Lazer Epilasyon Merkezleri | Güzellik Çarşısı

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon nerede yaptırabilirim?, Tüm vücut lazer kaç TL?, Buz lazer kaç TL?, Alexandrite lazer kaç para? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Lazer Epilasyon Merkezleri
04 Ağustos 2015
1.290 okunma
Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri içerisinden seçim yaparken daha önce duyulmuş ya da tavsiye edilen yer olması her açıdan ciddi avantaj sağlar. Oldukça fazla olan lazer epilasyon merkezlerinin güvenilirliği önemlidir. Steril ortamda ve alanında uzman kişiler tarafından lazer epilasyon uygulamasının yapılması gerekir.

Yasalar gereği güzellik merkezi ya da kuaför gibi işyerlerinde lazer epilasyon uygulamasının yapılması tehlikeli olduğu kadar aynı zamanda yasal değildir. Bu tür kurumlarda uygulamayı gerçekleştirecek olan personelin herhangi bir yetkisi ve eğitimi yoktur.

Epilasyon alanında eğitim almış uzmanlar tarafından yapılan bir yöntemdir. Yanlış uygulama ya da hata ömür boyu kalıcı yanıklara neden olur bundan dolayı lazer epilasyon alanında uzman personelin bulunduğu ve sağlıklı ortamın oluşturulduğu merkezlerde yaptırmak gerekir.

Lazer Epilasyon Merkezlerinin Güvenilirliği

Kullanılan cihazların FDA ve CE olmasına dikkat edilmeli bu yüzden epilasyonun yapılacağı merkez kadar kullanacak olan cihazlarda çok iyi araştırılmalıdır. Her cihaz her kıl tipine göre iyidir bu yüzden içerisinde birkaç farklı epilasyon cihazının olduğu merkezlerin seçilmesi avantajlıdır.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenler sağlıklı bir uygulama için öncelikle uzman personel hakkında araştırma yapmalıdır. Kurumun ne zamandır faaliyette olduğu, verdiği hizmetler gibi birçok konuda detaylı bilgi almalıdır. Cilt rengi ve kıl tipine göre farklı cihazlar ile gerçekleştirilen lazer epilasyonda lazer epilasyon merkezleri en doğru yöntemi uygular.

Vücuttaki tüy ve istenmeyen kıllardan kurtulmanın en kolay yolu olan lazer epilasyon, günümüzde sürekli gelişen teknolojilerinin yanı sıra büyük şehirler başta olmak üzere sürekli yaygınlaşan lazer epilasyon merkezleri aracılığıyla da her istenilen anda ulaşılması kolay bir hal almaktadır. Lazer ışığı sadece kılın renk pigmenti olan melanin pigmentine duyarlı olduğu için onun dışındaki hiçbir dokuya zarar vermemektedir. Bu nedenle de kıl içinde yayılıp kıl köküne indikten sonra burada ısı oluşturmak suretiyle kıl üreten hücreleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. Lazer epilasyon merkezleri sağlık bakanlığından ruhsatlı birer kuruluş olarak epilasyon çözümlerini müşterilere en sağlıklı biçimde vermektedirler. Büyük kentlerde güvenle tercih edilebilecek başlıca adresler şunlardır:


İstanbul:

  • Medicana Bahçelievler Hastanesi (Eski Londra Asfaltı No:2 Bahçelievler 0212 449 14 49)
  • Estebella Güzellik Merkezi (Halaskargazi Cad. No:222 Osmanbey Şişli 0212 225 92 72)
  • Epiline Poliklinik (Valikonağı Cad. No:74 Şişli 0212 248 33 44)
  • Dermo Epilasyon Merkezi (Garaj Sok. Say Apt. No:3 Mecidiyeköy Şişli 0212 217 00 90)

Ankara:

  • Özel Ankara Life Polikliniği (Atatürk Blv. Zafer Meydanı No:8 Kızılay 0312 434 43 43)
  • Elmas Life Poliklinik (2.Karanfil Sok. Hisar Apt. No:28 Kızılay 0312 419 60 75)
  • Özel Mayasante Polikliniği (7.cad no:17 Bahçelievler 0312 212 63 26)

İzmir:

  • Özel Novar Polikliniği (Ali Çetinkaya Blv. No:25/2 Alsancak 0232 421 02 00)

Bursa:

  • EsteticareLazer Epilasyon Merkezleri (Fethiye Mah. FSM Blv. No:183 Nilüfer 0224 241 94 94)

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-ile-gelen-mutluluk/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-sikayetleri/
https://guzellikcarsisi.com/nd-yag-lazer-epilasyon/
https://guzellikcarsisi.com/panasonic-epilasyon-aleti/
https://guzellikcarsisi.com/kil-donmesine-bitkisel-cozum/