Göz Altı Morlukları | Güzellik Çarşısı

Göz Altı Morlukları

Göz altı morluğu evde nasıl geçer?, Göz altı morlukları nasıl geçer?, Göz altı morlukları hangi hastalığın belirtisi?, Göz altı neden kararır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Göz Altı Morlukları
14 Şubat 2015
969 okunma
Göz Altı Morlukları

Gözaltı morlukları birçok farklı sebepten kaynaklanabilmektedir. Kişilerin bu sebepler hakkında fikir sahibi olması uygulanan tedavinin gelişim kaydetmesi için bir fırsat sunacaktır. Morlukların oluşması hakkında ne derece fazla bilgi sahibi olursanız uyguladığınız tedavinin fayda göstermesi de o kadar nitelikli olacaktır. Kişisel bakımınız konusunda ne derece net fikir sahibi olursanız ve uygulamaya geçerseniz morluklarla mücadelede elde edeceğiniz sonuç o kadar verimli olacaktır. Doğal yöntemler ya da daha teknoloji entegre edilmiş olan seçeneklere yönelebilirsiniz. Genetik olarak gözaltları sorunlu olan kişilerin özellikle lazerden yardım alması önerilmektedir.

Yaşam Stilinize Dikkat Edin!

Gözaltı morlukları konusunda yaşam stilinizin de büyük etki sahibi olduğunu unutmamalısınız. Örneğin geç saatlere kadar ekran başlında olan kişilerin hem cilt ton eşitsizlikleri hem de gözaltı morlukları konusunda büyük sorunlar yaşayabilecekleri de belirtilmelidir. Bunun yanı sıra çok su tüketmeyen kişilerin de aynı şekilde zorluklar ile karşılaştıkları görülmektedir. Su tüketmeyen kişiler sadece gözaltı morlukları ile değil aynı zamanda ciltte kuruma ve erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile de uğraşmak zorunda kalabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ve sorumlulukların daha fazla artması stres ile birlikte çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Özellikle insanlarda beslenme düzeninin değişmesi, bütün gün boyunca kirli hava solumak ve yeterli miktarda uyku uyumamak kişide gözaltı morlukları oluşmasına neden olmaktadır. Gözaltında meydana gelen bu renk değişimleri kişiyi daha yaşlı gösterir. Bu durum geçici makyaj yöntemleri ile kapatılabilir. Bu çözümler geçici olduğu için belli bir süre sonra yine aynı durum yaşanacaktır. Bu durumlara etkin çözümler bitkisel bakımlar ile sağlanabilir.


Papatya Çayı ve Gözler

Gözaltımorlukları ile mücadele etmede en etkin yöntemlerden biri papatya çayıdır. Sıcak suda kaynatılan papatya bitkisi soğuduktan sonra göz kapaklarına ve altlarına yerleştirilir. Budurumda yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır.

Patates Uygulaması

Haşladığınız patatesi bir miktar ceviz yağı ile ezin. Püre haline gelen patatesi mor bölgeye sürün. Püreyi morlukların üzerinde 40 dakika bekletin.

Morluklar için ister bitkisel ister kozmetik ürünler kullanın mutlaka düzenli bir uyku düzeniniz olmalıdır. Ayrıca bunun yanında cilde zarar veren maddelerden de uzak durmalı, vitamin ve mineral açısından zengin bir beslenme şekli tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/gozalti-torbalarina-nasil-bakim-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/
https://guzellikcarsisi.com/papatya-suyu-ile-sac-nasil-acilir/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-beyazlatan-papatya-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/dopamin-diyeti/