Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir? | Güzellik Çarşısı

Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir?

Kadın göğsü kaç kilo?, Bir kızın göğsü kaç yaşına kadar büyür?, Kadın memesi neden büyük?, Memeyi ne büyütür? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir?
02 Nisan 2022
307 okunma
Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir?

Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir; Göğüsler her kadının oldukça önem verdiği ve belki de dış görünüşün en önemli unsurlarından bir tanesidir. Dik ya da sarkık olmaları ya da olması gerekenden büyük ya da küçük olmaları kişileri sıkıntıya sokabilecek olan durumlardan bir tanesidir. Teknolojik gelişmeler ve tıbbi ilerlemeler sayesinde bedeninizde beğenmediğiniz nereniz varsa direkt olarak değişime tabi tutma imkanınız bulunmaktadır. Özellikle göğüs büyütme ve küçültme işlemleri birkaç saat içerisinde operasyon geçirip taburcu olacağınız seviyeye kadar gelmiştir.

Göğüs tipleri kadından kadına farklılık göstermektedir. Özellikle meme ucu konusunda çok büyük bir çeşitlilik söz konusudur. Bu konuda en sık düşülen hata kendi bedeninizi standart bir görünüme kavuşturmak istemenizdir. Her bedende farklı unsurlar bulunacaktır bu unsurlar sizin siz olmanızı sağlayan noktalardan bir tanesidir. Göğüs/meme tipleri nelerdir sorusu kadınlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Göğüs tipleri hem yaşa göre hem de kadınların fiziksel özelliklerine göre farklılaşmaktadır.

Örneğin kadınların doğum öncesi ve sonrası vücutlarında oldukça büyük farklılıklar meydana gelmektedir. Özellikle emziren annelerin göğüslerinin yapısında değişimler gözle görülür bir haldedir. Bu değişimler de dahil olmak üzere aklınıza gelen bütün farklılıkları dilediğiniz hale getirme imkanı bulunmaktadır. İş birliği içerisinde olacağınız uzmanın konusuna hakim olması ve sizi yarı yolda bırakmaması dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesidir.

Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir


Göğüs/Meme Tipleri Nelerdir; Göğüs Tipleri Hakkında Bilgilendirme

Göğüs/meme tipleri nelerdir sorusunun sizin beden özelliklerinize göre değişim göstereceğini bilmelisiniz. Örneğin atletik bir vücuda sahip olan kişilerin memelerinin çok büyük ve dolgun olması söz konusu olmayacaktır. Meme de bir tür yağ dokusu olduğu için kilo ile doğru orantılı bir şekilde değişim gösterecektir. Kilo aldıkça memelerinizde büyüme meydana gelebilir. Bu konuda da ayrıca dikkatli olmak gerekmektedir. Göğüs tiplerinde değişimin meydana geldiği bazı dönemler bulunmaktadır. Bu dönemler;

  • Puberte öncesi
  • Puberte dönemi
  • Adolesan dönemi
  • Ergenlik dönemi
  • Gebelik- laktasyon dönemi
  • Menopoz

Geçirdiğiniz dönem ne olursa olsun 18-65 yaş arasıysanız meme operasyonları ile göğüs tipinizde değişimler meydana getirebilirsiniz. Sağlık koşullarınız operasyon geçirmek için uygunsa herhangi bir sorun yaşamadan göğüslerinizi direkt olarak istediğiniz forma getirebilirsiniz.

Estetik Operasyonda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs/meme tipleri nelerdir sorusunun yanıtını aldıktan sonra estik operasyonlar ile bu göğüs tipleri üzerinde nasıl değişiklikler yapılabileceği ile alakalı bilgi almalısınız. Uzman seçiminizi çok iyi yapmalısınız. Konusunda uzman olan bir kişi ile çalışmak bu süreçte sıkını çekmemenizi sağlayacaktır. Memelerde doğallıktan yana olmanız her zaman tavsiye edilen bir noktadır.

Özellikle ilerleyen yıllarda kadınların sarkmaları gidermek adın operasyon geçirmek istemeleri oldukça mantıklıdır. Fakat asıl çizginin doğal ve sağlıklı meme görünümüne ulaşmak olması gerekmektedir. Bu şekilde karar vermekte zorlanıyorsanız uzmanınız size farklı fotoğraflar ve öncesi/sonrası değişimler göstererek hangi tip göğse sahip olmak istediğinizi belirlemenizi kolaylaştıracaktır.