Lazer Epilasyon Şikayetleri | Güzellik Çarşısı

Lazer Epilasyon Şikayetleri

Lazer yerleri nereye şikayet edilir?, Lazer ile tüyler biter mi?, Lazer epilasyon bacaklarda pürüzsüz yapar mı?, Makat bölgesine lazer yapilir mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Lazer Epilasyon Şikayetleri
09 Ağustos 2015
1.425 okunma
Lazer Epilasyon Şikayetleri

Lazer epilasyon şikayetleri, lazer epilasyon konusunda doğru yöntemler uygulanmadığı takdirde dile getirilebilir. Günümüzde lazer epilasyon, istenmeyen kılların tamamen giderilmesi adına tercih edilen bir yöntemdir. Aynı zamanda lazer epilasyon ile kesin sonuçların alınması da mümkün.

Lazer Epilasyon İçin Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmadan önce alanında tecrübeli ve donanımlı kişilerle, uygulama ile ilgili her türlü süreci konuşmalısınız. Lazer epilasyonu ten rengine, kıl yapısına, bir kişinin derisinin hassasiyet durumuna göre yapılmaktadır. Burada seanslar farklılık gözetir. Lazer epilasyonu için yaklaşık olarak ortalama seans, 6 ile 10 arasında değişir. Fakat uygulanan seans bu sürecin daha da altındaysa, lazer epilasyon şikayetleri oluşabilir. Lazer epilasyon şikayetleri konusunda yanık, kızarıklık gibi etmenlerde gelmektedir. Uygulama öncesinde derinin hassasiyetine göre jel kullanılır. Bu jeller kullanılmadan direkt olarak yüksek atışların yapılması, kızarıklık oluşturduğu gibi ciltte yanık etkisi de gösterir. Bu sebeple özellikle bronz bir tene sahip olan kişiler, lazer epilasyon yaptırmadan önce detaylı bir araştırmaya girmeli. Lazer epilasyonun sonucunda kişiler memnun kalsa da, sık görülen şikayetleri de mevcuttur. Bu yüzden epilasyon öncesinde araştırma yapıp, konu ile tecrübeli bir kişiden uygulama görmelisiniz.

En etkili epilasyon yöntemlerinin başında gelen lazer epilasyon, istenmeyen kılların tedavisinde kesin sonuçlar alınmasını sağlasa da, lazer epilasyon konusundaki şikayetler de yok değil. Lazer epilasyon şikayetleri konusunda en çok dile getirilen hususlar şunlardır:

  • Lazer epilasyonda ortalama seans miktarı 6-10 arasıyken birçok doktorun bun sayının altında seans uygulaması ilk şikayet olarak göze çarpmaktadır.
  • Lazer uygulamalarının sonunda ortaya çıkan aşırı yanık ve lekeler en sık görülen lazer epilasyon şikayetlerindendir. Bu konuda en çok dile getirilen husus bronz tenli kişilerden gelmektedir. Bronz tene lazer epilasyon uygulandığında aşırı kızarıklık oluşması lazer epilasyon şikayetleri bakımından önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle bronz tene lazer epilasyon yapılması asla tavsiye edilmez.

  • Lazer epilasyon sonrasında alerjik reaksiyon oluşması da sık görülen problemlerdendir. Ancak bu problem özellikle alerjik problemleri bulunan kişilerin bu hususları doktorlarıyla paylaşmamalarından kaynaklanmaktadır. En çok görülen alerjik şikayetler kaşıntı ve ödem oluşumudur.
  • Lazer epilasyonun hemen ardından seyrek de olsa halsizlik görülebilir. Ancak çok kısa sürmektedir.
  • Lazer epilasyon şikayetleri incelendiğinde en uzun süreli şikayet olarak lazer uygulanan bölgede bazı durumlarda 2 ay süreye kadar çıkabilen his kaybıdır. Elinizle bölgeye dokunduğunuzda bazen bunu hissetmeyebilirsiniz. Ancak bu durum da geçicidir.
  • Lazer epilasyon sonrasında kızarıklık oluşması normal bir durumdur ve bir hafta içerisinde kızarıklıklar kaybolur. Eğer çok daha uzun süreli kızarıklıklarla karşılaşılırsa bir doktora müracaat edilmelidir.
Lazer epilasyon merkezi nereye şikayet edilir?

Lazer epilasyon merkezlerinin uyguladığı yanlış ve eksik yöntemler nedeniyle pek çok insan mağdur olmaktadır. Tüketici Haklarına şikayette bulunabilir veya hızlı çözüm istiyorsanız sikayetvar.com dijital platformu üzerinden şikayette bulunabilirsiniz. T. C kimlik numarası ve firmanın bilgileri ile doğrudan talep oluşturabiliyorsunuz. Genellikle hızlı çözüm sağlanmaktadır.

Lazer epilasyon nasıl şikayet edilir?

