Sivilce İzleri İçin En Hızlı Doğal Çözüm | Güzellik Çarşısı

Sivilce İzleri İçin En Hızlı Doğal Çözüm

Sivilce izleri 1 günde nasıl geçer?, 1 haftada sivilce izleri nasıl geçer?, Sivilce lekeleri için kesin çözüm nedir?, Sivilce izi kalmaması için ne yapmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilce İzleri İçin En Hızlı Doğal Çözüm
27 Kasım 2015
1.211 okunma
Sivilce İzleri İçin En Hızlı Doğal Çözüm

Sivilce izleri için en hızlı doğal çözüm, evde bulunan ürünler ile yapabileceğiniz etkili yöntemlerdir. Doğal maskeler ile cildinizin sağlığını bozmadan başarılı bir şekilde sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygularken mutlaka dikkat etmeniz gereken nokta uygulamanızda düzenli olmanızdır. Bu maskeler yalnızca 1 kere uygulama ile beklediğiniz etkiyi yaratamaz. Ayrıca maskelerinizi yapmadan önce ılık hatta sıcağa yakın bir su ile yıkayın. Maskenizi yıkarken ise yıkama işleminizi tamamladıktan sonra soğuk su ile şok uygulayın.

Sizler İçin Derlediğimiz Doğal Maske Tarifleri

Sivilce izleri için en hızlı doğal çözüm için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

  • Domates maskesi: 1 adet domatesi püre haline getirin. Pürenin içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu ilave ederek karışımınızı oluşturun. Bu karışımı sivilce izlerinin bulunduğu alana uygulayın.
  • Limon ve yoğurt: 2 yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı sivilce izlerinizin üzerinde en az 15 dakika bekletin.
  • Bal ve karbonat maskesi: 1 yemek kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı karbonat ekleyin. Maskenin çok daha etkili hale gelmesi için limon suyu da kullanabilirsiniz.
  • Zerdeçal maskesi: Zerdeçal ile bir miktar balı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Oluşturduğunuz macunu sivilce izlerine uygulayın.
  • Gül suyu ve bebek pudrası: 1 yemek kaşığı bebek pudrasının içerisine macun kıvamına gelene kadar gül suyu ilave edin. Oluşturduğunuz karışımı uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ise soğuk su ile yıkayın.

Sivilce izleri için hızlı çözümler üretmek isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Sivilce izlerini gidermek için öncelikle günlük bakımınızı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte evde doğal yöntemler ile hazırlayacağınız maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Sivilce izleri için hızlı çözümler arasında yer alan doğal maske tarifleri kısa zaman zarfı içinde cilt üzerinde ki sivilce izlerinin görünümünü hafifletecek hem de pürüzsüz cilt tipine sahip olmanıza imkan tanıyacak.

Sivilce İzleri İçin En Hızlı Doğal Çözüm

Sivilce İzleri İçin Doğal Maske

  • 1 adet domates
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Sivilce izlerini gideren doğal maske tarifi için 1 adet domates püresinin içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu ilave edelim. Hazırladığımız özel karışımı sivilce olan bölgelere sürelim ve 15 dakika boyunca bekletelim. Uygulamaya alacağınız bu özel maskesinin içerisine yer alan limon suyu aktif sivilcelerin kurumasına yardımcı olacak. Domates püresi ise sivilce izlerinin görünümünü azaltacaktır. Eğer sizler de pürüzsüz ve sağlıklı görünen cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz doğal maske tarifini uygulamaya alabilirsiniz. Sivilce izleri için hızlı çözümler arasında yer alan bu doğam maske tarifine bayılacaksınız.

Sivilce izlerini gidermek için ne yapılmalı?

Sivilce izlerini gidermek için estetik uygulamalar yapılabilir. Teknolojik gelişimlerle birlikte ciltteki izleri tamamen geçirmek mümkündür. Doğal çözümlerle maske, kür ve çeşitli uygulamalar yapılabilir. Limon ve elma sirkesi içeriklerinde bakteri temizleme özelliği ve leke geçirici özellikleriyle en çok tercih edilen yöntemlerdir. Düzenli kullanımlarda akne ve sivilce izleri azalır. Koyu renkli benlerin dahi rengini açan elma sirkesini kullanırken orantısını kaçırmamaya özen gösterin.

Sivilceyi en hızlı ne geçirir?

Yumurta akından yapılan maske, ciltteki sivilcelerin geçirilmesi ve ölü hücrelerin atılması için etkili bir yöntemdir. Ancak cildi fazla kuruttuğu için ciltte fazla bekletmemek ve ayda 2 kez yapılmasında fayda vardır. Yumurta akını bir çatal ile çırpın. Köpüklenmeye başladıktan sonra göz çevresi hariç tüm yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Parlaklığı ve temizliği hemen hissedeceksiniz. Ardından günlük bakım nemlendiricinizi mutlaka uygulayın.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer ibrahim saraçoğlu?

