Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
0
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
84
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
168
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
179

Lazer Epilasyon Şikayetleri

09.08.2015
578
Lazer Epilasyon Şikayetleri
REKLAM ALANI

En etkili epilasyon yöntemlerinin başında gelen lazer epilasyon, istenmeyen kılların tedavisinde kesin sonuçlar alınmasını sağlasa da, lazer epilasyon konusundaki şikayetler de yok değil. Lazer epilasyon şikayetleri konusunda en çok dile getirilen hususlar şunlardır:

  • Lazer epilasyonda ortalama seans miktarı 6-10 arasıyken birçok doktorun bun sayının altında seans uygulaması ilk şikayet olarak göze çarpmaktadır.
  • Lazer uygulamalarının sonunda ortaya çıkan aşırı yanık ve lekeler en sık görülen lazer epilasyon şikayetlerindendir. Bu konuda en çok dile getirilen husus bronz tenli kişilerden gelmektedir. Bronz tene lazer epilasyon uygulandığında aşırı kızarıklık oluşması lazer epilasyon şikayetleri bakımından önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle bronz tene lazer epilasyon yapılması asla tavsiye edilmez.

  • Lazer epilasyon sonrasında alerjik reaksiyon oluşması da sık görülen problemlerdendir. Ancak bu problem özellikle alerjik problemleri bulunan kişilerin bu hususları doktorlarıyla paylaşmamalarından kaynaklanmaktadır. En çok görülen alerjik şikayetler kaşıntı ve ödem oluşumudur.
  • Lazer epilasyonun hemen ardından seyrek de olsa halsizlik görülebilir. Ancak çok kısa sürmektedir.
  • Lazer epilasyon şikayetleri incelendiğinde en uzun süreli şikayet olarak lazer uygulanan bölgede bazı durumlarda 2 ay süreye kadar çıkabilen his kaybıdır. Elinizle bölgeye dokunduğunuzda bazen bunu hissetmeyebilirsiniz. Ancak bu durum da geçicidir.
  • Lazer epilasyon sonrasında kızarıklık oluşması normal bir durumdur ve bir hafta içerisinde kızarıklıklar kaybolur. Eğer çok daha uzun süreli kızarıklıklarla karşılaşılırsa bir doktora müracaat edilmelidir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.