Lazer epilasyon sonrasında oluşan cilt hasarları veya benzer nedenlerden dolayı şikayet sitelerine veya CİMER’e talep oluşturabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olarak hizmet veren dijital platform, pek çok firma ve kuruluş hakkında işlem sağlamaktadır. Ancak öncelikle hizmet aldığınızın kurum ile görüşme yapmanız ve çözüm olmazsa yetkili kuruluşlara başvuru yapmanız önerilir.

Buz lazer sonuç veriyor mu?

Buz lazer, acı eşiği düşük insanlarda tercih edilen bir yöntemdir. Lazer epilasyon esnasında fazla ağrı ve acı hissedilmemesi için uygulanabilir. Yüz bölgesinde epilasyon ve tüm vücutta epilasyon için ideal çözümler arasındadır. Kişinin ten yapısı, kıl yapısı ve renklerine göre uygulanabilir. Genellikle 6- 8 seansta çözüm sağlayan ve popüler olarak tercih edilen lazer sistemleri arasında yer alıyor. Evet, buz lazerin sonuç verdiği lazer epilasyon yaptıranların yorumları arasında yer alıyor.

Buz lazer kaç TL?

Buz lazer uygulaması, yapılan bölgeye göre işlem fiyatı veriyor. Her merkezde farklılık görülmekle birlikte tek uygulama ve paket programı şeklinde fiyatlandırma yapılmaktadır. Bölgelere göre 250 TL’den fiyatlar başlıyor. Paket programlarda 1000 TL’den 3500 TL’ye kadar seçenekler sunuluyor.

Tüm vücut içinde yüz bölgesi de dahil edilmektedir. Şayet tüm bedene yaptıracak iseniz daha ekonomik avantaj elde edebilirsiniz. Merkezin niteliğini ve makinelerin markasını, özelliklerini araştırarak fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Lazer epilasyon merkezi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyon merkezinin kurumsallığına ve muhatap kişilerine göre seçilmesi önemlidir. Kullanılan makineler, uygulama öncesi hizmetler, fiyat politikası ve sözleşme önemlidir. Sektörde kaç yıldır var olduğu, referansları ve müşteri memnuniyeti gibi değerler önemlidir. Ancak uygulama yapacak kişilerin deneyim ve eğitimi hepsinden daha önemlidir.

Lazer epilasyon merkezi seçerken yetki belgelerine dikkat ediniz. Yasal hizmet veriyor mu, kullanılan teknolojiler nelerdir ve paket içeriğinde neler vardır gibi konuların tamamını inceleyerek görüşme sağlamanız önerilir.

Sağlık bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı SABİM ALO 184 numaralı telefon üzerinden şikayetleri değerlendirmektedir. Sağlık Ocağı, Aile Sağlığı Merkezi veya sağlık kuruluşları ile alakalı şikayetlerinizi dilekçe veya telefonla iletebilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden sorularınız, talep ve önerileriniz kayıt edilmekte ve çözüm sağlanmaktadır.

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

En iyi lazer epilasyonu uzun yıllardır sektörde var olan Alexandrite, IPL ve Diot olarak bilinmektedir. Kişilerin kıl ve ten yapıları esas alınarak doğru analiz yapıldığında etkili çözümler sunan teknolojik sistemlerdir. Ayrıca son yıllarda etkin olarak tercih edilen BuzLazer sistemi, en iyi lazer epilasyon seçenekleri arasında yer alıyor.

Lazer epilasyon ne kadar zamanda biter?

Lazer epilasyon her kişide farklılık göstermekle birlikte 6 ila 8 seansta biter. Buna ek olarak kontrol seansları uygulanmaktadır. Şayet yoğun kıl yapısına sahip olan kişiler var ise paket programında önceden görüşme yaparak, ekstra seanslarda fiyat anlaşması yapabilirler.

IPL lazer epilasyon ne kadar etkili?

IPL lazer epilasyon sistemi kıllar ve kılı besleyen ince kılcallar üzerinde etkilidir. Ten yapısı ve tüy renklerine uygun olan kişilerde etkili sonuç veren bir makine olarak tercih edilir. Daha etkili sonuç elde etmek için kılların büyüme dönemlerinde uygulama yapılmalıdır. Bu nedenle işlemden 1-2 gün önce jilet yapılmalıdır.

Lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Lazerde ilk seanstan itibaren tüylerde dökülmeler olur. Ancak 4- 5 seanstan sonra kıllarda ciddi manada azalma görülür. Lazer epilasyon vücut bölgeleri ve yüz bölgesinde farklı süreler verebilir. Kişilerin cilt rengi ve yapısı, kıl köklerinin gücü ve kılların genel yoğunluğuna bağlı olarak seans süreleri belirlenmektedir.

Kimilerinde 3 seanstan itibaren etkili sonuç görülür ve neredeyse 5 seansta tamamlanır. Ancak kimilerinde 8 seansta bile hala yapılacak uygulamalar olabilir. Etkili sonucu görmek için en az 4 seans yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-ile-gelen-mutluluk/
https://guzellikcarsisi.com/nd-yag-lazer-epilasyon/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-merkezleri/
https://guzellikcarsisi.com/panasonic-epilasyon-aleti/
https://guzellikcarsisi.com/aloe-vera-jeli-faydalari/