Erkek Göğüs Estetiği | Güzellik Çarşısı

Erkek Göğüs Estetiği

Erkeklerde göğüs ameliyatı nasıl yapılır?, Erkeğin memesi neden büyür?, Erkek memede şişlik neden olur?, Jinekomasti ameliyatı devlet karşılıyor mu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Erkek Göğüs Estetiği
26 Mart 2022
365 okunma
Erkek Göğüs Estetiği

Erkek Göğüs Estetiği; Estetik denildiği zaman akla her zaman ilk olarak kadınlar gelmektedir. İlerleyen teknoloji ile neredeyse vücudun her bölgesine yapılabilen estetik ameliyatlarına son yıllarda erkeklerin de ilgisi dikkat çekici şekilde artmaya başlamıştır. Hem uygun fiyatlar hem de ameliyat sürelerinin son derece kısalması, estetiği her iki cinsiyet içinde çok cazip hale getirmektedir. Vücudunun herhangi bir yerinden memnun olmayan, kişisel görünümüne önem veren kişiler kısa sürede diledikleri görünüme kavuşabilmektedir.

Erkeklerde en çok tercih edilen operasyon erkek göğüs estetiğidir. Erkeklerin göğüs estetiği olmalarının en önemli nedeni, göğüslerde görülmeye başlanan büyümelerdir. Bu büyümeler kadınsı bir görünüme yol açtığından bazı kişiler estetik ameliyat olmak için kliniklerin yolunu tutarlar. Erkeklerde göğüslerin büyümesinin birkaç farklı nedeni olabilir. Bunlar:

  • En önemli neden yağlanmaya bağlı büyümedir. Zaten bir yağ dokusu olan göğüs, fazla kalori alımından sonra daha da büyümeye başlayabiliyor.
  • Bir diğer neden hormonal bozukluklardır. İnsanın yapısı kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Bir takım hormon bozuklukları sebebiyle de erkeklerin göğüslerinde büyümeler görünebilmektedir.
  • Karaciğer bozuklukları ve bazı ilaçların kullanımı da erkeklerde göğüslerin büyümesine yol açabilmektedir.

Günümüzde artık bir saat bile sürmeyen erkek göğüs estetiği ameliyatları sayesinde bu sorunlardan kolayca kurtulmak mümkündür.

Erkek Göğüs Estetiği


Erkek Göğüs Estetiği; Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde meme dokusunda görülen büyümelere jinekomasti adı verilmektedir. Bilinenin aksine jinekomasti, kesin olarak yağlanma sonucu ortaya çıkmaz. Yağlanma sonucu göğüs büyümesi ile meme dokusunun büyümesi yani jinekomasti birbirinden farklıdır. Meme dokusunun büyümesi durumunun ana sebepleri hormonal bozukluklar, karaciğer rahatsızlıkları ve kullanılan bazı ilaçların yan etkileridir.

Hormonal bazı farklılıklarla birlikte jinekomasti en fazla 13 yaş ve üzeri erkeklerde görülür. Bu rahatsızlığın görüldüğü çoğu erkekte bir yıl içinde kendiliğinden iyileşme görülür. Ergenlik dönemindeki hormonal değişimler, memede büyümeye açar ve belli süre içerisinde çoğu erkekte herhangi bir işleme gerek kalmaksızın düzelmeler görülür. Fakat hormonal bozuklukların yanı sıra meme dokusunda büyümeye yol açan kimi ciddi etmenler de vardır. Bunlar:

  • Akciğer rahatsızlıkları,
  • Bazı kanser türleri,
  • Tiroid hastalıkları,
  • Testis hastalıkları,
  • Eroin veya benzer uyuşturucuların kullanımı olabilir.

 Jinekomasti Ameliyatı

Günümüz teknolojisi ile 30 ile 60 dakika gibi kısa bir sürede, bir tür erkek göğüs estetiği olarak sayılan jinekomasti ameliyatı,  kolayca yapılabilmektedir. Ameliyattan önce çekilen meme ultrasonu ile dokuda olan büyümenin hangi evrede olduğu gözlenir. Birinci ile ikinci evrede çok fazla büyüme yaşanmadıysa vakumla bölgedeki yağ alınır ve daha ileri bir operasyona gerek kalmaz. Göğüs ucundan ve koltuk altından girilerek bölgedeki yağ çekilir ve daha sonra derinin tekrar yerine oturtulması sağlanır. Doktorun izin vermesi hâlinde operasyon geçiren hasta aynı gün evine gidebilir. Ameliyattan sonra birkaç gün içinde hasta, günlük yaşantısına dönebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-erkek-bebek-gormek/

https://guzellikcarsisi.com/3d-erkek-memesi-kucultme/