Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi | Güzellik Çarşısı

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi

Nar suyu yuze sürülür mü?, Nar suyu cilde nasıl uygulanır?, Nar maskesi ne işe yarar?, Nar kabuğu maskesi nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi
28 Temmuz 2015
942 okunma
Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi

Nar çekirdeği yağı ve nar maskesi, cildin e vitamini açısından beslenmesinde etkilidir. Cilt sıkılaştırması için hücre yenileyici kür, cildinizin hava şartlarından kaynaklı kırışmaların ve sarkmaların engellenmesini sağlayacaktır. Cilt sıkıştırıcı nar maskesi hazırlanması oldukça kolaydır.

Nar maskesi nasıl yapılmalı; Haftada üç kez yapılabilen nar maskesi kürü, cildinizi sıkılaştıracak aynı zamanda ölü derilerin de yenilenmesinde etkili olacaktır. Cilt sıkıştırıcı maske kürü öncesi cildinizi temizledikten sonra uygulamalısınız.

Nar Maskesi Kürünün Faydaları

Taze narla yapılması gereken kürde, C vitamini, demir, fosfor, mineraller ve vitaminler açısından zengindir. Hücrelerin yenilenmesinde etkili olacak demir, fosfor, sodyum etkisiyle cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Nar antioksidan etkisi bulunan bir meyve olarak bol C vitaminiyle cildi beslemektedir. Nemlendirici kremlerle uygulanması gereken kürlerde, cildinizin zaman içinde sağlıklı bir görünüm kazanacağını gözlemleyebilirsiniz. Cildinizi yenileyen ve doğal görünmesini sağlayan nar maskesi için taze nar kullanmanız önemlidir. Sıkılaştıran nar maskesi kürünü uyguladıktan sonra cildinizi tahriş edecek ürünlerden uzak durmalısınız.

Hava şartlarının sürekli değişkenlik göstermesi, aniden kilo alınması ve verilmesi, çağımızın en büyük problemlerinden biri olan stres, yaşlanma belirtilerinin artması sonucu ortaya çıkan cilt gevşemeleri ve buna bağlı olarak sarkmaların oluşması çok sık görülen bir problemdir. Ancak bitkisel çözümler ve cilt sıkılaştırıcı nar maskesi başta olmak üzere bu problemin çözümü için çok faydalı uygulamalar da mevcuttur. Sarkmalar en fazla yüz bölgesinde görülse de, kollar, göğüsler ve basenlerde de ağırlıklı olarak cilt sarkmalarına rastlanmaktadır.

Cilt ve yüz sarkması kader değil, cilt sıkılaştırılması bitkisel yollarla gayet mümkün:

Cilt sıkılaştırıcı bitkisel yöntemlerden en faydalılarının cilt sıkılaştırıcı nar maskesi olduğu söylenebilir. Ancak bunun için önce cildin peeling ile temizlenmesi, cilt sıkılaştırıcı nar maskesinin ise daha sonra uygulanması gerekmektedir. Peeling için:

  • Birer çay kaşığı el kremini birer tatlı kaşığı öğütülmüş pirinç ve bir tatlı kaşığı beyaz kili iyice karıştırdıktan sonra haftada bir kere yüzünüze uygulayın. Daha sonra nar maskesi uygulamasına geçebilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı nar maskesi:

  • Bu maskenin cilde faydalı olabilmesi için yaş mayanın oldukça önemli bir etkisi vardır. Bir tatlı kaşığı nar suyu içerisinde, bir tatlı kaşığı dolusu yaş mayayı iyice eritin ve karıştırın. Daha sonra 3-4 damla nar çekirdeği yağını (aktardan kolaylıkla bulunabilir) karışıma ekleyin ve maske haline getirin. 15 dakika sonra maskeyi çıkartın. Bu maske haftada üç kez kullanılabilir.
Nar Suyu Cilde Nasıl Uygulanır?

