Nar Çekirdeği Yağı Faydaları | Güzellik Çarşısı

Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

Nar çekirdeği yağı ne işe yarar Saraçoğlu?, Nar Cekirdegi yağı ne işe yarar?,Nar çekirdeği yağı haftada kaç kez kullanılır?, Nar çekirdeği nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Nar Çekirdeği Yağı Faydaları
28 Ocak 2015
984 okunma
Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

 Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

Nar çekirdeği yağı sayesinde nemsiz kalan cildiniz nemlenecektir. Vitamin açısından oldukça zengin olan narın yağıda cilde o derece faydalıdır. Nar çekirdeği yağı faydaları bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar ile ispatlanmıştır. Nar çekirdeği yağı içinde cildi kansere karşı koruyan konjuge adlı bir madde bulunmaktadır. Bu yağ ayrıca güçlü bir antioksidan ve yoğun şekilde cilt nemlendirme özelliğine sahiptir.

 

Cilt Kanserine Karşı Etkili

2 hafta süre nar çekirdeği hapı kullanan kişilerin şikâyet ettikleri yüksek tansiyonda %5 azalma görülmüştür. Nar çekirdeği yağı cilde sürüldüğü zaman, kullanıldığı ya da meyve olarak tüketildiğinde ciltte koruyucu bir kalkan vazife görmektedir. Ciltte oluşmuş olan hasarların onarımında önemli bir rol oynamaktadır.

 

Natürel Kozmetik Ürün

Nar çekirdeği yağı içinde polifenol ve E vitamini bol miktarda bulunmaktadır. Bu yağı doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Yağın, cilt yenileme özelliği bulunmaktadır. Soğuktan çatlayan ciltlere, uzun bir süre bakımı yapılmayan ciltlere ve yaştan dolayı çökmüş olan ciltlere hızlı bir bakım sağlamaktadır. Nar çekirdeği yağı sayesinde cilt nemleniyor, elastikiyetini tekrar kazanıyor ve cildin ihtiyaç duyduğu bakımı alıyor.


Aldığınız nar çekirdeği yağının doğal olmasına ve güvendiğiniz markalar olmasına dikkat ediniz. Nar çekirdeği yağı faydaları ancak ürün saf ve doğal olursa etkisini gösterecektir.

 

Kullanımı

Avucunuza damlatacağınız 3 – 4 damla yağ cildiniz için yeterli olacaktır. Cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz. Yağı masaj yaparak cildinize sürebilirsiniz. Hamile bayanların kullanması tavsiye edilmez. Cildinizde herhangi bir farklı durum gözünüze çarparsa kullanmayı bırakınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilt-sikilastirici-nar-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/kirisikliklar-icin-frotoks/

https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-meyveler/

https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-tonik-tarifleri/

https://guzellikcarsisi.com/hic-bir-urun-kullanmadan-daha-genc-gorunmenin-10-yolu/