İstanbul Göğüs Estetiği Merkezi | Güzellik Çarşısı

İstanbul Göğüs Estetiği Merkezi

Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu?, Türkiyenin en iyi estetik cerrahı kimdir?, Meme estetiğinde en iyi doktor kim?, Ünlülerin estetik doktoru kim? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > İstanbul Göğüs Estetiği Merkezi
03 Nisan 2022
319 okunma
İstanbul Göğüs Estetiği Merkezi

Göğüs estetiği, kadınların memnun olmadıkları göğüslerinde uygulanan estetik dokunuş olarak ifade edilebilir. İstanbul göğüs estetiği merkezi kadınların memnun olmadıkları ve öz güvenlerinin sağlanmasına destek olacak olan meme büyütme, meme küçültme, dikleştirme gibi operasyonlarının gerçekleşmesine destek olur.

Göğüs estetiği denildiğinde farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çalışmalar yapılır. İdeal göğüs ölçülerinin hesaplanarak sunulması estetik açıdan son derece önemlidir. İstanbul göğüs estetiği merkezi ile gerçekleştirebileceğiniz estetik operasyonlarda tüm genel bilgileri alarak işlemi yaptırmanız mümkün.

Göğüs Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Göğüs estetiği kadınların göğüslerinde oluşan deformasyon, büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre ihtiyaç dahilinde ideal forma kavuşturulmasıdır. Bu işlem de ihtiyaç duyulan farklı operasyon uygulamalarına yer açılır. İstanbul göğüs estetiği merkezi içinde yer alan merkezimizde göğüs estetiği alanında yapılan uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

  • Meme Büyütme Estetiği Operasyonu

Meme büyütme estetik operasyonunda kişilerin memnun kalmadıkları göğüs ölçülerinin artırılmasına yönelik olarak işlem yapılır. Bu işlemde vücut kitlesi ile orantılı olarak en ideal ölçü belirlemesi yapılarak işlem gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra daha büyük ve dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kadınlarda bu operasyona yer verebiliyorlar. Vücuttan alınan yağ ile yapılabilen işlemin yanı sıra protez veya silikon kullanımı ile de işlem yapılabilir. Aynı zamanda her iki uygulama kullanılarak yapılan meme büyütme estetiği operasyonuna da yer açılabilir.


İstanbul Göğüs Estetiği Merkezi

  • Meme Küçültme Estetiği Operasyonu

Büyük göğüslere sahip olan bayanlar hem estetik açıdan rahatsızlık yaşarken hem de fiziksel açıdan zorluk ile karşılaşabiliyorlar. Özellikle sırt ve omuzlarda yaşanan sıkıntının yanı sıra göğüs altında oluşan pişik sonrası çeşitli iltihaplanmalar yaşanması da muhtemel hale gelebiliyor. Meme küçültme estetiği operasyonu ile beraber büyük göğüslü hanımların vücut kitlesine orantılı olarak küçültme işlemi yapılabilmekte. Böylelikle hem daha rahat bir sosyal hayatta dönüş yaşanırken hem de yaşanan fiziksel rahatsızlıklardan kurtularak yaşam kalitenizi yükselmiş olursunuz.

  • Meme Dikleştirme Operasyonu

Göğüs estetiği operasyonları içinde önemli bir yer edinen meme dikleştirme operasyonu özellikle sarkan ya da eski formunun yerine gelmesini arzu eden hanımların tercihidir. Aşırı kilo kaybı, hamilelik ve emzirme, yaşlanma gibi sebeplere bağlı olarak yaşanabilen sıkıntıların çözümünde meme dikleştirme operasyonuna yer verilebilmektedir. Meme dikleştirme operasyonu küçültme ve büyütme operasyonlarından farklı olup aynı zamanda hastanın isteğine bağlı olarak bu işlemlere de yer verilebilir.

Göğüs Estetiği Operasyonunda Yaş Sınırı Var mı?

Göğüs estetiği operasyonları için mutlaka ergenliğin tamamlanması önerilir. Böylelikle göğüs son halini alır ve gerekli olan bir işlem var ise bu zamanda yapılabilir. Bunun öncesinde yapılan göğüs estetiği operasyonu sonrasında gelişime devam eden göğüste sıkıntılar yaşanabilir. Kişinin fiziksel olarak bu estetik operasyona hazır olmasının yanı sıra ruhen de estetik operasyona hazırlıklı olması tedavi süreci içinde önemli bir detaydır.