Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
20
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
40
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
41
Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği...
20.05.2021
65

Lazer Epilasyon Şikayetleri

09.08.2015
738
Lazer Epilasyon Şikayetleri

En etkili epilasyon yöntemlerinin başında gelen lazer epilasyon, istenmeyen kılların tedavisinde kesin sonuçlar alınmasını sağlasa da, lazer epilasyon konusundaki şikayetler de yok değil. Lazer epilasyon şikayetleri konusunda en çok dile getirilen hususlar şunlardır:

  • Lazer epilasyonda ortalama seans miktarı 6-10 arasıyken birçok doktorun bun sayının altında seans uygulaması ilk şikayet olarak göze çarpmaktadır.
  • Lazer uygulamalarının sonunda ortaya çıkan aşırı yanık ve lekeler en sık görülen lazer epilasyon şikayetlerindendir. Bu konuda en çok dile getirilen husus bronz tenli kişilerden gelmektedir. Bronz tene lazer epilasyon uygulandığında aşırı kızarıklık oluşması lazer epilasyon şikayetleri bakımından önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle bronz tene lazer epilasyon yapılması asla tavsiye edilmez.

  • Lazer epilasyon sonrasında alerjik reaksiyon oluşması da sık görülen problemlerdendir. Ancak bu problem özellikle alerjik problemleri bulunan kişilerin bu hususları doktorlarıyla paylaşmamalarından kaynaklanmaktadır. En çok görülen alerjik şikayetler kaşıntı ve ödem oluşumudur.
  • Lazer epilasyonun hemen ardından seyrek de olsa halsizlik görülebilir. Ancak çok kısa sürmektedir.
  • Lazer epilasyon şikayetleri incelendiğinde en uzun süreli şikayet olarak lazer uygulanan bölgede bazı durumlarda 2 ay süreye kadar çıkabilen his kaybıdır. Elinizle bölgeye dokunduğunuzda bazen bunu hissetmeyebilirsiniz. Ancak bu durum da geçicidir.
  • Lazer epilasyon sonrasında kızarıklık oluşması normal bir durumdur ve bir hafta içerisinde kızarıklıklar kaybolur. Eğer çok daha uzun süreli kızarıklıklarla karşılaşılırsa bir doktora müracaat edilmelidir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.