Göğüs Estetiği | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği

Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer?, Meme estetiği neden yapılır?
Göğüs ameliyatları nelerdir?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği
01 Nisan 2022
256 okunma
Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği; Memelerin sarkması ya da istenilenden daha büyük hale gelmesinden, küçük olması ya da istenilen formda olmaması gibi diğer pek çok hususlar göğüs estetiği çalışmalarını gerekli kılmaktadır. Bu yüzden mutlaka gerekli atılımların sağlanarak uygun tedavi ve ameliyatların uygulanmasının profesyonel bir çalışma ile gerçekleştirilmesi gerekiyor. Göğüs estetiği ile alakalı olarak göğüslerin dikleştirilmesi, büyütülmesi ya da küçülmesine yönelik çeşitli estetik cerrahi müdahaleler bulunmaktadır.

Göğüslerin Dikleştirilmesi

Bayanların biyolojik etkenlerine bağlı olarak, yaşam tarzları ya da genetik sebepler, memelerin sarkmasına neden olabilir. Bu tür durumlar hamilelik sonrasında ya da aşırı kilo alma durumlarında görülebilen durumlarda da oluşabilmektedir. Temelde memelerin temel dokularının bağların zaman içerisinde gevşemesi ve işlevlerini yitirmeleri, göğüslerin sarkma ve normalde olması gereken simetrilerinden kaymalara kadar çeşitli sebeplere kapı açabilmektedir. Bunlarla beraber;

  • Aşırı kilo alan bayanlarda göğüslerde boyut olarak dengesizlik ve hacimsizlik,
  • Emzirme döneminde yaşanan sarkmalar,
  • Bir memenin küçük ve diğer memenin büyük olmasına nedne olan fazla deriler,

gibi farklı durumlar doğrudan göğüs estetiği çalışmalarında dikleştirme işlemlerinde yapılmaktadır.

Göğüs dikleştirmede neler uygulanır?: Buradaki temel amaç, sarkık memenin giderilmesini sağlamak ve meme dokusunu güncellemektir. Bu güncelleme dokunun yeniden şekillendirilmesini, yapılandırılmasını ve istenmeyen derilerin çıkarılmasına dayanır. Böylece göğüs ucu istenilen alana yeniden getirilir ve bu yapılırken kişinin vücut ölçüleri baz alınarak istenilen form elde edilir.


Göğüs Estetiği; Göğüslerin Küçültülmesi

Estetik müdahalelerde taleplerin fazla olduğu alanlar arasında göğüslerin hacimlerinin ve genel hallerinin küçültülmek istenmesidir. Genelde büyük olması ya da sarkık olması gibi etkenlerden dolayı, farklı ağrılar ve kıyafet giyimlerinde farklı sorunlarında oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca çeşitli uyuşma belirtilerinden, nefes alma problemlerinin ortaya çıkması, büyük göğüs sıkıntıları arasında yer alır.

Göğüs küçültmede neler uygulanır?: Buradaki temel amaç ise meme dokusunun yine yeniden yapılandırılmasına yönelik müdahalelerde bulunmaktır. Fakat buradaki fazla meme dokusu ve yine tamamen fazlalık olan deriler çıkartılmaktadır. Temelde faydası olmayan bu tür deri ve dokular çıkartıldıktan sonra meme başı uygun konuma getirilir ve hizalandırılır. Bu sayede büyük ve sarkık meme görüntüsünden ve kullanışsızlığından da arındırılmış olunur.

Göğüsün Büyütülmesi

Göğüs estetiklerinde önemli olan müdahalelerden biri de göğüslerin büyütülmesidir. Özelikle ergenlik dönemlerinde memenin istenildiği gibi gelişmemesi ve boyuta ulaşmayarak ufak kalması, göğüslerinde istediğini elde edemeyen kadınlar için önemli olmaktadır. Bu sebeple son teknoloji ürünlerde meme dokusunun doğru şekilde şekillendirerek, kişinin vücut yapısına göre meme büyütme çalışmaları yapılmaktadır.

Göğüs büyültmede neler uygulanır?: Göğüs estetiği için meme büyültme işlemlerinde pek çok seçenek vardır ve bunlar mutlaka profesyonel çalışmalar ile gerçekleştirilmelidir. Kişinin ihtiyacı olan müdahaleler, bayanın meme dokusunun ihtiyacı olan düzende yapılarak, boyutu ufak olan memeler kişinin vücudunun asimetrisine uygun olarak, estetik cerrahi müdahaleler ile büyütülmektedir.