Nd Yağ Lazer Epilasyon | Güzellik Çarşısı

Nd Yağ Lazer Epilasyon

Nd Yag Lazer epilasyon nedir?, Nd Yag lazer iyi mi?, Nd Yag lazer kalıcı mı?, Nd Yag lazer kaç seansta biter? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Nd Yağ Lazer Epilasyon
02 Ağustos 2015
854 okunma
Nd Yağ Lazer Epilasyon

Nd yağ lazer epilasyon yöntemi, istenmeyen tüylerden kurtulma konusundaki epilasyon yöntemleri içerisinde en etkili veepidermal hasara en az yol açan yöntemdir. Bu yöntem haricindeki en çok tercih edilen lazer yöntemlerinde karbon süspansiyonunun deriye uygulanmasıyla sonuç alınmaktadır. Ancak bu tarz yöntemlerde az da olsa epidermal hasar riski vardır. Nd yağ lazer epilasyon, tüm lazer epilasyonları göz önüne alındığında da en sağlıklı yöntem olarak öne çıkmakta ve tercih edilmektedir.

Bu tip lazer tedavisinde en derine inilerek sonuç alınmaktadır. Daha çok da koyu renk cilt rengine sahip kişilerde başarılı olma şansı olsa da açık renkli ciltlerde de rahatlıkla kullanılabilir. “Long” pulset denilen modelle zenci kişilerde bile epilasyon imkanı sağlanarak çok koyu renkli ciltlerde bile güvenle kullanılabilir. Nd yağ lazer epilasyon yönteminin özellikleri nelerdir?

  • Bu epilasyon yöntemi 1064 manometre dalga boyunda ışık üretilmektedir.
  • Cilt yapısına ve yaşa göre Nd yağ lazer epilasyon vücut bölgesine uygulandığında ortalama 5 seans, yüze uygulandığında ise 8-9 seans sürmektedir.
  • Her bir seans ortalama 30-45 dakika sürmektedir.

  • Nd yağ lazer epilasyon yönteminin deri renginden kıl rengine, yaşa ve vücut yapısına göre farklı kullanım özellikleri olabilir.
  • Bu yöntem muadillerine göre çok daha güvenlidir.
  • Nd yağ lazer epilasyon ayrıca melanine en az derecede tutunan yöntemdir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-ile-gelen-mutluluk/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-sikayetleri/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-merkezleri/
https://guzellikcarsisi.com/panasonic-epilasyon-aleti/
https://guzellikcarsisi.com/badem-peelingi/