Göğüs Estetiği Günah mıdır? | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Günah mıdır?

Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer?, Meme estetiği neden yapılır?
Göğüs ameliyatları nelerdir?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Günah mıdır?
30 Mart 2022
295 okunma
Göğüs Estetiği Günah mıdır?

Göğüs estetiği kadının bedeninde fiziksel olarak uyum sağlamayan ya da deformasyona uğramış olan göğsün estetik dokunuş ile düzeltilmesidir. Göğüs estetiği günah mıdır, sorusunun yanıtında uygulamanın gerekliliği ve kişinin bu uygulama ile yaşayacağı psikolojik düzelme ile cevaplanabilir. Büyük göğüslü bir hanımında yaşadığı sırt ağrısı, omuz ağrıları ve göğüs altında oluşan pişiğe ve sürtünmeye bağlı sıkıntılar sebebi ile bu durum bir hastalık olarak görülebilir. Aynı şekilde deformasyon ya da aşırı küçük göğüs ya da kanser sebebi ile alınan göğüsler içinde aynı şekilde düşünmek mümkündür.

Göğüs Estetiği Operasyonu Yaptıranların Yorumları

Göğüs estetiği günah mıdır, sorusunun yanıtında yetkili ağızlardan kendi öz sebebinizi bildirerek yanıt alabilirsiniz. Kendi öz sebebinize bağlı olarak yapacağınız operasyon sonrasında göğüs estetiği günah mıdır, sorusu ile sıkıntı yaşamamak için öncesinde yanıtını bulmanız daha doğru bir karar olacaktır.

Göğsü estetiği operasyonları ameliyatta fiziksel olarak hazır olmanın yanı sıra ruhen de hazır olmayı gerektirir. Bu nedenle aklınıza takılan her türlü soru ile ilgili yanıtları almanız operasyonun karar aşamasını ve hazırlık aşamasını hızlandıracaktır. Bu konuda göğüs estetiği yaptıranların yorumlarına da yer vererek kararınızı almanız mümkün. Göğüs estetiği yaptıran kadınların operasyon öncesi ve sonrası yorumları arasında aklınıza şu anda gelmeyen ve yanıt bulmuş olan sorularında cevaplarına kavuşmanız mümkün olacaktır.

Göğüs Estetiği Günah mıdır


Göğüs Estetiği Operasyonuna Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Göğüs estetiği operasyonuna hazırlıkta hem fiziksel olarak hazırlık hem de ruhen hazırlık oldukça önemlidir. Bu sebep ile hazırlık aşamasında iki anlamda da hazır hissederek buna göre operasyonun gerçekleştirilmesi önerilir.

Göğüs Estetiği Günah mıdır; Fiziksel Hazırlık

Kişinin fiziksel olarak operasyona hazırlık yapması genel muayene ve tahlillerin yapılması, eğer kilo vermeyi ya da almayı planlıyor ise bunun gerçekleştirilmesi gibi detayları içerir. Kişinin kilo endeksi göğüs bedeninin saptanması etken olduğu için bununla ilgili olarak yapmak istediği diyet ya da kilo alımı var ise bu hazırlığı tamamlaması önerilir. Aynı zamanda özellikle operasyon öncesinde sigara tüketen hanımların 3 hafta sigara tüketmemesi ve operasyon sonrası da iki hafta içememesi tavsiye edilir.

Psikolojik Hazırlık

Göğüs estetiği operasyonu kişinin aslında psikolojik olarak rahatsız eden ve fiziksel olarak da kendine uyumlu görmediği bir durumun düzeltilmesi olup özellikle sosyal yaşantı içinde öz güvenin kazanılması ve yaşam standardının yükselmesinde önem kaydeder. Kişinin büyük olan göğüslerinin küçültülmesi daha aktif olmasına ve yaşadığı ağrı ve de sıkıntılardan kurtulmasına sebep olurken büyültme işleminde de özellikle sıkıntı yaratılan ve bu sebep ile psikolojik zorluğa düşen kişilerin rahatsızlığından kurtulması olarak açıklanabilir. Keza dikleştirme de aynı şekildedir. Bu uygulamalarda psikolojik olarak operasyona hazır olmak karar vermenin büyük bir bölümü olup özellikle iyileşme döneminde de olumlu etki eder.