Lazer Epilasyon İle Gelen Mutluluk | Güzellik Çarşısı

Lazer Epilasyon İle Gelen Mutluluk

Lazer epilasyon neden etki etmez?, Ömür boyu lazer epilasyon var mı?, Lazer acısı neye benzer?, Lazerde seans aralarında kıllar nasıl alınmalıdır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Lazer Epilasyon İle Gelen Mutluluk
21 Şubat 2015
849 okunma
Lazer Epilasyon İle Gelen Mutluluk

Lazer epilasyon ile gelen mutluluk, kullanılan lazer teknolojine bağlıdır. Her an hazır ve konforlu olmanın rahatlığını elde edebilirsiniz. Tüm bedende kullanılabilen lazer epilasyon ile yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden de kurtulabilirsiniz.

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en ideal çözümü olarak lazer epilasyonu kullanmak oldukça etkilidir. Belirlenen seanslar sonrasındaki bedendeki tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon İle Gelen Konfor

Lazer epilasyon ile gelen mutluluk kalıcı çözüm sağlıyor. Tamamen ve etkili şekilde istenmeyen kıllardan, tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz. Piyasada popüler olarak kullanılan ve memnuniyet sağlayan epilasyon sistemleri arasında;

  • IPL Lazer Epilasyon

Yapılan epilasyon işlemleri ile tüyler önce sarartılır ve inceltilir, ardından dökülmesi sağlanır. Yüz bölgesinde daha çok kullanılan IPL lazer epilasyon, koyu tenlilerde çok tercih edilmez.

  • Nd – Yag ve Long Pulsed Lazer Epilasyon Yöntemi

Nd lazer epilasyon sistemi hem tüm bedende hem de yüz bölgesinde kullanılır. Kalın ve koyu renk kıl yapısına sahip olan kişilerde kullanılan ve ideal çözümler sunan bir tekniktir.

  • Alexandrite Lazer Epilasyon

Daha koyu tene sahip ve kıl kökleri kalın, siyah olan kişilerde tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon İle Gelen Mutluluk

Lazer epilasyon ile gelen mutluluk insanların tüy sorunlarından kurtulmaları şeklinde ifade edilir. Epilasyon sayesinde tüy sorunu en kesin ve kalıcı şekilde çözülmüş olmaktadır. Yalnız epilasyon türü, seansları ve uygulama yöntemleri oldukça önem taşımaktadır. Çünkü epilasyon ile ilgili hoş olmayan durumlarda oluşabilmektedir.


IPL Lazer Epilasyon

Bu teknik ile tüylerin sararıp sonradan döküleceği umudu verilebilir. Bu yöntem daha çok yüz bölgesi için geçerlidir. Yalnız koyu tenli kişilere ve yanıklar oluşmuş hastalara tavsiye edilmemektedir. Bazı kişilerde bu teknik ile kıllar sararmakta ama zamanla kıllar koyu ve sert hale gelmekte.

Nd – Yag ve Long Pulsed Lazer Epilasyon Yöntemi

Daha çok Yüz bölgesinde kullanılan bir tekniktir. Kişinin yüz bölgesindeki kıllar oldukça siyah ise bu yöntem kullanılabilir. Kişinin ten rengi açı ve kılları ise siyah ise o zaman Alexandrite yönteminin kullanılması doğru olacaktır. Daha koyu renkli insanlarda ise Nd – Yag tekniğinin kullanılması gerekir.

Lazer ile tüy alma işlemi yıllardan beri denenmiş olan klasik tüy alma işlemlerini ortadan kaldıracaktır. Lazer epilasyon ile gelen mutluluk avantajları çok fazla olduğu için hiçbir bayan klasik yönteme dönmeyi düşünmeyecektir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/nd-yag-lazer-epilasyon/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-sikayetleri/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-merkezleri/
https://guzellikcarsisi.com/panasonic-epilasyon-aleti/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-morarmasi/