Göğüs Estetiği Zararları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Zararları

Göğüs estetiğinin ömrü ne kadar?, Silikon tehlikeli midir?, Silikon kaç yıl kalır?, Göğüs ameliyatı tehlikeli mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Zararları
31 Mart 2022
251 okunma
Göğüs Estetiği Zararları

Göğüs Estetiği Zararları; Göğüs estetiğinin genel amacına bakıldığında kadının genel fiziksel görüntüsünde ideal forma kavuşmasını sağlarken bunun sonucunda da sosyal açıdan daha özgüvenli olmasına destek sunduğunu görebilirsiniz. Kadının göğsünün küçük olması ya da büyük olmasının yanı sıra zaman içinde sarkması da genel olarak sıkıntı yaratan bir durumdur.

Bu durumun iyileştirilmesi ve ideal vücut ölçüsüne kavuşulmasında göğüs estetiği operasyonları çözüm yöntemlerini sunuyor. Göğüs estetiği zararları olarak sunulacak olan herhangi bir sağlık sorunu gözlemlenmez. Hatta kanser sebebi ile göğsün alınması uygulamalarında göğüs büyütme operasyonlarına yer verilerek kişinin özellikle ruhen iyileşmesi de sağlanabiliyor. Göğüs estetiği zararları genellikle gelişimin devam ettiği dönemde yapılan operasyonda söz edilebilir. Bu sebeplerden dolayı ergenlik çağı sürecinde bu operasyona yer verilmemesi son derece önemlidir.

Göğüs Estetiğinde Yaş Sınırı Var mı?

Göğüs estetiği zararları olarak genel ifade aslında fiziksel gelişimin tamamlanmadan yapılan estetik müdahale için söylenebilir. Kişinin fiziksel gelişiminin tamamlanmaması sonrasında yapılan işlem sonrası gelişim devam edeceği için belli deformasyonlar ya da sıkıntılar gözlemlenebilir. Bu nedenle genellikle 18 yaş sınır olarak kabul edilip yaş sınırı ucu açık olarak bırakılmış olup hekiminde yapmış olduğu testlere ve genel muayene işlemlerinden elde edilen sonuçlara göre değişim gösterebilir. Bu konuda hekim kararı daha da önem taşımakta olup yaş haddi ve genel tanı sonuçları önem taşır.

Göğüs Estetiği Zararları


Göğüs Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs estetiği operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Genel sağlık açısından cerrahi bir müdahale sonrasında nasıl belli bir dinlenme süreci yer alıyor ise göğüs estetiği operasyonu sonrasında da bir haftalık bir dönemden söz etmek mümkündür. Göğüste morluk, kızarıklık ya da ağrının yaşanması ise bu dönemde oldukça normaldir.

Göğüs estetiği operasyonu sonrasında hastanın ağır kaldırmaması, ağır ve yorucu fiziksel aktivitelerden kaçınması gerekir. Aynı zamanda göğse darbe almakta son derece önemlidir.

İlk Hafta

Göğüs estetiği operasyonu sonrasında ilk hafta önemlidir. Özellikle gerekli olan pansumanların yapılmasının yanı sıra hasta sigara tüketiyor ise bu tüketimine ameliyat öncesi ve sonrasında ikişer hafta ara vermesi önerilir. Sigara tüketimi iyileştirme sürecinin gecikmesine sebep olurken aynı zamanda oluşan yara ya da kesiklerde koyu çizgilerin belirginleşmesine sebep olabilir.

İkinci Hafta

Göğüs estetiği operasyonunun ikinci haftasında yaralar iyileşme sürecine girer. Bazı hastaların yara kapanma süreleri daha farklı olabilirken bazıları daha erken kapanabiliyor.

Uyum Süreci

Göğüs estetiği sonrasında 6 ay sonrasında istenen göğüs şekli oluşurken operasyon sonrası gelişim ve uyum süreci yaklaşık bir sene boyunca devam eder. Bu uyumun sağlanmasında kişilere önerilen egzersiz uygulamalarına yer vermeleri önerilir. Egzersiz uygulamaları ve dikkat edilmesi gereken hususlara önem verildiği takdirde göğüs estetiği operasyonun herhangi bir zararından söz etmek mümkün olmaz.