Göğüs Estetik Yaptıran Ünlüler | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetik Yaptıran Ünlüler

Damla mı yuvarlak silikon mu?, 200 cc silikon Kaç Beden?, Silikon ömrü ne kadar?, 350 cc silikon Kaç Beden? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetik Yaptıran Ünlüler
02 Nisan 2022
297 okunma
Göğüs Estetik Yaptıran Ünlüler

Göğüs Estetik Yaptıran Ünlüler; Bayanlar adına göğüslerin fiziksek olarak görüntüsü önemli olduğu kadar, güzel bir beden algısı ve görsel açıdan tatminliğe kadar her birinin ayrı bir değeri vardır. Bu yüzden göğüsler bir kadının simgesi haline geldiğinden bu bölgede yaşanan problemlerin giderilmesi ya da daha iyi bir görüntünün elde edilmesi için göğüs estetik çalışmaları yaptırılmaktadır.

Günümüzde ise pek çok göğüs estetik yaptıran ünlüler olmakla beraber, öncesi ve sonrası diyebileceğimiz çeşitli görüntüler bulunur. Bu tür görüntüler göğüslerde hacimsel olarak farklılıkların ayırt edilebildiği kadar net olmakla beraber, bazen de hiç fark edilmeyen şekilde temiz çalışan ünlülerinde olduğunu söylemek mümkündür. Yine de fazlasıyla ünlülerinde göğüs estetik yaptırdığını ve hacimsel olarak yaşadıkları sıkıntıları da bu yolla giderdiklerini biliyoruz.

Göğüs Estetik Yaptıran Ünlüler

Kimler Göğüs Estetiği Yaptırıyor?

Pek çok ünlü, doğumdan sonra emzirme hallerinde ya da daha fazla dikkat çekmek adına göğüs büyültme ameliyatlarından, fazla büyük olanlar ise küçültmeye kadar çeşitli estetik mücadelelerde bulunmuştur. Bunlar arasında;

  • Beyonce ve Cameron Diaz,
  • Jennifer Lopez ve Katty Perry,
  • Seksi latin Sofia Vergara,
  • Angelina Jolie,
  • Kım Kardashian,
  • Kate Hudson,
  • Miray Dener

gibi çok daha fazlası göğüs estetik yaptıran ünlüler arasında yer alır. Buradaki etkiler genelde, takipçilerin mutlu olmasından, daha iyi bir görünüme sahip olmak ve göğüs konusunda dikkat çekici olmak isteyen ünlülerin hedefleri arasındadır. Ayrıca çeşitli düzeltmeler, simetri bozulmaları ya da daha dolgun göğüsler içinde başarılı estetik müdahaleleri yapılarak, dünya çapında ve ülkemizde pek çok ünlü isim göğüs estetikleri yaptırmaktadır. Bunun sebepleri arasında da izlerin daha az kalması hatta bazı operasyonlarda iz bile kalmadan göğüs estetiklerinin yapılması da bulunuyor.


Göğüs Estetiklerinde Neler Uygulanıyor?

Göğüslerin sorunlarına, sıkıntılarına ve istenmeyen sonuçlarına göre çeşitli estetik müdahaleler söz konusudur. Tüm bunlar baz alındığında ise memelerin büyütülmesi, küçültülmesi, aynı hizaya getirilmesi ve dikleştirilmesine kadar çeşitli müdahaleler bulunmaktadır. Her birinde profesyonel bir çalışmanın geçerli olmasının yanı sıra mutlaka teknolojinin en son veriminden yararlanılarak çalışmaların sağlanması da gerekiyor.

Meme Küçültme: Memelerin küçültülmesini tercih eden pek çok bayan bulunuyor. Vücudun normalde kaldırabileceğinden fazla ağırlığının ön kısımda bulunması, çeşitli bel ağrılarına kadar sıkıntı verebilir. Ayrıca kıyafetlerde istenmeyen durumların oluşması ve diğer bir takım sıkıntılarda büyük memelerde meydana gelmektedir. Bu yüzden meme küçültme çalışmalarında, fazla meme dokuları ile deriler alınarak, vücut yapısına göre göğüslerin boyutları azaltılır.

Meme Büyültme: Küçük meme problemi yaşayanlar adına yine fiziki olarak istenilen görüntünün alınamaması özgüvenin azalmasına neden olabilir. Bu sebeple gelişmiş protezler ya da silikonlar ile meme büyültmeler gerçekleştirilmektedir. Boyutlar genelde istenilen derecede ayarlanabildiği gibi vücudun temel yapısı da esas alınmaktadır.

Meme Dikleştirme: Genelde göğüs estetik yaptıran ünlüler meme dikleştirme operasyonlarını da tercih ederler. Emzirmelere bağlı ya da kilo alımlarına dayalı olarak memelerin doğrudan dikleştirilmesi yani ufaltılması ve fazlalıklarına alınması yine göğüs estetiğinde aranan çalışmaları barındırır.