Evde Doğal Dudak Kremi Yapımı | Güzellik Çarşısı

Evde Doğal Dudak Kremi Yapımı

Evde dudak kremi nasıl yapılır kolay?, Dudak kremi nasıl yapılır tarifi?, Dudakları nemlendirmek için ne yapmalı?, Balsam Krem Nasıl Yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Evde Doğal Dudak Kremi Yapımı
24 Temmuz 2015
1.865 okunma
Evde Doğal Dudak Kremi Yapımı

Dudak kremi yapımı için nane yağı ve shea yağı da kullanabilirsiniz. Dudaklarınızdaki çatlakların azalması ve güzel görünmesi için doğal dudak yağı ve kremi yapımı için aktardan kolayca bulabileceğiniz malzemeler dudaklarınızın sağlıklı görünmesinde etkili olacaktır.

  • Shea yağı ve badem yağı kullanabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı ve balmumu kullanabilirsiniz.
  • Badem yağı ve nane yağı da dudaklarınızın yenilenmesi için etkili olacaktır.

Dudaklarınız için uygun fiyatlı bakım kremi yapmak için önce yağları eritebilir ya da balmumuyla karıştırarak da kullanabilirsiniz. Dudaklarınız yumuşacık ve güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Evde Dudak Bakım Kremi Nasıl Yapılır?

Evde dudak kremi yapımı; badem yağı, shea yağı ve Hindistan cevizi yağını eriterek, bir gece boyunca buz dolabında bekletebilirsiniz. Damla nane yağı ve shea yağı karışımından da elde edebileceğiniz özel bir karışımda uygulayabilirsiniz.

Dudak nemlendiricisi ne işe yarar; dudaklarımız yaz ve kış aylarında çatlayarak, dudakların hem kötü görünmesine hem de acı verici olmasına neden olur. Dudak yemek ve dudaklara sürülen rujun kalitesizliğinden kaynaklı dudak bakımını düzenli yapmanız sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. 1 YK badem yağı, balmumu, Hindistan cevizi yağı ve damla nane yağı kullanarak dudaklarınızın yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlayacağınız tarifi uygun fiyatla evde yapabilirsiniz.

Yüzün en hassas bölümlerinden biri olan dudakların bakımı oldukça önemlidir. Herhangi bir ortamda karşınızdakinin ilk dikkatini çeken bölgelerden olan dudak bakımı için dudak kremi yapımı oldukça önemlidir. Peki dudaklarımızı olumsuz etkileyen etmenler nelerdir?

  • Hava şartları dudakların çok kolay bir şekilde yıpranıp çatlamasına neden olurlar.
  • Çok fazla güneşe maruz kalma durumu ya da soğuk havada çok uzun süre kalmak dudakları olumsuz etkilemektedir.
  • Sigara kullanımı dudakların baş düşmanlarındandır. Sigara dudakların çok kısa sürede yıpranmasına ve çatlamasına neden olur
  • Yaşlanma belirtilerinin özellikle bayanlarda dudaklardan başladığı düşünülür.

Evde Doğal Dudak Kremi Yapımı

Peki neden dudak kremi?

Dudak kremleri tüm bu saydığımız olumsuzlukların üzerine hızla giderek, dudakları koruduğu gibi, dudakların beslenmesine de katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda dudakların görünümlerini de iyileştiren dudak kremleri dudaklarınızın sağlıklı bir doku yapısına kavuşmasını da sağlar.

Evde Doğal Dudak Kremi Yapımı

Dudak kremi yapımı için ne gereklidir?

  • Dudak bakım kremleri evlerde kolaylıkla hazırlanabilir. 1 tatlı kaşığı civarı bal ve bir paketten biraz az kabartma tozunu iyice karıştırıp hamur kıvamına geldiğinde iyi bir dudak kreminiz olmuş demektir.
  • 1 tatlı kaşığı toz şekerin içine birkaç damla su ve zeytinyağı damlatarak elde edeceğiniz karışım çok işlevli bir dudak kremi olarak dudak bakımınıza yardımcı olacaktır.
  • 1 tatlı kaşığı balın yanında, bir tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı, 1.5 tatlı kaşığı esmer şeker ve 3 damla esanslı nane yağını iyice karıştırdığınızda da dudaklarınızı koruyacak ve ferahlatacak dudak kremi yapımı sahibi olabilirsiniz.