Sivilce izlerini geçirmek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği lavanta kürünü uygulayabilirsiniz. 1 tutam lavantayı 1,5 su bardağı su ile karıştırarak kolay şekilde hazırlayabilirsiniz. Karışımı kısık ateşte kaynatınız ve ardında soğumasını bekleyin. Akşam yemeği sonrasında 1 bardak içiniz. Düzenli kullanımlarda ciltteki sivilce izlerinin geçtiği belirtilir.

Sivilceye kesin çözüm nedir?

Sivilceye kesin çözüm, sudur. Hem ideal miktarda tüketmek hem ideal şekilde yıkamak sivilcelerin azalmasına ve zamanla cildin dengesinin kazanılarak çıkmamasına katkı sağlar. En hızlı çözüm ise elma sirkesidir. Su ile ayrıştırarak uygulanmalıdır. Kokusu ve yoğunluğu nedeniyle doğrudan uygulanmaz. Ancak duş alırken doğrudan üzerinize su ile açarak dökme, bedenin mikrop ve bakterilerden arınmasını sağlarsınız. Ciltteki leke ve izlerin geçirilmesinde etkilidir ve yeni sivilce oluşumunu önler.

Sivilcelerden kalan kırmızı lekeler nasıl geçer?

Sivilcelerden kalan kırmızı lekeler, kahverengi ve morumsu izler zaman içinde çeşitli uygulamalar ile geçer. Karbonat, elma ve elma sirkesi izleri yok etmede oldukça etkilidir. Tırnak ve dişlerde beyazlatıcı etkisi olan karbonat, su ile macun haline getirilerek sivilce izi üzerine uygulanır. Limon, içeriğindeki vitamin ve minerallerle cildi beslerken, renk dengesinin sağlanmasında etkilidir. Limon uygulayabilir ve elma sirkesini sulandırarak, lekenin üzerine sürebilirsiniz. Zamanla izlerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Sivilce nasıl geçer evde 1 günde?

Sivilce evde yapılan uygulamalar ile 1 günde geçebilir. Ancak sivilcenin yapısına bağlı olarak iltihabik sivilcelerde hemen geçme olmasa da görünümünde mutlaka azalma olacaktır. Limonu sıkın ve suyunu bir kulak pomadı yardımı ile sivilcenin üzerine uygulayın. Birkaç saat sonra yıkayıp tekrar sürün. Şişkinliği ve kızarıklığı hızlı şekilde geçecektir.

Burunda çıkan sivilceye ne iyi gelir?

Burunda veya cildin herhangi bir yerinde çıkan sivilceye limon uygulayarak hızlı şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca muz içeriğinde bulunan yüksek potasyum değeriyle, sivilcelerin geçirilmesinde etkilidir. Muz kabuğu içerisindeki lifli yapıyı yüzünüze doğrudan uygulayın. Sivilcelerin ve izlerinin geçmesinde fayda sağlayacaktır.

Anında Sivilce neden çıkar?

Strese bağlı olarak hızlı sivilce çıkabilir. Bakteri nedeniyle olan sivilceler, herhangi bir etkileşimden dolayı olabilir. Kirli eller ile cilde dokunmak özellikle hassas ciltlerde sivilce yapılanmasına neden olabilir. Tozlu gıdalar (örneğin ay çekirdeği, cips) tükettikten sonra direkt cilde dokunmak sivilce oluşmasına neden olabilir. Esasen bu yiyecekleri tüketmek değil üzerindeki tozların ele bulaşması ve cilde dokunulmasıyla sivilce oluşur. Karaciğerle alakalı bir konu olabilir. Ancak öfke ve stres hızlı sivilceye neden olan unsurlardır.

Alnımda sivilce var ne yapmalıyım?

Ciltteki sivilcelerin geçirilmesi için düzenli olarak cilt temizleyici kullanmak gerekir. Kahve peelingi ve tonik etkisi yaratan gül suyu ile de silinerek görünümleri azaltılabilir.

Sivilce izleri nasıl geçer ibrahim saraçoğlu?

Sivilce izleri için lavanta kürü verilmektedir. Bunun yanı sıra kil maskesi yine doktorun önerileri arasındadır. Sivilceli ciltlere haftada 1-2 kez kil maskesi uygulamak hem cildin ışıldamasını ve temizlenmesini hem de sivilcelerin geçmesini sağlar. Hem içten hem dıştan uygulamalar yaparak kırmızı lekeler, mor veya koyu renkli izlerin tamamen geçmesini sağlayabilirsiniz. Öğünlerinizde salatalık tüketimine yer verin. Vücuttaki su miktarının artmasına ve cildin nemlenmesine katkı sağlar.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilce-maskesi-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/