Göğüs Ucundaki Renkli Kısım Büyüklüğü | Güzellik Çarşısı

Göğüs Ucundaki Renkli Kısım Büyüklüğü

Göğüs ucundaki kahverengi kısım neden büyük olur?, Meme ucu büyüklüğü nasıl olmalı?, Inverted meme nedir?, Areola büyüklüğü neden olur?Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Ucundaki Renkli Kısım Büyüklüğü
02 Nisan 2022
286 okunma
Göğüs Ucundaki Renkli Kısım Büyüklüğü

Göğüs ucundaki renkli kısım, yani areola; ergenlikten sonra belirginleşen, burada bulunan pigmentler nedeniyle kahverengi olan bölgedir. Pigment açısından zengin kişilerde areola halkası daha büyür ve meme çevresi daha kahverengi bir hal alır. Göğüs ucundaki renkli kısım büyüklüğü, genellikle büyük göğüslü kadınlarda görülür. Bulaşıcı değildir veya sonradan gelişmez. Genetik bir özelliktir. Meme küçültme ameliyatı sırasında kişinin isteğine bağlı olarak göğüs ucundaki kahverengi kısım da küçültülebilir.

Bu durum yalnızca büyük göğüslü kadınlarda görülmez. Bazen göğüsleri küçük olan fakat göğüs ucundaki renkli kısım büyüklüğünden şikâyetçi olan hastalar bulunmaktadır. Bu hastalar için yalnızca göğüs ucunu küçülten ameliyatlar yapılabilir. Lokal anestezi ile yapılan bu ameliyat sonrasında hasta, doktorun tavsiyesi de o yönde ise aynı gün taburcu olur. Ameliyat sonrası ağrılar için hafif ağrı kesici ilaçlar alınmasında bir sakınca yoktur.

Bu sıkıntı yalnızca kadınlarda görülmez. Erkeklerde de rastlanabilen bir durumdur. Kadınları olduğu kadar erkekleri de rahatsız eden bir durumdur. Bu sebeple erkekler de göğüs ucundaki renkli kısım büyüklüğünü gidermek için bıçak altına yatabilir.

Areola denilen göğüs ucundaki kahverengi kısım kadınları estetik olarak çok rahatsız edebilir. Hatta bu şikâyetler bireyin eşinden de işitildiği takdirde cinsel yaşamı kötü yönde etkilenebilir. Sağlık açısından göğüs ucundaki kahverengi bölgenin kalmasında bir sıkıntı yoktur. Kişi, kendisini daha iyi hissetmek ve cinsel hayatının kalitesini artırmak için göğüs ucundaki renkli kısım büyüklüğü yok etme operasyonu yapma ihtiyacı duyar.


Göğüs Ucundaki Renkli Kısım Büyüklüğü

Göğüs Ucundaki Renkli Kısım Büyüklüğü; Areola Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu operasyon, yapılması oldukça kolay ve sonrasında da iyileşmesi hızlı bir estetik müdahaledir. Öncelikle göğüs ucundaki kahverengi kısma biz çizik atılır. Daha sonra bu çizikle birlikte renkli bölge istenilen boyuta getirilir. Son olarak dikme işlemi yapılır ve ameliyat tamamlanır.

Ameliyat sırasında neşter kullanıldığı için sonrasında iz kalabilir. Fakat işinde uzman bir estetik cerrahına kendinizi emanet ettiğiniz takdirde bu izin en az düzeyde olması için elinden geleni yapacaktır.

Göğüs ucundaki renkli kısmın tekrar büyümesi ise söz konusu değildir. Operasyon %99 verim ile sonuçlanacaktır.

Ameliyat Sonrası Göğsünüzde En Az Seviyede İz Kalması İçin Cerrahınızı Neye Göre Seçmelisiniz?

Her şeyden önce, bir plastik cerrahın amacı her zaman hastasının konforunu ve yaşam kalitesini artırmak olmalıdır. Çünkü insanların estetik operasyon yaptırma sebebi bulundukları durumdan memnun olmayıp kendilerini daha iyi hissetmektir. Cerrahlar da bu konuda hastaya güven vermeli, onları hayal kırıklığına uğratmamalıdır.

Bir diğer faktör de cerrahın işinin ehli ve tecrübeli olmasıdır. Tecrübe yalnızca yaşla ölçülmez. Cerrahın yaptığı operasyonlar ve elinin çabukluğu tecrübesini gösterir.

Ayrıca plastik cerrah, işini severek yapmalı; gerekirse saatlerce bir operasyon üzerinde durabilmelidir. İşini severek yapmayan cerrahlar hastasını da önemsemez ve bu durum verimsiz ameliyatlara yol açar. Hastalar da bu faktörleri göz önünde bulundurarak cerrahını seçmelidir.