Göğüs Büyütücü Estetik | Güzellik Çarşısı

Göğüs Büyütücü Estetik

Memeyi ne büyütür?, Göğsüm küçük nasıl büyür?, Bir kızın göğsü kaç yaşına kadar büyür?, Göğüslerimi nasıl Dikleştirilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Büyütücü Estetik
30 Mart 2022
267 okunma
Göğüs Büyütücü Estetik

Günümüzde göğüs büyütme operasyonu, en çok yapılan estetik operasyonlardan biridir. Genellikle göğsünün küçük olduğunu düşünen ya da estetik görünüm adına normalden biraz daha büyük olmasını isteyen kişiler göğüs büyütücü estetik operasyonu tercih ederler. Bunların dışında gebelik ve emzirmeye bağlı dezenformasyonlar sonucu oluşan estetik görüntü kaybı nedeniyle de kadınlar bu operasyonları yaptırmayı tercih edebilirler.

Göğüs büyütme için pek çok farklı yöntem kullanılmaktadır. En fazla kullanılan ve en başarılı iki yöntem, yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ve silikon ile göğüs büyütmedir.

Silikon Meme Protezleri

Göğüs büyütmede en çok kullanılan yöntem ve aynı zamanda yoldur. Kullanım tarihi 1960’lı yıllara kadar uzanır. Özellikle son on beş yirmi yıl içerisinde yaşanan gelişmelerle büyük yenilikler sağlanmış ve yapılan araştırmalar silikon maddesinin vücuda en zararsız madde olduğunu ortaya koymuştur. Genellikle iki türleri vardır. Gel-filled, dışı silikon olup içerisinde ise yine aynı şekilde silikon jel bulunur. İstenilen boyuta göre çeşitli ebatlarda kullanıma hazır olarak üretilmişlerdir. Bir diğer tür ise saline-filledde ise balonun içi boş haldedir ve ameliyat gerçekleştirilirken istenilen boyuta göre doldurma işlemi yapılır. Fakat son dönemde direkt olarak kullanıma hazır modelleri de üretilmeye başlanmıştır.

Yağ Enjeksiyonu

Genellikle vücuduna başka bir maddenin girmesini istemeyen kişiler için uygulanan bir yöntemdir. Genelde fazlalık olarak bilinen, gereksiz olarak düşünülen yağ dokusu, kök hücrelerle birlikte harmanlanır ve göğüs bölgesinin hacmini artırmak için buraya enjekte edilir. Silikona alternatif olarak üretilen bu yönteme en uygun adaylar:


  • Göğüsleri küçük,
  • Yaş olarak genç,
  • Göğüslerinde sarkma problemi olmayan kişilerdir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için hastanın vücudunda doku ihtiyacını karşılayabilmek için yeterince yağ bulunmalıdır. Karın ve bel bölgesi, basenler çoğu zaman gereken yağı almak için ideal bölgelerdir. Bu yöntemde silikona göre daha düşük bir başarı oranı göze çarpmaktadır. Kesinlikle daha sağlıklı bir yöntem olarak kabul edilebilir.

Göğüs Büyütücü Estetik; Ameliyat Öncesi ve Ameliyatın Gerçekleşmesi

Kullanılacak yöntem ne olursa olsun göğüs büyütücü estetik operasyonlarda öncelikle, operasyonu geçirecek kişiye çeşitli tetkikler yapılır. Kan tahlilleri, mamografi ve ultrason bu tetkiklerden bazılarıdır. Bunların sonucuna bağlı olarak doktor izleyeceği yolu belirler. Ayrıca çıkan sonuçlara bağlı olarak operasyona girecek doktor, hastayı genel cerrahiye yönlendirerek orada da muayene edilmesini isteyebilir. Yapılan muayene ve görüşmeler sonucunda takılacak olan silikon, koltuk altından yerleştirilecekse hastanın koltuk altı tüylerinden arınmış olması gerekir.

Ameliyatlar çoğu zaman 1 ya da 1,5 saat sürer ve hastaya genel anestezi uygulanır. Günümüz şartlarında genel olarak bir problem yaşanmadan sonuçlanan göğüs büyütücü estetik ameliyatlarda hastada küçük bir iz kalır ve zamanla geçer.

Ameliyat Sonrası

Ameliyattan sonraki aşama çoğu zaman rahat geçer. Ağrılar düşük düzeydedir, her gün masaj yapılması önerilir. Ayrıca hastaya 3 ay ağır spor yapılmaması tembih edilir