Göğüs Estetiği Fiyatları İstanbul | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Fiyatları İstanbul

Meme ameliyatı ne kadardır?, 270 cc silikon Kaç Beden?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu?, Kaç cc silikon takılmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Fiyatları İstanbul
30 Mart 2022
267 okunma
Göğüs Estetiği Fiyatları İstanbul

Son birkaç yıldır tıptaki gelişmeler ve ilerleyen teknoloji estetik konusunda da önemli kolaylıkların yaşanmasına, estetik ameliyat olan insanların kısa bir sürede günlük hayata dönebilmesine yol açtı. Ayrıca yapılan yatırımlar ve kaliteli doktorlar sayesinde İstanbul, Avrupa’nın göğüs estetiği açısından önemli merkezlerinden biri hâline gelmeyi başardı. Aynı zamanda diğer ülkelere göre uygun fiyatlar ve başarılı uygulamalar yurt içi ve yurt dışından pek çok insanın göğüs estetiği için İstanbul’u tercih etmesine yol açtı. Peki, Göğüs estetiği fiyatları İstanbul için hangi seviyelerde?

Göğüs Estetiği Fiyatları İstanbul; Göğüs Estetiği Neden Yapılır

Öncelikle “göğüs estetiğini kimler ne için ister?” ve “hangi durumlarda göğüs estetiği işlemleri yapılır?” Günümüzde görünümünden bir şekilde memnun olmayan kadınların ilk başvurduğu estetik türü göğüs büyütme ameliyatlarıdır. Bu memnuniyetsizliklerin pek çok nedeni olabilir ve bu nedenlere bağlı olarak göğüs büyütme operasyonları yapılabilmektedir.

  • Ailevi ve kalıtımsal sebeplerden göğüsleri tam olarak gelişmemiş ya da hiç oluşmamış kadınlar,
  • Meme kanseri sebebiyle tek göğsü ya da iki göğsü birden alınan kadınlar,
  • Hızlı kilo kaybına bağlı olarak memeleri küçülmeye başlayan kadınlar,
  • En sık karşılaşılan ise hamilelik sonrası göğüslerinin küçülmesi ve içinin boşalmasından şikâyetçi kadınlar göğüs büyütme ameliyatları için estetik cerrahlara başvururlar. Göğüs estetiği fiyatları İstanbul için makul seviyelere geldiğinden Türk kadınları, göğüs büyütmeyi daha çok tercih etmeye başlamışlardır.

Göğüs Estetiği Fiyatları İstanbul


Göğüs büyütme operasyonları için en sık kullanılan yöntem meme protezleridir. Farklı türleri bulunan bu protezlerin küçük bir muayene ile hastaya en uygu seçilir ve kısa süren bir operasyonla hastaya yeni bir görünüm kazandırılır. Silikon meme protezlerinin içerikleri ve şekilleri de farklılıklar gösterebilmektedir. Şekillerine göre protezler ikiye ayrılır.

  • Anatomik (Damla) Protezler: Bu protez çeşitleri göğüsün şekline benzer biçimde üretilmiştir. Şekil olarak göğüsle benzerlik taşıması onun anatomik olarak adlandırılmasına yol açmıştır. Damla protezlerinin dikey uzunluğu yatay uzunluğuna göre biraz daha fazladır. Aynı zamanda ilk bakıldığında damlayı andırması damla protez olarak geçmesini de sağlamıştır.
  • Simetrik (Yuvarlak) Protezler: Adına baktığımızda fark edeceğimiz gibi bu protezlerin tabanları yuvarlak hâldedir. Dikey ve yatay çapları eşit durumdadır ve birbirlerine simetriktir. Simetrik protezler kas altlarına yerleştirilirler. Simetrik protezlerin sağladığı çeşitli kolaylıklar ve rahatlıklar çoğu cerrahın bu şekildeki protezleri tercih etmesine yol açmaktadır.

Protezler içerik olarak da ikiye ayrılmaktadırlar.

  • Jel Dolu Protezler: En sık kullanılan protez çeşididir. Dışı katıdır ve silikon maddesinden üretilmiştir. İçi ise yumuşak silikon jel ile doludur. Dokunulduğunda insanda meme hissiyatını verir. Amaç da aslında üretilirken budur. Çeşitli boyutlarda üretilmiştir, hastanın boyut isteğine göre kullanılırlar.
  • Fizyolojik Serum Dolu Protezler: Dışı jel dolu protezlere benzer olarak katı bir silikondan üretilmiştir. Fakat içinde tuzlu su bulunur.

Göğüs Estetiği İstanbul

İstanbul günümüzde göğüs estetik ameliyatları açısından en önemli merkezlerden biri konumundadır. Göğüs estetiği fiyatları İstanbul içinde doktorlara göre değişse de, uygun fiyatlı ve güvenilir bir doktor bulmak kolaylıkla mümkündür.