Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır

Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer?, Silikon meme ameliyatı zor mu?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu?, Sarkık göğüs ameliyatı nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır
29 Mart 2022
261 okunma
Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır

Göğüsler kadınların dış görünüş açısından vücutlarında en önem verdikleri bölgelerden biridir. Fakat çeşitli nedenler yüzünden görünümünden memnun olmadıkları zaman ise devreye göğüs estetik operasyonları girer. Göğüslerin görünümünün bozulmasında çeşitli nedenler vardır. Yaşlanma, çeşitli nedenlerle sık kilo alıp verme, hamilelik ve gebelik sonrası emzirme ve yer çekiminin etkileri göğüslerde istenmeyen görüntülere yol açabilmektedir. Bu yüzden son yıllarda şartların da kolaylaşması ile göğüs estetiği olma sayısında büyük bir artış gözlenmektedir. Göğüs estetiği nasıl yapılır?

Göğüs Estetik Ameliyatı Türleri ve Yapılışları

Göğüs estetik operasyonlarının yapılması, genel olarak hastanın şikâyetlerine, nasıl bir görünüme kavuşmak istediğine göre değişim göstermektedir. Fakat göğüs estetik ameliyatları genel hatlarıyla üç ana başlıkta incelenebilir. Göğüs estetiği nasıl yapılır?

 • Göğüs Büyütme Ameliyatları: Günümüzde en çok yaptırılan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Gelişen teknoloji ile de birçok farklı yöntem kullanılarak bu ameliyatlar başarı ile gerçekleştirilmektedir. Genelde bu ameliyat türünü,
 • Göğüslerinin ideal ölçülerin altında bulunduğunu düşünen,
 • Göğüsleri arasında simetri problemleri yaşanan,
 • Kısa sürede aşırı kilo kaybıyla birlikte sarkmalar yaşayan,
 • Göğüs kanseri ya da bazı diğer rahatsızlıklar sonucu göğüslerinden bir ya da ikisini kaybeden,
 • Daha farklı bir görünüme kavuşmak isteyen insanlar tercih etmektedir.

Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır


Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır; Göğüs Büyütmenin Yapılışı

Göğüs büyütme ameliyatının yapılabilmesi için genellikle doktorlar hastalarına 18 yaşının doldurulmasını tavsiye ederler. Çünkü bir kadının 18 yaşına kadar göğsünün gelişimi devam etmektedir. Göğüs büyütme ameliyatlarında üst sınırda adeta yok gibidir. Elli ya da elli beş yaşında bir kadın da sağlıklı olması durumunda bu estetik operasyonu yaptırabilir. Göğüs büyütmenin birçok yolu olmakla birlikte, günümüzde en yaygın olarak kullanılan yol, silikon meme protezi taktırmaktır. Bir saat gibi bir sürede başarılı bir operasyonla yapılan bu ameliyatlarda, doktorlar hastaların göğüs uçlarından ya da koltuk altlarından girerek implantı göğse yerleştirirler.

 • Göğüs Küçültme Ameliyatları: Genel olarak küçük göğüsler estetik yönden insanlara rahatsızlık verse de, büyük göğüslü olmanın da birçok probleme yol açtığı söylenebilir. Büyük göğüslü kadınlar yaşadıkları:
 • Artık kronikleşen bel ve sırt ağrıları,
 • Fiziksel yönden kimi hareketlerinin kısıtlanması,
 • Göğüslerinin alt taraflarında çeşitli yaraların ve enfeksiyonların oluşmaya başlaması gibi nedenlerden bu estetik operasyonu tercih etmeye başlamışlardır.

Hastanın durumu, talepleri ameliyat öncesi iyice tespit edildikten sonra cerrah operasyonu dikkatli şekilde plânlar. Yapılışı ise gayet basit ve hastaya ağrı vermeyecek şekildedir. Doktor uygun bir teknikle memenin fazla olan yapısını alır ve yeniden şekil verdikten sonra diker. Operasyon sonrasında, kısa bir sürede yaşanan kronik ağrıların çoğu giderilmiş olur. Büyütme veya küçültme ameliyatları dışında,  göğüs estetiği nasıl yapılır?

 • Göğüs Dikleştirme Ameliyatları: Göğüslerinin çeşitli nedenlerden sarktığını, görüntüsünün bozulduğunu düşünen insanlar bu ameliyatları tercih ederler. Genellikle tamamlayıcı ameliyatlardır. Büyültme ve küçültme sonunda sarkma eğilimi gösteren göğüslere yapılmaktadır.