Makyaj Tazeleme Teknikleri | Güzellik Çarşısı

Makyaj Tazeleme Teknikleri

Makyaj tazeleme nasıl yapılır?, Makyaj tazelemek ne demek?, Abartısız makyaj nasıl yapılır?, Yaz aylarında nasıl makyaj yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Makyaj Tazeleme Teknikleri
23 Aralık 2014
1.319 okunma
Makyaj Tazeleme Teknikleri

Makyaj tazeleme teknikleri dikkate alınarak küçük dokunuşlar yaparak makyajınızın bozulan noktalarını düzeltme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu taktiklere hakim olmadan müdahalede bulunduğunuz zaman makyajın temel dokusunda sorunlar meydana gelmesi söz konusu olabilir. Makyajın tazelemeye uygun olması için makyajın öncesinde cildin net bir biçimde nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde cildin kendine gelmesi mümkün kılınacaktır. Üzerine baz uygulayarak ciltte meydana gelebilecek olan kusma sorunlarını da ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz makyaj malzemelerinin sizin cilt tipiniz ile de birebir uyumlu olması gerekir. Kuru cilde sahip olan kişilerin daha nem bazlı ürünleri tercih etmesi önerilirken, yağlı cilde sahip olan kişilerin ise sebum dengelemeye yönelik olan ürünlerden yana seçimini kullanması lazımdır.

Pudranın Gücü!

Makyaj tazeleme teknikleri arasında en dikkat çeken unsurların başında pudra kullanımı gelmektedir. Pudra özellikle yağ dengesini tutturamayan ve T bölgesinde kusma olan kişilerin makyajının kurtarılması için harika bir fırsat olacaktır. Bu noktada ince yapılı ve preslenmiş pudraları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ton sorunu meydana gelebilir. Uygulama aşamasında oldukça bol kıllı bir yuvarlak fırçanın tercih edilmesi gerekir.

Makyaj kadınların hayatlarında olmazsa olmazlardan bir tanedir. Makyaj bir bayanı seksi ve dişi de gösterebilir veya onu bir ucube gibide gösterebilir. Eğer dişiliğinizi tamamen ortaya çıkarmak istiyorsanız hem makyaj yapmasını hem de makyaj tazeleme tekniklerini iyi bir şekilde bilip yüzümüze doğru şekilde uygulamalıyız.

Makyaj tazeleme ile yaptığınız işlem var olan makyajınızın gün içersinde azalmasından dolayı onu telafi etme işlemidir. Eğer gerçekten mükemmel bir görünüm elde etmek istiyorsanız sadece makyajınız değil saçınız ve parfümünüz de aynı şıklığı yansıtmalıdır.

Canlı ve diri bir yüz için makyajda renk seçimi oldukça önem taşımaktadır. Su bazlı olmayan makyaj malzemeleri zamanla yüzde akmaya neden olur. İşte bu sırada yapılması gereken ilk iş makyajın tekrar tazelenmesidir. Bu tazeleme işini de makyaj tazeleme tekniklerini uygulayarak yapabilirsiniz. Yapılacak makyajın parlak bir cilt üzerine uygulanması son derece önemlidir. Çünkü makyaj tazelerken ciltte rahat uygulamalar yapılabilir.


Makyaj Tazeleme Teknikleri

Cildinizde anlık değişiklikler olabilecek yerlere makyaj tazeleme yapılmalıdır. Çok koyu allık renklerini kullanmaktan kaçınmalıdır. Yanınızda devamlı olarak nemlendirici kremler bulundurun. Nemlendiriciler cildinizi canlı gösterecektir. Gözleriniz önemli olduğu için göz makyajınızı daima canlı tutmalısınız. Rimel tazelemeniz gerektiği zaman tazeleme işine kirpik diplerinden başlamanız yanlış bir davranış olacaktır. Hoş bir görüntü elde etmek istiyorsanız kirpiklerinizi tazelemeye kirpik uçlarından başlamalısınız.

Makyaj Tazeleme Teknikleri

Rujunuzu tazelemeniz gerekiyorsa ruj üzerine tekrar ruj sürmeniz güzel bir görüntü vermeyecektir. Bunun yerine rujunuz çıkmaya başlayınca üzerine parlatıcı sürmeniz daha uygun olacaktır. Bu uygulamaların hepsi size zor geliyorsa ve zamanınızı alıyorsa o zaman su bazlı makyaj malzemeleri kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Çünkü su bazlı makyaj malzemeleri akma yapmaz. Sizde bundan dolayı makyajınızı tazelemek zorunda kalmayacaksınız.

Makyaj tazeleme tekniklerinin püf noktalarını bildiğiniz zaman fazla zaman harcamadan makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/dograma-teknikleri-ile-ilgili-her-sey/

https://guzellikcarsisi.com/karacigere-iyi-gelen-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/isilti-veren-pudralar/

https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/