Göğüs Dikleştirme Ameliyatları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatları

Sarkık göğüs ameliyatsız Dikleşir mi?, Meme dikleştirme zor bir ameliyat mı?, Sarkık göğüs ameliyatı nasıl yapılır?, Göğüs dikleştirme ameliyatı kaç saat sürer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Dikleştirme Ameliyatları
30 Mart 2022
273 okunma
Göğüs Dikleştirme Ameliyatları

Göğüs dikleştirme ameliyatları sırasında süreci yönlendirecek olan kişilerin muhakkak konusunun uzmanı olması gerekmektedir. Konusunda uzman olmayan kişilerin özellikle sağlığın estetik branşında asla terci edilmemesi gerekmektedir. Teknolojinin ve tıbbi gelişmelerin de yardımı ile oldukça kısa sürede göğüslerinizi istediğiniz forma getirme imkanını bulabilirsiniz. Bu operasyonların akabinde iyileşme sürecinin de çok uzun sürmeyeceğini eklemeliyiz. İyileşme süreci de sizin bakımınızın iyi olması durumunda daha da kısa bir sürede tamamlanacak ve günlük hayatınıza dönüşünüzü hız kazanacaktır.

Göğüs dikleştirme işlemleri özellikle lohusalık ve emzirme dönemini atlatmış olan anneler tarafından sıklıkla istenen bir operasyondur. Emzirme döneminin de etkisi ile memelerde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Sarkmaların engellenmesi için farklı yöntemler uygulansa da anneliğin kadın vücudunda meydana getirdiği değişimlerin kaçınılmaz olduğu da dile getirilmelidir. Memelerinizdeki sarkıklık hamilelik öncesinde de bulunuyorsa ve eğer çocuk düşünüyorsanız emzirme dönemi sonrasında bu operasyonu olmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Hamilelik öncesinde dikleştirme gerçekleştirilse bile kişilerin ilerleyen süreçlerde yine aynı sarkmalar ile karşı karşıya kalabileceği eklenmesi gereken bilgilerdendir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatları (1)

Göğüs Dikleştirme Konusunda Uygulanan Operasyonların Detayları

Göğüs dikleştirme ameliyatları sırasında ve öncesinde dikkate alınması gereken temel noktalar şu şekildedir;


  • Operasyonun uygulanması için belirtilen yaş sınırında olmanız gerekmektedir. İdeal sınır 18-65 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sınırın altı ve üstü operasyonda risk faktörünü büyümesine sebep olabilmektedir.
  • Göğüs dikleştirme operasyonu öncesinde kan değerlerinizin bu sürece uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Estetik cerrahınız zaten bu konuda gerekli olan bütün adımları sizin için atacak ve tetkikleri de uygulayacaktır.
  • Göğüs dikleştirirken meme içinde sarkmaya sebep olan fazla iç doku dışarı çıkarılabilmektedir. Bu nedenle zaman zaman dikleştirme ile beraber memelerde bir beden kadar küçülmeler de meydana gelebilmektedir. Bu tür bir durumun ortaya çıkmasını istemiyorsanız en baştan uzmanınızı uyarmanız sizin adınıza iyi olacaktır.
  • Meme ucunun da yerinde değişimler ortaya çıkabilmektedir. Özellikle sarkık göğüslerde kişilerin meme ucunda kaymalar ve aşağıya bakan bir görünüm meydana gelebilmektedir. Bu da oldukça rahatsız edicidir.

Bu tedavi adımlarını geçirdikten sonra ve temkinli bir uzman ile iş birliği içerisindeyseniz süreç sizin için çok daha iyi bir şekilde işleyecektir. Tedaviniz de oldukça hızlı tamamlanacaktır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatları; Estetik Operasyonlarda İstirahat Dönemi

Göğüs dikleştirme ameliyatları sonrasında verimli bir şekilde sürecin devam edebilmesi için muhakkak estetik operasyonun istirahat döneminin de uzman önerilerine uygun tamamlanması gerekmektedir. Ağır sporlardan kaçınılması en önemli noktalardan biridir. Bunun yanı sıra iç çamaşırı seçimi ve memelerin formunu kazanana kadar dar kıyafetlerden kaçınmak da oldukça önemli adımlardan bir tanesidir. Uzmanınızın vermiş olduğu pansuman sistemine de uyum sağlarsanız sizin için herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmadan istirahat süreci sorunsuz bir şekilde atlatılabilmektedir.