Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları

Silikon dokununca anlaşılır mi?, 250 cc silikon Kaç Beden?, 150 cc silikon Kaç Beden?, Meme estetiğinde ödem ne zaman geçer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları
01 Nisan 2022
329 okunma
Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları

Göğüs estetiği kadınların estetik açıdan daha ideal bir forma kavuşmaları için gerçekleştirilen operasyonlardır. Göğüs büyütme operasyonuna daha çok yer verilmesinin yanı sıra göğüs küçültme ve dikleştirme operasyonlarına da yer açılabiliyor. Göğüs estetiği yaptıranların yorumları estetik operasyona olan yaklaşımlarda önemli bir kriter olabiliyor. Özellikle estetik operasyon öncesinde göğüs estetiği yaptıranların yorumları ile ilgili araştırma yaparak daha kolaylıkla karar verebilirsiniz. Göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme operasyonları kesi ile yapılan işlemler olup öncesi ve sonrası ile ilgili yapılan yorumlar sizin psikolojik olarak da operasyona hazırlanmanıza destek olacaktır.

Göğüs Estetiği Operasyonuna Hazırlık

Karar Verme

Göğüs estetiği operasyonuna karar vermek hazırlık döneminin en önemli unsurdur. Karar verme aşamasında göğüs estetiği yaptıranların yorumları ile sonuca ulaşmanız daha kolay olacaktır. Sadece fiziksel açıdan hazırlıklı olmak değil aynı zamanda ruhen de hazır olmak gerekir. Ruhen hazırlanmada operasyon geçiren kişilerin yorumları sizi daha da rahatlatacak ve estetik operasyona karar vermenizi hızlandıracaktır.

Sigara Tüketimi

Göğüs estetiği operasyonuna hazırlık aşamasında ayrıca sigara tüketiminin kesilmesi geliyor. Ameliyat öncesi iki ya da üç hafta boyunca sigara tüketmemek ve sonrasında da en az iki hafta sigara tüketmemek estetik operasyonda iyileşme sürecinizi hızlandıracak olan etkenlerden birisidir.

Tahlil ve Muayene

Göğüs estetiği operasyonuna hazırlıkta bunların yanı sıra hekim tarafından yapılan muayene ve tahliller de yer alıyor. Tahliller ve muayene sonucunda uygun görülen hasta uygun görülen gün içinde operasyona hazır olarak gelebilir ve işlem yapılabilir.


Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları

Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları; Göğüs Estetiği Operasyonu Sonrası

Göğüs estetiği operasyonu sonrasında hekim tarafından önerilenlere harfiyen uyulması son derece önemlidir. Özellikle ilk hafta göğüs üstüne yatmamak gerekli olup pansumanlara önem verilmesi gerekir. Göğüs estetiği operasyonunun ikinci haftasında yaralar iyileşme sürecine girer bazı kişilerde iyileşme gerçekleşebiliyor. Yara iyileşmesi kişiye özel olarak da değişebiliyor.

Göğüs estetiği operasyonu sonrasında ağır fiziksel aktivitelere yer verilmemesi, darbe almamak, ağır kaldırmamak özellikle dikkat edilmesi gereken detaylardır.

Göğüs Estetiği Operasyonunda İyileşme ve Uyum Ne Zaman Tamamlanır?

Göğüs estetiği operasyonunda iyileşme ve uyum süreci aslında tam olarak altı ay içinde gerçekleşir. Fakat tam anlamı ile uyumun sağlanması ise bir yıllı bulmaktadır. İyileşme ve uyum sürecinde özellikle masaj uygulamasına sıklıkla yer verilmesi öneriliyor. Masaj ile birlikte doku iyileşmesi ve kaynaşma daha kolaylıkla gerçekleşir. Fakat masaj olarak tabir edilen yumuşak masaj uygulaması olup kesinlikle sert masaja yer verilmemesi gerekir.

Göğüs estetiği operasyonunda bir yıllık sürecin aşılması ile tamamen uyum sağlanmış olarak kabul edilmesi gerekir. Göğüs istenen şekle 6 ayda ulaşırken bir yıl içinde azar azar da olsa şekillenme devamlılığı sürer. Operasyon sonrasında alınacak olan darbe ve benzeri durumda mutlaka hekime bilgi verilmesi gerekir.