Göğüs Küçültme Ameliyatları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Küçültme Ameliyatları

Göğüs küçültme ameliyatının riski var mı?, Göğüs küçültme ameliyatları nasıl yapılır?, Memeleri küçültme ameliyatı zor mu?, Meme küçültme operasyonu ne kadar sürer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Küçültme Ameliyatları
01 Nisan 2022
280 okunma
Göğüs Küçültme Ameliyatları

Göğüs estetiği branşı içerisinde ülkemizde en sık rastlanılan branşların başında küçülte ameliyatları gelmektedir. Günlük hayatta kamburluğa ve hatta herhangi bir kıyafetin üzerinizde güzel durmasına bile engel olduğu bilinmektedir. Göğüs küçültme işlemleri söz konusu olduğu zaman bazı sağlık koşullarına ve yaş sınırına riayet etmelisiniz.

18 yaşından küçük olan kadınların ve erkeklerin göğüs küçültme işlemi gerçekleştirmesine izin verilmemektedir. Bunun yanı sıra kalp ve diyabet gibi rahatsızlıklardan muzdarip olan kişilerin de operasyon geçirmeleri sakıncalı bulunmaktadır. Her hastanın dosyası birbirinden farklı olduğu için sizin operasyon durumunuz ile alakalı olarak uzmanınız ile görüştükten sonra karar vermelisiniz.

  • Göğüs küçültme ameliyatları kapsamında meme içi dokunun boşaltılması gerekebildiği için meme ucunun da göğsün yeni şekline göre yer değiştirmesi gerekebilmektedir.
  • Bu süreç içerisinde göğsün orantılı ve birbiri ile faksız olmasının sağlanması için daha öncesinde ölçümler ve modellemeler de yapılacaktır. Göğüslerin büyük olması zaman zaman sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Bu nedenle operasyon geçireceğinizi ispat ederseniz ve doktorunuzdan da gerekli olan onayı alırsanız devlet güvencenizin finansal desteği ile göğüslerinizi daha küçük bir hale getirme imkanınız bulunmaktadır.

Göğüslerin küçültülmesi söz konusu olduğu zaman meme dokusunun bir kısmının boşaltılması gündeme gelebilmektedir. Fakat daha sonrasında bu dokunun yenilenemediğini ve yeniden büyük hale gelmesini isterseniz bunun ancak silikon protezler ile gerçekleştirilebileceğini de unutmamalısınız. Göğüs küçültme ameliyatları uzman ellerde gerçekleştirildiği zaman doğal sonuçlar vermekte ve hayatınızı da hiç kuşkusuz ki daha kolay hale getirmektedir.


Göğüs Küçültme Ameliyatları

Erkeklerde Göğüs Küçültme İşlemleri

Erkeklerde göğüslerin küçültülmesi talebi de sıklıkla dile getirilmektedir. Bu süreç içerisinde hormonların yüksek olmasından ya da kilo sorunu sebebi ile yağlanma neticesinde erkeklerin de göğüslerinde büyümeler meydana gelebilmektedir. Operasyonlar ile beraber göğüslerin yeniden eski halini alması için gerekli olan işlemler yapılabilmektedir.

Erkeklerde göğüs küçültme işlemleri kadar bu sorunun neden meydana geldiği ile alakalı olarak da inceleme gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde göğüs küçültme işlemleri dilediğiniz gibi gerçekleştirilse bile sorun tekrar ettiğinde göğüste yeniden büyüme meydana gelebilmektedir. Kan ve hormon tahlillerinizin çok iyi bir şekilde yapılmasına özen göstermelisiniz. Hatta süreç içerisinde bir endokrinoloji doktorundan da yardım almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Göğüs Küçültme Ameliyatları; Operasyon Sonrası İyileşme Dönemi

Göğüs küçültme ameliyatları sonrasında en verimli sonucu elde edebilmek için kişilerin kesinlikle istirahat evresini uzmanların vermiş olduğu yönergelere göre geçirmeleri gerekmektedir. İstirahat döneminde operasyon uygulanmış olan bölgenin pansumanına çok büyük bir özen gösterilmelidir. kişilerin herhangi bir mikrop kapmaması için çok hijyenik bir alanda istirahat etmeleri de ayrıca önerilmektedir. Beslenme düzeni ve eğer verilmiş ise ilaç içme adımlarınız tam manası ile uzmanınızın size bildirdiği gibi olmalıdır. Bu şekilde olursa süreç içerisinde herhangi bir sıkıntı çekmeden göğüslerinizin küçültülmesini sağlayabilirsiniz.