Göğüs Estetiği Kaç Para | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Kaç Para

Göğüs büyütme ameliyatını devlet karşılıyor mu?, 270 cc silikon Kaç Beden?, Meme dikleştirme ameliyatı ne kadardır?, Kaç cc silikon takılmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Kaç Para
28 Mart 2022
273 okunma
Göğüs Estetiği Kaç Para

1960’lardan beri yaklaşık 50 yıldır yapılmakta olan estetik ameliyatlarının geldiği nokta gerçekten şaşırtıcı durumdadır. Günümüzde insan vücudunun birçok bölgesine estetik operasyon uygulanabilmektedir. Estetik operasyonların en çok tercih edileni ise göğüs estetiğidir. Artık sadece kadınlar değil erkekler de göğüs estetiği yaptırabilmekte ve vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri değiştirebilmektedir. Hastaların en merak ettiği konulardan biri de ücret konusudur. Göğüs estetiklerinde çeşitli durumlara göre ücretlerde farklılıklar oluşabilmektedir. Göğüs estetiği kaç para?

Göğüs estetik operasyonunun ücreti bazı durumlara göre değişebilmektedir. Genelde bu operasyonlar özel hastanelerde yapılmaktadır. Bu yüzden hastanenin kalitesi, bulunduğu yer önemlidir. Hastaneden ziyade doktor, estetik operasyonlarda daha da büyük öneme sahiptir. Doktorun unvanı, tecrübesinin durumu fiyatlarda değişikliklerin görülebilmesine yol açmaktadır. Göğüs estetiği kaç para? Yeni mesleğe başlamış bir doktor ile tecrübeli bir profesörün benzer ücretleri alacağını düşünmek doğru olmaz.

Göğüs Estetiği Kaç Para

Göğüs Estetiği Kaç Para; Göğüs Estetik Türlerine Göre Fiyatlandırmalar

Göğüs estetiğinde ücretlendirme yapılırken doktor ve hastane fiyatlarının yanı sıra yapılan estetik türü de önemli bir yere sahiptir. Her estetik türünün kendine göre zorlukları bulunur. Ayrıca her estetik türünde kullanılan malzemeler değişmektedir. Buna göre de fiyatlandırmalarda farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Göğüs estetiği kaç para?  Örneğin;


  • Göğüs büyütme operasyonu: Göğüs büyütme estetik operasyonunun da kendi içerisinde farklı bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerin ücretlendirmelerinde de kimi farklılıkların gözlemlenmesi doğaldır. Göğüs büyütmek için sık kullanılan yol protezlerdir. Protezin kalitesine cinsine göre de fiyat farkları görülmektedir. Salin göğüs protezleri en uygun fiyata sahip olanlardır. İçerisinde tuzlu su bulunduğundan diğer silikon implantlara göre fiyatları daha ucuzdur. Silikon protezlerde de çeşitlere sağlamlığa göre fiyatlar değişmektedir.
  • Göğüs küçültme operasyonu: Büyütme operasyonlarına göre fiyatlarının daha uygun olduğu söylenebilir. Herhangi bir madde takılmayıp sadece göğüsteki yağın alınmasına dayandığından ekstra maliyetlere girilmez.
  • Göğüs dikleştirme operasyonu: Göğüs küçültmede olduğu gibi maliyetler büyütmeye göre daha uygundur. Hatta en uygun göğüs estetik operasyonunun göğüs dikleştirme olduğunu söyleyebiliriz.
  • Jinekomasti ve göğüs sertleştirme: Kadınlarla birlikte artık erkekler de göğüs estetik operasyonları geçirmektedir. En sık yapılanı da göğüsteki yağ bezelerinin büyümesiyle oluşan jinekomastinin önüne geçmek için yapılanlardır. Ayrıca erkekler daha iyi bir görünüm kazandırmak için sertleştirme operasyonları da geçirmektedirler. Bunlar da kadınlarda olduğu gibi çeşitli protezler yardımıyla yapılmaktadır. Bu operasyonların fiyatları da diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi farklılıklar göstermektedir.

Göğüs estetik ücretlerini etkileyen önemli etkenlerden biri de yapılan anestezinin türüdür. Hastaların acı çekmesini önlemek amacıyla yapılan anestezilerin türlerine göre fiyat farkları bulunmaktadır.

  • Lokal Anestezi: Bu anestezi türünde sadece ameliyat yapılacak bölgeye ilaç verilir ve sadece o bölge uyuşturulur. Diğer anestezi türlerine göre daha uygun maliyetlidir.
  • Genel Anestezi: Bu türde hasta tamamen uyur. Solunumu ise bir makine ile sağlanır. Maliyeti artıran bir yöntemdir.