Göğüs Estetiği Ameliyat İzi | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Ameliyat İzi

Göğüs ameliyatı izleri nasıl geçer?, Meme ameliyatı izi geçer mi?
Silikon ameliyatında iz kalır mı?, Meme küçültme ameliyatı izsiz olur mu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Ameliyat İzi
30 Mart 2022
294 okunma
Göğüs Estetiği Ameliyat İzi

Teknolojinin ilerlemesi her konuyu etkilediği gibi sağlık sektöründe de birçok yeniliğe imza atılmasını sağladı. Yaklaşık 50 yıldır yapılan göğüs estetik ameliyatlarında şu an için gelinen nokta son derece şaşırtıcı. Artık saatler değil dakikalar içerisinde yapılabilen göğüs ameliyatlarında, bir diğer önemli nokta ise oluşan ameliyat izleri. Teknolojinin nimetleri ve başarılı bir cerrah ile göğüs estetiği ameliyat izi problemini de minimum seviyeye indirmek günümüzde artık mümkün.

Ameliyat İzi Sorunu

Yapılan estetik türüne göre değişimler gösterebilen iz konusu günümüz şartlarında önemli bir sorun olmaktan çıktı. Yapılan estetiğin durumuna ve türüne göre değişebilen iz miktarları, bulunan yeni yöntemlerle iyice azalmış durumda. Özellikle göğüs büyütme operasyonlarındaki hastanın durumuna, vücut yapısına göre seçilip uygulanabilen alternatif yöntemler, ameliyat izini hastaların kafasında bir problem olmaktan çıkarmış vaziyette.

Göğüs Estetiği Ameliyat İzi

Göğüs Estetiği Ameliyat İzi; Göğüs Estetiğinde Farklı Yöntemler ve Yollar

Göğüs büyütme, göğüs küçültme veya dikleştirme ameliyatı yaptırmak isteyen hastalara cerrahlar öncelikle birkaç tetkik yapar. Yapılan tetkiklerden sonra estetik yaptırmak isteyen kişinin vücut profilini doktor belirler ve en uygun yöntemin ne olduğunu kararlaştırır. İstenilen ve ideal göğüs ölçüsü belirlendikten sonra ameliyatı yapacak olan doktor, kesiği açacağı bölgeyi minimum seviyede bırakmak için, çeşitli alternatif yöntemlerden birini seçer. Bu sayede göğüs estetiği ameliyat izi olabildiğince az kalır. Göğüs büyütmede çeşitli yöntemler ve yollar şunlardır:


Salin Dolu Göğüs İmplantları: Günümüzde daha az kullanılmakta olan bu yöntemde göğse yerleştirilecek olan implantın içi steril hâlde bulunan tuzlu bir su ile doldurulmuştur. Ameliyat yapılmadan önce istenilen göğüsün büyüklüğüne göre doldurulabilmektedir. Ayrıca ameliyat sırasında da küçük değişiklikler yapmaya müsait bir yöntemdir.

Cohesive Jel Silikon İmplantı: En çok kullanılan yöntemlerden biridir. Yapılan silikonların en dayanıklısı olduğu kabul görmektedir. Bu türde silikonun içi yumuşak ve yapışkan bir jelimsi madde ile doldurulmuştur. Klasik silikonlara göre daha sağlam bir yapıdadır. Bu sebeple günümüzde cerrahlar tarafından hastalara en çok önerilen silikon türüdür.

Silikon Jelli İmplantlar: Çoğu kişinin bildiği göğüs silikonu denilince ilk akla gelen implantlardır. Farklı türler keşfedilmiş olsa da hâla en çok kullanılan implant türüdür. Farklı büyüklükte önceden üretilmişlerdir, üzerlerinde sonradan oynamalar yapılamaz.

Yağ Enjeksiyonu: En sağlıklı ve en az iz bırakan yöntemlerdendir. Vücuduna farklı bir maddenin girmesini istemeyen hastalar çoğunlukla bu yöntemi tercih ederler. Liposuction denilen, vücudun yağ bakımından zengin herhangi bir bölgesinden alınan yağın, göğüs bölgesine enjekte edilmesi ile uygulanır. Genel olarak yağ hücreleri hastanın bel, karın ve kalça bölgelerinden alınmaktadır. İmplant yöntemlerine göre biraz daha az tercih edilir. İleride yapılan araştırmalarla bu yöntemin daha da efektif olarak kullanılması plânlanmaktadır. Kullanılan yöntem hangisi olursa olsun, göğüs estetiği ameliyat izi sorunları artık pek fazla yaşanmamaktadır. Her estetik ameliyatında az da olsa iz kalır ama çeşitli uygulamalarla bu izlerin geçirilmesi de mümkün olmaya başlamıştır.