İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü? | Güzellik Çarşısı

İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü?

Meme estetiği izi nasıl geçer?, Meme küçültme iz bırakır mı?, Göğüs küçültme ameliyatı zor mudur?, Silikonun vücuda zararı var mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü?
03 Nisan 2022
258 okunma
İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü?

Kadınlar kendilerini daha güzel hissetmek adına zaman içerisinde estetik operasyonlar geçirebilirler. Bu tür işlemler hem acısız hem de ağrısız olduğu için pek çok kadın tarafından tercih edilir. Özellikle dış görünümüne dikkat eden kadınlar için meme estetiği yaptırmak en pratik işlemlerden bir tanesidir. İzsiz meme estetiği mümkün mü? Diye merak eden bireyler ise doğru bir uzman doktor ile çalıştıklarında kısa süre içerisinde kendilerini daha iyi hissedebilirler. Günümüzde tıp dünyasının gelişim göstermesi ile birlikte kolaylıkla izsiz meme büyütme ve düzeltme operasyonları yapılabilir.

Dolgu Operasyonları

Bireyler, memelerini daha büyük ve dikkat çekici bir hale getirmek istediklerinde, ameliyat izi sorunları ile uğraşmadan kısa sürede operasyon gerçekleştirebilirler.

  • İzsiz meme ameliyatlarında daha çok dolgu operasyonları tercih edilir.
  • Bireyler dolgu işlemi ile en fazla 1 saat içerisinde daha büyük göğüslere sahip olabilirler.
  • İzsiz meme estetiği mümkün mü? Araştırmasında olan kişiler, korkmadan kolay bir şekilde işlem yaptırarak kendilerini daha iyi hissedebilirler.
  • Herhangi bir iz bırakmamasının yanında aynı zamanda ağrısız olması ile bilinen operasyon, ergenlik dönemini atlatan tüm kadınlara uygulanabilir.
  • Daha çok genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilen dolgu işlemlerinde, özel şırıngalar ile meme içerisine dolgu maddesi sıkılmakta, bu sayede göğüsler daha büyük ve kalkık gözükmektedir.

İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü


İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü; Toparlama İşlemi

Yukarıda belirtilen dışında göğüslerine silikon taktırmak isteyen bireyler için durum aynı değildir. Silikon işlemlerinde meme kol altından ya da ucundan kesikler ile açıldığı için daha sonrasında azda olsa iz kalabilir. İzsiz meme estetiği yaptıran kişiler aynı zamanda göğüslerini olduğundan daha dik göstererek toparlama fırsatlarından yararlanabilirler. Bazı bireyler, küçük göğüslü olmalarına rağmen, hızlı kilo alıp verme problemi nedeniyle sarkık memelerinden şikayetçi olabilirler. Toparlama işlemi ise bireylerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.

Meme operasyonu yaptırabilecek kişiler: Meme operasyonu daha çok ergenlik dönemini tamamlamış bireyler yaptırabilir. Ergenlik çağında memelerin gelişimi devam ettiği için böyle bir işlem yaptırmak bir süre sonrasında şekil bozukluklarına neden olabilir.

Hızlı Bir Şekilde İyileşme Avantajı

İzsiz bir şekilde yapılan meme büyütme ya da dolgu işlemi sonrasında bireyler, hızlı bir şekilde iyileşebilirler. Memeler üzerinden herhangi bir kesik açılmadığı için dikiş problemi ile uğraşılmaz. Bu durum ise hastaların hızlı bir şekilde kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.

  • İzsiz meme estetiği mümkün mü? Sorusunu yönelten bireylerin, operasyon sonrasında darbe ya da kaza gibi durumlardan kaçınmaları gerekir.
  • İşlem geçiren bireylerin memelere enjekte edilen dolgunun iyi bir şekilde yayılması için masaj yapmaları faydalarına olacaktır.
  • Ancak masaj sırasında sert hareketler yerine, yumuşak ve dairesel hareketlerden yardım alınmalıdır.
  • Meme estetiği konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler öncesinde araştırma yaparak daha deneyimli bir şekilde operasyon yaptırabilirler.