1 tatlı kaşığı kadar nar suyunun içerisinde 2 damla zeytinyağı eklenmelidir. Son olarak 1 tatlı kaşığı yaş mayayı ekleyerek karıştırmalısınız. Böylece hazır olan maskeyi yüzünüze uygulayarak 20 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Nar Gençleştirir Mi?

Nar içerisinde bulunan antioksidanlardan kaynaklı olarak son derece faydalı bir meyvedir. Bu şekilde hücre hasarının önüne geçer ve gençleşmeye yardımcı olur. Tüketmek kadar maskelerine yer vermekte kırışıklıkların önüne geçmek adına fayda sağlar.

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Limon eşliğinde hazırlanan nar maskesinden etkili bir sonuç alınır. Cildin tazelenmesinde etkili olan maskede taze nar suyu bulunur. Suyun içerisinde taze sıkılmış limon eklenir. Tahta kaşık ile karıştırılır ve pamuk yardımı ile yüze sürülür. 30 dakika beklettikten sonra ise durulamaya geçilir.

Nar Suyu Maskesi Ne İşe Yarar?

Nar suyu maskesi sayesinde ince çizgilerin önüne geçebilirsiniz. Hatta bunun için nar suyuna kil ekleyerek etkili bir sonuç alınabilir. Aynı zamanda akne ve sivilce sorunlarının giderilmesinde de son derece etkili olduğunu unutmamak gerekir.

Portakal Kabuğu Cilde Nasıl Uygulanır?

Nar yerine portakal tercihinde bulunanların önceliği kabukları iyice ezmek olmalıdır. Ezilen kabukların içerisinde 1 paket kabartma yozu eklenir. Macun haline gelen maskeyi cilde nüfus ettirebilir ve 1 saate kadar bekletebilirsiniz.

Narın Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Antioksidan kaynağı olarak bilinir ve bu nedenle cilt maskelerine sıklıkla eklenir. Aynı zamanda tüketmek üzere kaynatanlar toksinlerin atılması için ele alabilir. Bunun gibi sindirim sisteminde ortaya çıkan bozuklukların giderilmesinde de son derece etkili olacaktır. Bir de yüksek tansiyon sorununa dair sıklıkla değerlendirilir.

Narın İçinde Hangi Vitaminler Vardır?

Nar denilince ilk akla gelen hiç kuşkusuz C vitamini oluyor. Günlük C vitamini ihtiyacınızı bir bardak nar suyu ile karşılamanız mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra içerisinde hem demir hem de fosfor bulunur. Magnezyum ile sodyum olarak diğer önemli bileşenlerinden de söz edilir.

Yüz Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Yüz beyazlatmada limonun bir hayli etkili olduğunu unutmamak gerekir. Bunun için limonu ikiye keserek yüzünüzde gezdirmeye başlarsınız. Tüm limon suyunu sürdükten sonra ise minimum 30 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

Cilt Beyazlatma Maskesi Evde Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatmada etkili olan kür içerisinde toz zerdeçal bulunuyor. Şöyle ki önce yarım portakal suyunu sıkmak gerekir. Ardından içerisinde koyulaşıncaya kadar toz zerdeçal eklenir. Bu şekilde macun elde edilir ve cildinizde beyazlatmak istediğiniz her yere sürebilirsiniz. 1 saat kadar bekledikten sonra ise durulamaya geçmelisiniz.

Yüze Ne Parlaklık Verir?

Yüzün parlak hale gelmesinde peeling uygulamaları önem arz ediyor. Bunun yanı sıra pirinç maskelerini de es geçmemek gerekir. Nitekim pirinç eşliğinde hazırlanan maskeler hem beyazlık sağlar hem de parlaklık verir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/nar-cekirdegi-yagi-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-meyveler/
https://guzellikcarsisi.com/kansere-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/demir-eksikligine-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-icin-patates-maskesi/