gerilmesini sağlayacak egzersizler yani yüz yogası yapabilirsiniz. Son olarak da zeytin yağı ve esmer şekeri kullanarak bir peeling hazırlayabilir ve bunu yüzünüze uygulayabilirsiniz.
Skin Food egg nasıl kullanılır?
Bu maskeyi kullanmadan önce ilk olarak cildinizi güzelce temizleyin. Daha sonra temizlediğiniz cildinize bu maskeyi uygulayın ancak ağız ve göz çevresinden uzak tutun. 10- 15 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü güzelce durulayın. Haftada en az 2 sefer kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ancak bu kullanımın mutlaka düzenli bir şekilde olması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanılan maskeler yani yöntem etkisini göstermeyecektir. Bu önemli hususa da dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.
Skınfood egg white nasıl kullanılır?
Skinfood egg white maskesini kullanmadan evvel ilk olarak cilt güzel bir şekilde temizlenmelidir. Daha sonra ağız ve göz çevresinden uzak tutulacak şekilde maske cildin her yerine uygulanmalıdır. Yaklaşık 10- 15 kadar beklendikten sonra maske ılık su ile durulanarak ciltten temizlenmelidir. Bu maske mutlaka düzenli uygulamalar eşliğinde kullanılmalıdır.
Egg White Mask ne demek?
Bu maske, gözeneklerin tıkanmasına neden olan kirlilikleri temizlemeye yarayan ve yumurta akı ile hazırlanan bir maske türüdür. Yumurta akına ek olarak evde yapılan türlerinde limon suyu da kullanılmakta ve ciltten soyarak temizlenmektedir. Ayrıca düzenli olarak kullanıldığı takdirde ciltte gerçekten mucizevi faydalar sağlayabilmektedir. 
Yüzdeki delikler nasıl geçer doğal?
1 çay kaşığı mısır unu, 1 çay kaşığı kil ve biraz su kullanarak tüm malzemeleri karıştırın. Homojen bir karışım elde ettikten sonra bu maskeyi cildinizde bulunan deliklerin belirgin olduğu yerlere sürün. 5- 10 dakika kadar bekletin ve kurutun. Kuruduktan sonra da fazla bastırmadan ovalayın. Arkasından ılık su ile cildinizde hiç kalıntı kalmayacak şekilde yüzünüzü temizleyin ve bu maskeyi haftada en az 2 sefer uygulayın. Düzenli olarak uygulamadığınız takdirde bu maskenin hiçbir etkisini göremeyeceğinizi de belirtelim.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sems-aslan-peeling-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/kavun-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/kirisiklik-maskesi-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/isilti-veren-pudralar/