Lazerle Dövme Sildirme | Güzellik Çarşısı

Lazerle Dövme Sildirme

Lazer ile dövme sildirme iz kalır mı?, Tek seansta dövme silinir mi?, Kalıcı dövme kaç seansta silinir?, Lazerle dövme sildirme nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Lazerle Dövme Sildirme
28 Temmuz 2015
902 okunma
Lazerle Dövme Sildirme

Dövme her yaş grubundan herkesin severek yaptırdığı ve popülerliği gün geçtikçe artan, ayrıca vücudun her bölgesine yapılabilen bir deri uygulamasıdır. Ancak zamanla toplum içerisinde bir takım ayrımcılık yaşanılması ya da başka bir sebepten ötürü dövme kaybedilmek istendiğinde, genellikle bu mümkün olmamaktadır.

Peki ya çözüm?

Lazerle dövme sildirme son dönemlerde dövmelerini sildirmek isteyenlerin yoğun biçimde başvurduğu ve bu konuda bir hayli işe yarayan bir uygulamadır. Bu yöndeki lazer teknolojisinin bir hayli ilerlediği söylenebilir. Ayrıca genel anlamda fiyatları da çok makuldür.

Lazerle dövme sildirme işlemi ya da uygulaması nasıl yapılmaktadır?

Lazerle dövme sildirmenin ana hedefi dövmelerdeki renk pigmentlerini parçalamaktır. Bunun sonucunda parçalanan dövme pigmentlerinin kendiliğinden vücut tarafından dışarı atılması beklenmektedir. Lazer ışınlarının başarıya ulaşabilmesi için ortamın kontrast bir şekilde olması gerekmektedir. Koyu renkten açık renge doğru inildikçe lazerle dövme silme işleminde başarısızlıklar görülebilir. Yani vücuttaki koyu renkli bir dövmenin, açık renkteki bir dövmeye göre çok daha kolay çıkmaktadır. Bunun yanında vücudun dövme boyasını kolaylıkla dışarı atabilmesi için dövmede kullanılan boyanın kalitesi ve çözünebilirliği de çok önemlidir. Bunun yanında dövmenin lazer ışınlarının doğrudan temas edemeyeceği kötü bir yerde olması da lazerle dövme sildirme başarısını azaltabilir. Bu durumda lazer seanslarının arttırılması düşünülebilir.


Lazerle dövme sildirme:

  • Hepatit B hasta ve taşıyıcılarında
  • Hamilelerde
  • Hassas deriye sahip deri hastalıkları ve cilt problemi bulunan kişilerde kesinlikle kullanılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-cilt-soyma/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-tirnak-mantari-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-iz-tedavisi/