Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi | Güzellik Çarşısı

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarını ne yok eder?, Tırnak mantarı tedavisi ne kadar?, Mantarlı tırnak nasıl iyileşir?, Tırnak mantarı nasıl yok olur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi
27 Temmuz 2015
1.012 okunma
Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazerle tırnak mantarı tedavisi tüm alanı kapsayacak şekilde gerçekleşir. Nitekim mantarın yer aldığı bölgede en ufak bir ihmale yer verilmesi şikayetlerin tekrar etmesine neden olabilir. Bunun için:

  • Tırnak mantarı klinikleri tarafından birkaç seansa değinilir.
  • Tekrar eden lazer uygulamalarına karşı sorun kökten çözülebilir.

Uygulama sırasında hafif bir yanma ve de sızı hissetmeniz normal olacaktır. Lokal anesteziye bu aşamada ihtiyaç duyulmaz. Öyle ki birkaç dakikalık seanslarda ciddi bir acı hissetmeniz söz konusu değil. Devamlılığında mantar şikayetleriniz sona erecek ve tırnaklardaki estetik kaygıdan uzaklaşmanız mümkün olacaktır.

Lazerle Tırnak Mantarı Nasıl Sona Erer?

Lazerle tırnak mantarı tedavisi sırasında adı üstünde lazer ışınlarına yer verilir. Tırnak köküne kadar ulaşan ışınlar ile tarama gerçekleşir. Bu tarama işlemi için ortalama süre 15 dakikadır. 15 dakikalık birkaç seans neticesinde mantara son verilir.

Enfeksiyonel bakterilerin ölmesi için ısı veren lazer ışınlarının üzerinde durulur. Bakteriler birkaç seanstan sonra tamamen yok edilir. Böylece gerek tırnak şekli gerekse rengi eski haline dönmeye başlar. Nitekim mantardan kaynaklı olarak ciddi şekil ile renk bozukluklarına maruz kalınır. Hatta bu durum özgüven eksikliğine dahi neden olabilir.

Onikomikoz da denen tırnak mantarı yaşadığımız coğrafyada çok sık görülen aynı zamanda da bulaşıcı bir enfeksiyondur. Mantar herhangi bir sebeple girdiği tırnak yatağına enfekte olur. Ancak dışarıdan görünümü haricinde pek bir problem yaratmayan tırnak mantarları için son dönemlerde kullanımı bir hayli yaygınlaşan lazerle tırnak mantarı tedavisi, problemi çok kısa bir sürede ağrısız bir şekilde çözebilmeye olanak tanır.


Tırnak mantarı tedavisi normal şartlarda çok uzun süren bir periyoda yayılmaktadır. Bu nedenle hem problemin verdiği kötü görüntüden bir an önce kurtulmak, hem de tedaviye harcanan zamanın kısaltılması için lazerle tırnak mantarı tedavisi yoluna gidilmektedir. Tırnak mantarı belirtileri şunlardır:

  • Tırnakların kahverengi ya da sarı-yeşil bir renk alması
  • Tırnakların pul pul kalkması
  • Ayaklarda kötü koku
  • Tırnak altında her zamankinden daha fazla kir birikmesi
  • Ayak tırnaklarının daha çok hassaslaşması ve acı duyulmaya başlanılması

Lazerle tırnak mantarı tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Bu problemin lazerle çözüm yoluna gidilmesi günümüzde çok yaygınlaşan bir yöntemdir. Ortalama 15-20 dakika süren ve sadece bir seans süren lazerli tırnak mantarı tedavisinde uzman doktorun kontrolünde problemli tırnaklarınızın üzerine verilen lazer ışığı, problemli bölgeye yoğunlaştıktan sonra nokta atışları yaparak en ufak bir ağrı ve acı duyulmadan tırnak mantarlarının yok olmasını sağlar. Bu da hastaları uzun süren tırnak bakımı ve ilaç tedavisinden kurtarır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ibrahim-saracoglu-ayak-mantari-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/tirnak-guclendirici-bakim/
https://guzellikcarsisi.com/kisisel-bakiminizi-aslinda-yanlis-yaptiginizi-biliyor-muydunuz/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-cilt-soyma/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/