Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları | Güzellik Çarşısı

Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları

Meme rekonstrüksiyonu ne demek?, Meme aldırma ameliyatı ne kadar sürer?, Meme alındıktan sonra ne olur?, Meme kanseri ameliyatı kac gunde iyilesir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları
02 Nisan 2022
261 okunma
Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları

Göğüs ameliyatlarının uygulamaları hem kadınlar üzerinde hem de erkekler üzerinde gerçekleştirilebilmektedir. Kadınların talepleri genelde büyütme, küçültme ve dikleştirme üzerine olmaktadır. Bir diğer taraftan erkeklerin hormon sorunları ya da fazla yağlanmadan kaynaklanan göğüsleri küçültme üzerine ve göğüs bölgesine protez kas takılması üzerine talepleri olduğu da görülmektedir. Kişilerin özellikle süreç içerisinde uzman bir kişi ile çalıştıklarından emin olmaları estetiğin başarılı sonuçlanması için ilk adımdır. Göğüs rekonstrüksiyon ameliyatları aracılığı ile kişilerin kısa bir sürede memelerindeki form bozuklukları giderilebilmektedir.

Operasyonların gerçekleştirilebilmesi için sizin üzerinizde bazı testler uygulanacaktır. Yaş sınırına uygunsanız ve bu testlerden de geçer not aldıysanız sorun olmadan kısa bir süre içerisinde göğüs rekonstrüksiyon ameliyatlarına dahil olabilirsiniz. Sağlık koşulları hakkında detaylı bilgi vermek gerekirse;

  • Kalp sağlığınızda herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Bu ameliyatlar narkoz altında yağıldığı için vücudunun narkozu kaldırabileceğinden emin olunması gerekmektedir.
  • Kan değerleriz üzerine gerekli tetkikler uygulanmalıdır. Kan değerlerinizde herhangi bir bozukluk varsa bu sorun düzeltilene kadar ameliyatın ertelenmesi istenebilir.
  • Herhangi bir pıhtılaşma bozukluğunun olmaması istenmektedir. Pıhtılaşma bozuklukları ameliyat sırasında çok büyük sorunlara sebep olabilmektedir.
  • Diyabet rahatsızlığından muzdarip olmamanız gerekmektedir. Diyabetin yara iyileşmesi üzerinde bıraktığı olumsuz bir etkinin olduğu da altı çizilmesi gereken noktalardandır.

Yukarıda sıralanmış olan her bir sağlık adımı ve anestezi kaldırıp kaldırmayacağınız uzmanınız tarafından dikkat ile incelenmesi gereken noktalardandır.


Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları

Göğüs Dikleştirme Hakkında İnceleme

Göğüs rekonstrüksiyon ameliyatları içerisinde kadınların yaşlarının ilerlemesi ile beraber en sık tercih edilen noktaların başında kesinlikle göğüs dikleştirme gelmektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatlarında hamilelik sonrası sarkmalardan yaşın ilerlemesi nedeni ile meydana gelen sarkmalara kadar birçok çözüm yolu bulunabilmektedir.

Dikleştirme işlemleri sırasında göğsünüzün çok büyük olması ve deri dokusunun bunu taşıyamamasından kaynaklanan bir sarkma olduğu anlaşılırsa meme dokusunun bir kısmının boşaltılmasına karar verilebilmektedir. Tabi ki sizin bu operasyon süreçlerinde doktorunuza isteklerinizi net olarak söylemenizi ve talep ettiğiniz görüntüyü de aktarmanız istenmektedir.

Göğüs Protezlerinin Çıkartılması Mümkün Müdür?

Göğüs rekonstrüksiyon ameliyatları geri dönüşü olmayan işlemler değildir. Örneğin göğüslerinize silikon taktırdıysanız ve artık bu silikonu kullanmak istemiyorsanız operasyonlar ile kısa bir süre içerisinde silikonların çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki silikon çıkartma ameliyatlarının da hafife alınmaması gerekmektedir. Özellikle anestezi alınarak gerçekleştirildiği için hiçbir sürecin basit olarak nitelendirilmemesi daha doğru olacaktır.

Protezin çıkarılmasının sonrasında dilerseniz daha doğal görünüme sahip olan bir protez seçebilirsiniz. Dilerseniz de göğüslerinizi olduğu gibi doğal haliyle kullanabilirsiniz. Sağlığınız operasyona el verdikçe ve doktorunuz da onayladıkça göğüs üzerinde farklı işlemler yapılabilmektedir. Tabi ki en iyisi kişilerin isteklerini net bir şekilde beyan etmeleri ve en fazla iki operasyonda bu görünüme ulaşmalarıdır. Alanında uzman estetik cerrahınız zaten bu konuda size yol gösterecektir.