Göğüs Estetiği Doktorları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Doktorları

Göğüs estetiği hangi doktor yapar?, Meme estetiğinde en iyi doktor kim?, Türkiyenin en iyi estetik cerrahı kimdir?, Prof Dr Fethi Orak kimdir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Doktorları
31 Mart 2022
279 okunma
Göğüs Estetiği Doktorları

Göğüs estetiği kadınların memnun olmadıkları fiziksel olarak uyumlu olmayan ya da deformasyon sebebi ile rahatsız oldukları göğüslerine estetik bir dokunuş kazandırmak amacı ile yapılan bir operasyondur. Göğüs estetiği doktorları öncelikle kişinin vücut yapısına ve çeşitli özelliklere bakarak sahip olunması gereken göğüs beden ölçüsünü saptarlar. Bu saptama sonrasında hastanın da istekleri belirlenerek en uygun ve en ideal göğüs estetiği operasyonuna geçiş yapılabilir.

Göğüs estetiği doktorları aynı zamanda belli tahlil ve muayeneleri hastalarına yaparak operasyonun en iyi şeklide tamamlanması için hastanın tüm bilgilerini edinerek buna göre operasyon hazırlığı yaparlar.

Göğüs estetiği doktorları aynı zamanda cerrah olup operasyonu kendileri gerçekleştirirler. Göğüs büyütmede kullanılan yağ enjektesi dışında tüm operasyonlar kesi ile yapılarak işlem tamamlanır. Göğüs estetiği operasyonunda yapılan bu işlemler sonrasında göğüste ağrı, morarma ya da kızarıklık gibi durumların yaşanması oldukça normaldir. Bunun yanı sıra göğüs estetiği sonrasında da hastanın dikkat etmesi ve ameliyat sonrasında önem vermesi gereken durumlara uyum sağlaması gerekir.

Göğüs Estetiği Operasyon Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs estetiği operasyonları kadınların fiziksel olarak gerekli olan göğüs beden ölçülerine kavuşmaları ve oluşan deformasyonun giderilmesine yönelik olarak gerçekleştirilir. Göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme uygulamalarına yer verilebiliyor.


Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme uygulamasında kişinin kendi yağının alınarak belli işlemlerden geçirilerek göğüs bölgesine enjekte edilmesinin yanış ıra protez silikon kullanımına da yer verilebiliyor. Aynı zamanda istenirse iki uygulamada aynı anda gerçekleştirilebilir. Silikon tercihinde damla ve yuvarlak olan şekiller içinden hastanın isteğine göre seçim yapılabilir. Damla şeklindeki silikon doğal bir görüntü yansıtırken yuvarlak olan silikon modeli ise daha dolgun bir tercihtir. Özellikle dekolte kullanımına sıklık veren hanımlar yuvarlak silikonu tercih ederken daha doğal bir görüntü isteyenler ise damla şeklindeki silikona yer açıyorlar.

Göğüs Küçültme

Büyük göğüslere sahip olan kadınların zaman içinde yaşadıkları birçok olumsuz durum bulunabiliyor. Bu durum ergenlik döneminde büyüyen göğüsler sebebi ile gençlerde de sosyal yaşamı olumsuz etkilemesi ile karşımıza çıkabilmekte. Göğüs küçültme operasyonu için hastanın tüm fiziksel gelişimini tamamlaması oldukça önemlidir.

Küçültme operasyonu sonrasında büyümenin devam etmesi şekil bozukluğuna sebep olabilir. Bunun yanı sıra küçültmede doktor tarafından önerilen ölçünün altı ya da üstüne karar vermekte tamamen hastanın kararı olup aynı zamanda hekim tarafından sunulan ölçü dışında seçim yapılması durumunda neler ile karşılaşılacağı ile ilgili detaylı bilgi alınması da önerilir.

Göğüs Dikleştirme

Göğüs yer çekiminin de etkisi ile zaman içinde sarkabilir. Bunun yanı sıra ani kilo kaybetmek, aşırı kilo verilmesi, hamilelik ve emzirme gibi etkenlerde göğüste sarkma ve deformasyona neden olabiliyor. Bu deformasyonun giderilmesi amacı ile göğüs dikleştirme operasyonuna yer açarak eski formuna en yakın görüntüye kavuşabilirsiniz.