Jinekomasti Nedir? | Güzellik Çarşısı

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti kimlerde olur?, Jinekomasti tedavi edilmezse ne olur?, Jinekomasti doğal yollarla geçer mi?, Jinekomasti body ile geçer mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Jinekomasti Nedir?
03 Nisan 2022
274 okunma
Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti genel olarak erkeklerde meme büyüme problemi olarak ifade edilebilir. Jinekomasti nedir? diye merak eden bireyler, internette araştırma yaptıklarında belirtilen durumun birbirinden farklı nedenler kaynaklandığını gözlemleyebilirler. Genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıkan sorun, kişilerin kilo alması ile birlikte daha fazla artış gösterir. Basit bir problem gibi gözükse ve birkaç yıl içerisinde kaybolsa bile ergenlik çağındaki erkeklerin kendilerini kötü hissetmelerine ve ruhsal problemler yaşamalarına neden olabilir. Bu noktada uzman bir doktordan yardım almak faydalı olacaktır.

Hormonel Problemler Temel Sebep

Jinekomasti’nin ortaya çıkmasındaki temel sebeplerden bir tanesi, hormonel problemler olarak gösterilebilir. Bireylerin erkeklerin hormonlarının ergenlik döneminde dengesizleşmesi ve tedavi edilmemesi durumunda benzer sorunlar ortaya çıkar.

  • Belirtilen rahatsızlık daha çok erkeklerde görülür.
  • Kilo alan ve dengesiz bir kiloya sahip olan erkeklerin memeleri büyüyerek kötü bir görüntü oluşturabilir.
  • Bu noktada deneyimli bir doktordan yardım alınması ve hormon konusu ile ilgili tedavi süreci başlatılmalıdır.
  • Yine aynı şekilde yetişkin bireylerin dışında jinekomasti sorunu erkek bebeklerde de ortaya çıkabilir.
  • Kontrol altına alınmadığında ya da diyet yapılmadığında büyük meme görüntüsü erkekleri daha fazla rahatsız etmeye başlayabilir.

Özellikle dış görünüşüne önem veren bireyler için böyle bir sorun son derece önemlidir. Kişiler, düzenli spor yapmalarına rağmen büyük meme probleminden kurtulamıyorlarsa eğer operasyon geçirmeleri faydalarına olacaktır.

Jinekomasti Nedir


Jinekomasti Nedir; Erkeklerde Özgüven Problemi

Erkeklerde oluşan jinekomasti problemi, önemli özgüven eksikliklerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Aynaya baktıklarında kendilerini iyi hissetmeyen bireyler, bir süre sonrasında toplumdan ve arkadaş çevrelerinden de kendilerini soyutlamaya başlayabilirler. Böyle bir rahatsızlıktan haberdar olmayan, Jinekomasti nedir? sorusunu yönelten bireyler, detaylı araştırma yaparak hastalıklarına çözüm bulabilirler. Genellikle bu tür sorunlar basit gibi gözükse de kontrol altına alınmadığında hormonal problemlerin daha fazla artmasına neden olabilir.

Depresyon belirtileri: Büyük meme sorunu erkeklerin bir süre sonrasında depresyona girmelerine neden olabilir. Önceleri üzerinde durmayan bireyler, toplum baskısı arttığında kendilerini daha kötü hissedebilirler. Depresyon ise kişilerin kendilerini mutsuz hissetmelerine sebebiyet verebilir.

Estetik Operasyon İle Düzeltme

Yukarıda belirtilen problemler nedeniyle Jinekomasti sorunu yaşayan bireylerin en etkili çözüm yollarından bir tanesi estetik operasyon geçirmektir. Jinekomasti nedir? konusunda araştırma yapan kişiler, kendilerine ve bütçelerine uygun uzman bir doktordan yardım alarak problemlerinden hızlı bir şekilde kurtulabilirler.

  • Jinekomasti operasyonları genellikle kısa sürmek ile birlikte memelerin içerisindeki fazla yağ tabakası alınmaktadır.
  • Kötü bir görüntü oluşmaması adına estetik olarak oluşturulan dikişler sayesinde bireyler kendilerini daha iyi hissedebilirler.
  • Şırınga ile jinekomasti operasyonu geçirme imkanı da bulunur. Bu durum iz oluşmaması açısından faydalıdır.
  • Bireyler operasyon sonrasında hızlı bir şekilde iyileştikleri için herhangi bir problem yaşanmaz.
  • Aynı durumun tekrar etmemesi adına kişilerin kilo orantısına dikkat etmeleri önemlidir.