Göğüs Büyütmenin Psikolojik Yönü | Güzellik Çarşısı

Göğüs Büyütmenin Psikolojik Yönü

Göğüs buyutmek icin ne yapilmalidir?, Göğüs büyütmek için ne kullanılır?, Meme protezi ne zaman aşağı iner?, Meme ne kadar sürede yumuşar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Büyütmenin Psikolojik Yönü
30 Mart 2022
268 okunma
Göğüs Büyütmenin Psikolojik Yönü

Göğüs büyütme ya da meme dikleştirme operasyonları, kadınların en çok tercih ettikleri estetik işlemlerden bir tanesidir. Küçük memelerinden şikayetçi olan, kendilerini daha iyi hissetmek isteyen kişiler, uzman bir estetik doktorundan yardım alarak kısa sürede meme büyütme operasyonu yaptırabilirler. Göğüs büyütmenin psikilojik yönü nedir diye merak eden bireyler için birbirinden farklı avantajları vardır. Daha büyük ve dikkat çekici göğüslere sahip olan kadınlar, kendilerini enerjik ve güzel hissedebilirler.

Bireylerin Kendilerini Daha İyi Hissetmelerine Yardımcı

Küçük memeli kadınların yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi kendilerini kötü hissetmeleridir. Diğer kadınların göğüslerine dikkat eden, daha büyük olduğunu söyleyen bireyler, kendi göğüslerinin hem şeklinden hem de boyutlarından rahatsız olabilirler.

  • Göğüs büyütmenin psikolojik yönü son derece olumludur ve uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır.
  • Meme büyütme operasyonu geçiren kadınlar, kendilerini daha iyi hissederek enerjilerini yeniden toplayabilirler.
  • Günümüzde yaşanan gelişmeler sonrasında meme büyütme işlemi yaptırmak son derece kolaydır.
  • Dolgu, silikon gibi yöntemler ile bireyler yalnızca birkaç saat içerisinde daha büyük göğüslere sahip olabilirler.
  • Göğüs büyütme özellikle evli kadınların kendilerini eşlerinin yanında daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.
  • Gerekli operasyonlar konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler internette araştırma yaparak ne kadar pratik bir işlem olduğunu öğrenebilirler.

Göğüs Büyütmenin Psikolojik Yönü


Göğüs Büyütmenin Psikolojik Yönü; Enerjik Ve Özgüven Sahibi Olma

Büyük göğüslere sahip olmak kadınların özgüvenlerini kazanmaları açısından da son derece önemlidir. Daha büyük ve kalkık göğüslere sahip olan kişiler kendilerini daha enerjik ve özgüven sahibi hissedebilirler. Kadınların bu noktada en önemli organlarından bir tanesi göğüsleridir. Kadınsılığında bir simgesi olan memelerin küçük olması ise bireylerin enerjilerinin düşmelerine, kendilerini kötü hissetmelerine ve güzel olmadıklarını düşünmelerine neden olabilir. Böyle problemler yaşamamak adına estetik yaptırmak daha avantajlı olacaktır.

Meme dolgusu süresi: En fazla 45 dakika ya da 1 saat içerisinde gerçekleştirilen meme dolgusu yaklaşık olarak 6 ay kadar kalıcıdır. Bireyler, şırınga ile dolgu yaptırarak izsiz meme estetiğinin tadını çıkarabilirler. Böyle bir işlem çok küçük ve sarkık göğüslere sahip olan bireylerin kendilerine olan güvenlerini yeniden kazanmaları açısından yararlıdır.

Toplumda Daha Fazla Dikkat Çekme

Bazı durumlarda bireyler, toplumda daha fazla dikkat çekmek adına meme dolgusu yaptırabilirler. Bu durum tamamen bireylerin özgüvenleri ve bakımlı olmaları ile alakalıdır. Göğüs büyütmenin psikolojik yönü konusunda araştırma yapıldığında, genellikle kadınların ruh sağlığı açısından faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Uzmanlar ve bireylerde yapılan anketlerde, meme estetiğinin psikolojik açıdan faydalı olduğunu belirtmektedirler.

  • İlk kez meme estetiği yaptıran kişilerin işlem sonrasında en az 15 gün dikkatli hareket etmeleri gerekir.
  • Memenin çeşitli bölgelerinde kesikler açılarak yapılan estetik işlemlerde dikişler alınana kadar ani darbelerden kaçınmak önemlidir.
  • Zaman içerisinde memelerine masaj yapan, narin hareketler uygulayan bireyler yapılan işlemden daha memnun kalabilirler.