Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları

Silikon çıkarma ameliyatı kaç saat sürer?, Meme silikonu ne zaman çıkarılır?, Silikonlu göğüslerin ömrü ne kadardır?, Silikonlu meme dokununca anlaşılır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları
01 Nisan 2022
262 okunma
Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları

Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları; Göğüs estetiği kadınlar ve erkekler tarafından en sık talep edilen ve başarı yüzdesi de oldukça yüksek olan operasyonlardan bir tanesidir. Uzman ellerde gerçekleştirilen operasyonların olumlu sonuçlar vereceğinden emin olabilirsiniz. Kadınların göğüs büyütme ameliyatları konusunda oldukça popüler bir ilgileri bulunmaktadır. Göğüs boyutundan memnun olmayan kişi sayısı oldukça yüksek olduğu için meme cerrahisine ihtiyaç duyulması kaçınılmaz olmaktadır.

Göğüslerinizin boyutunun küçük olduğunu düşünüyorsanız özellikle silikon uygulamaları ile dilediğiniz boyuta gelmesini sağlayabilirsiniz. Memelerin dilediğiniz boyuta gelmesi için uygulanacak olan silikonun türünün önemli bir yere sahip olduğunu bilmelisiniz. Örneğin son dönemlerin en çok kullanılan silikon tipi tuzlu su çözeltisinden imal edilmiş olanlardır. Kişilerin silikonunun patlaması durumunda bile vücuda herhangi bir zararı dokunmamaktadır.

Göğüs protezi çıkartma ameliyatları da aynı şekilde estetik cerrahini alanına girmektedir. Artık silikonları kullanmak istemediğinize karar verirseniz uzman ellere tersi olarak göğüslerinizin eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Kalıcı olarak çıkarmak istemezseniz en azından belirli bir süreliğine silikonu çıkarabilir ve daha sonrasında daha doğal olan bir versiyonu deneyebilirsiniz.

Sağlığınız el verdiği ve uzmanınız da onayladığı sürece estetik operasyonları olmaya devam edebilirsiniz. Sadece kadınlara değil aynı zamanda erkeklere de bu tip göğüs protezi uygulamaları söz konusu olabilmektedir. Erkeklerde de kas görünümü veren bu protezlerin başarılı şekilde çıkarıldığı bilinmelidir.

Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları


Protezin Çıkarılması Konusunda Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Göğüs protezi çıkartma ameliyatları sırasında belirli bir anestezini yeniden uygulanması gerekmektedir. Sağlığınızın da bu anesteziyi kaldırabilecek derecede iyi olması gerekmektedir. Protezin çıkarılması konusunda lokal anestezi de genel anestezi de uygulanabilmektedir. Bu sizin beden yapınıza ve uzmanınızın bu konu hakkındaki görüşlerine göre değişim gösterebilmektedir. Süreç ile alakalı aklınızda tutmanız gereken detaylar;

  • Göğsünüze silikonun yerleştirilmesi için göğüs içi dokunuz tam olarak boşaltılmışsa silikon çıkarıldıktan sonra göğüslerinizin yapısı tam olarak deforme olmuş bir biçimde görünecektir.
  • Silikonun dokunuz ile uyuşmaması sebebi ile göğüs içinde kapsül oluşumu da meydana gelmiş olabilir. Bu durum ancak operasyon sırasında ve sizin operasyon öncesinde dokunarak muayeneleriniz ile anlaşılabilmektedir.
  • Dokunun yenilenmesi için daha küçük bir silikon yerleştirilmesini isteyebilir ve en azından daha doğal bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Göğüs Protezi Çıkartma Ameliyatları; Göğüs Protezi Yeniden Uygulanabilir Mi?

Göğüs protezi çıkartma ameliyatları sonrasında daha doğal bir görünüme sahip olabileceğiniz bir protezin uygulanmasını doktorunuzdan talep edebilirsiniz. Bu adımların her biri anestezi altında gerçekleştirilecek adımlar olduğu için doktorunuz ile net iletişim sağlamalı ve isteklerinizi hatasız bir şekilde bildirmelisiniz.

Bu şekilde olabildiğince az operasyon sayısı ile verimli bir sonuca ulaşmış olursunuz. İstekleriniz ne yönde olursa olsun özellikle sağlık durumunuzun bu operasyonlara uygun olup olmadığı hem sizin hem de uzmanınızın önceliği olmalıdır. Ancak bu şekilde hem sağlığınızın muhafaza edilmesini sağlayabilir hem de sizi tatmin eden göğüslere ulaşabilirsiniz.