Kavun Maskesi | Güzellik Çarşısı

Kavun Maskesi

Kavun maskesi ne ise yarar?, Kavun yüze iyi gelir mi?, Kavun çekirdeği sütü cilde nasıl uygulanır?, Kavun çekirdeği maskesi ne işe yarar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Kavun Maskesi
26 Ocak 2015
996 okunma
Kavun Maskesi

 

Kavun Maskesi

Yaz aylarının serinletici bir meyvesi olan kavunun cilt için büyük bir yararı vardır. Kavun maskesi sayesinde cildiniz ışıl ışıl parlayacaktır. Kavun ile birlikte birçok maske yapabilirsiniz.

 

Kavun İle Cilt Sıkılaştırma Maskesi

  • 1 tane kavun

Hazırlanması: Bu maskeyi yaparken sadece kavunun kabuğunu kullanmanız gerekir. Kavunun kabuğunda ki yeşil kısımlar blender ile iyice karıştırılmalıdır. Cilt tamamen temizledikten sonra hazırladığınız maskeyi göz çevresi ve dudak bölgesi hariç cilde sürünüz. 5 – 10 dakika bekledikten sonra cilt ılık su ile yıkanmalıdır. Bu işlemi hafta da 2 kez uygulamak yeterli olacaktır. Cildinizdeki fazla yağlar yok olacak ve cilt nemlenecek, aynı zamanda cilt sıkılaşacaktır.

 

Nemlendirici Kavunlu Maske

  • ½ kavun
  • Polen, 1 tatlı kaşığı
  • Süt tozu, 1 çorba kaşığı

Hazırlanması: ½ adet kavunun içini iyice eziniz. Daha sonra süt tozu ve polen ilave edilerek iyice karıştırılmalıdır. Bu karışım temizlenmiş cilde sürülür. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Cilt için mükemmel bir nemlendiricidir.


 

Bütün Ciltler İçin Maske

  • Kavun ve
  • Su

Hazırlanması: 1 bardak suyun içine 1 dilim kavunu koyarak kaynatın. Daha sonra bunu mikserden geçirerek yüz ve boyun bölgesine sürünüz. 15 – 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi hafta da 2 defa uygulamanız kâfidir. Bu kavun maskesi cildinizi sıkılaştırır, pürüzsüz bir görünüm verir ve cildin yağ dengesini ayarlar.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/

https://guzellikcarsisi.com/basura-iyi-gelen-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/kabizliga-iyi-gelen-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/yesil-cay-yagi-ne-ise-yarar/

https://guzellikcarsisi.com/kayisi-yagi-ile-cilt-bakimi/