Göğüs Estetiği İstanbul | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği İstanbul

Türkiyenin en iyi estetik cerrahı kimdir?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu?, Meme estetiğinde en iyi doktor kim?, Göğüs estetiği hangi doktor yapar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği İstanbul
31 Mart 2022
278 okunma
Göğüs Estetiği İstanbul

Tıp alanında yaşanılan ilerlemeler estetik konusuna da yansıdı ve artık ülkemizde neredeyse her şehirde, estetik operasyonlar için merkezler oluşturuldu. Bunca talep sonucunda son teknolojiyi takip eden ve kendini geliştirmeyi başaran Türk doktorlar, ülkemizi estetik konusunda Avrupa’nın sayılı ülkelerinden biri hâline getirmeyi başardılar. Özellikle göğüs estetiği İstanbul için belki de ayrı bir gelir kapısı oluşturdu. Yalnızca Türk hastalara değil dünyanın pek çok yerinden gelen hastaya hizmet veren Türk estetisyenler, namlarını yavaş yavaş bütün Avrupa’ya ve özellikle Arap dünyasına duyurdu.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de estetik denilince ilk akla gelen tür olan göğüs estetiği, en fazla gerçekleştirilen operasyon konumunda. Büyütme, küçültme, dikleştirme gibi çeşitli türleri olan göğüs estetiği, usta ellerde yapıldığı takdirde yaptıran kişiye inanılmaz bir değişim yaşatabiliyor ve o kişinin özgüvenini inanılmaz derecede artırabiliyor. İşte bu göğüs estetiği konusunda İstanbul şu an tam bir cazibe merkezi olarak görülüyor ve sağlık turizmi konusunda Avrupa’da ilk 5’in içerisinde yer alıyor.

Göğüs Estetiği İstanbul


Sağlık Turizmi Nedir?

Turistler artık bir ülkeye giderken sadece o ülkenin doğal güzellikleri ya da gezilecek yerlerini merak etmiyor. Sağlık konusu da,  artık bir kişinin başka bir ülkeyi ziyaret etmesinde önemli bir yere sahip. Sağlık turizmi, ülkemizde estetik turizmi olarak da kabul edilebilmektedir. Estetik cihazlarına yapılan yatırımlar, diğer Avrupa ülkelerine göre uygun fiyatlar ve başarılı Türk doktorlar ülkemizi estetik turizminde önemli bir yere taşıyor. Ülkelere göre baktığımızda:

  • İngiliz turistler, özellikle göğüs operasyonları için,
  • Alman turistler, liposuction, burun ameliyatı, diş beyazlatma ve göğüs estetiği operasyonları için,
  • Arap turistler ise, incelmek, saç ektirmek için ülkemizi tercih ediyorlar.

Göğüs Estetiği İstanbul; Sağlık Turizminde İstanbul’un Yeri

Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul, estetik konusunda da dikkatleri üzerine çekiyor. Birçok başarılı doktorun ve kurumun bulunduğu bu şehir, artık sadece tarihi güzellikleri için değil estetik operasyon imkânları için de bir cazibe merkezi. Eskiden sadece fiyatları bakımından uygun diye operasyona gelen kişiler, geçirdikleri başarılı ameliyatlardan sonra İstanbul’u ve Türkiye’yi sağlık turizmi açısından daha fazla tercih etmeye başladılar.

Göğüs estetiği İstanbul’un,  bu nebze sağlık turizminde öne çıkmasında büyük yere sahip. Başarılı doktorlar sayesinde 1 ya da 1,5 saat içerisinde yapılabilen göğüs büyütme ameliyatları göğüs estetiğinin önemli bir kısmını oluşturmakta. Çeşitli boyutlarda üretilen silikonların göğse yerleştirilmesi veya belirli bölgelerden liposuction yöntemi yardımıyla alınan yağların, göğüs bölgesine enjekte edilmesiyle büyütülen göğüsler ameliyatı olan kişiye dış görünüş bakımından büyük avantajlar sağlayabiliyor.

Liposuction: Vücudun özellikle kalça, bel, karın gibi belirli bölgelerinde, çeşitli zayıflama yöntemlerinin de etki edemediği yağ dokularının alınması anlamına gelmektedir. Alınan bu yağ dokuları göğüs büyütme ameliyatlarında da kullanılır. Silikon istemeyen hastalar bu yağların göğüslerine enjekte edilmesi yolu ile yeni bir görünüme kavuşabilirler.