Evde Lip Balm Nasıl Yapılır Kolay?

Bal mumu eşliğinde yapılır. Ocakta eritilen bal mumu içerisinde zeytinyağı ile Hindistan cevizi yağı eklenir. Ardından 1 çay kaşığı kadar kakaonun suda eritilmesi ve karışıma eklenmesi gerekir. Ocaktan alınan karışım soğuması için bekletilir. Sıcak durumda iken isteyenler küçük bir parça çikolata dahi ekleyerek güzel bir karışım elde edebilir.

Lip Balm Nasıl Yapılır?

Banmari usulü ile eritilen bal mumu eşliğinde hazırlayabilirsiniz. Bunun için içerisine bal ve de E vitamini eklemeyi ihmal etmemek gerekir. Aynı zamanda kakao yağı eşliğinde balm hazırlanır. 3 saat kadar beklettikten sonra istediğiniz sonucu alırsınız.

Doğal Dudak Balmı Nasıl Yapılır?

Balmumu eşliğinde hazırlanan dudak balmı için Hindistan cevizi yağına ihtiyaç duyulur. İsteyenler saf zeytinyağı eşliğinde de hazırlıklara geçebilir. Balmumunu eritmeniz ve doğal yağları içerisine eklemeniz halinde sonuç alırsınız. Geriye ise mumun donması ve ruj formunda kullanılması kalır.

Dudak Kremi Nasıl Yapılır Tarifi

Dudak kremi yapılışı sırasında da balmumu kullanılır. Buna ek olarak shea ile badem yağı eklenir. Hepsinin de tencerede eritilmesi gerekir. Ardından da kıvam alan karışıma greyfurt yağı eklenir. Son olarak dilerseniz gıda boyalarından tercihinizi yapabilir ve kremi hazır hale getirebilirsiniz.

Lip Balm Nasıl Yapılır Vazelinli?

Balmumu içerisine bu sefer vazelin eklenir ve iyice karıştırılması gerekir. Hatta karışımın içerisine birkaç damla kadar portakal yağı eklenebilir. Bu şekilde dudakların nemlenmesinde etkili olan balmı doğal yollarla hazırlamış olursunuz.

Evde Dudak Parlatıcı Nasıl Yapılır?

Çilek esansları ile hazırlanan parlatıcılar bir hayli ilgi görüyor. Bunun için tava içerisine balmumu ile Hindistan cevizi yağı ekleniyor. Pişirilen karışımın içerisine meyve esansları katılır ve böylece parlatıcı hazır hale gelir. Hatta renk vermek adına göz farlarını dahi ekleyebilirsiniz.

Dudak Lip Balm Nasıl Yapılır?

Lip balm hazırlıkları sırasında doğal yağlara başvurulur. Balmumu başı çeker ve ardından badem yağı gelir. Bunun gibi hem shea hem de Hindistan cevizi yağının eklenmesi üzerine balm istediğiniz hale gelecektir.

Lip Balm Renk Verir Mi?

Lip balm temelde dudakların nemlendirilmesi için kullanılır. Ancak bunun yanı sıra bazılarının renklendirici özelliği de bulunur. Kırmızı, pembe ya da kahve tonlarında olacak şekilde renklendirme yapabilir. Yaygın olarak kırmızı ile pembe tonlarına sahip olan balmlar öne çıkar. Sürdükten sonra dudaklar daha parlak ve de renkli bir görünüme sahip olur.

Dudak Balm Ne İşe Yarar?

Sık sık dudakların çatlamasından şikayetçi olanların balmlarını yanından ayırmaması faydalı olacaktır. Gerek soğuk kış günlerinde gerekse yaz aylarında çatlaklar oluşabilir. Bu durumun önüne geçmek için düzenli olarak dudak nemlendiricilerine başvurulur. Aynı zamanda dudakların daha renkli bir görünüme sahip olması sağlanır. Bunun için renkli dudak balmları tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/
https://guzellikcarsisi.com/nane-ile-cilt-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/evde-gece-kremi-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-nemlendiricileri/
https://guzellikcarsisi.com/dogal-selulit-kremi/