Kadınlar Neden Meme Büyütme Operasyonu Yaptırmak İstiyorlar? | Güzellik Çarşısı

Kadınlar Neden Meme Büyütme Operasyonu Yaptırmak İstiyorlar?

Meme estetiği hangi bölüm yapar?, Meme büyütme Hangi doktor iyi?, Kadınlar neden silikon yaptırır?, Göğüs büyütme operasyonu kaç saat sürer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Kadınlar Neden Meme Büyütme Operasyonu Yaptırmak İstiyorlar?
04 Nisan 2022
324 okunma
Kadınlar Neden Meme Büyütme Operasyonu Yaptırmak İstiyorlar?

Her geçen gün çok daha yüksek taleplere sahip olmasından dolayı kadınlar neden meme büyütme operasyonu yaptırmak istiyorlar sorusu da çok daha derinlemesine araştırma isteyen konular arasında bulunmaktadır. Gerek fiziksel gerekse psikolojik açıdan birçok farklı sebep bulunabilirken bilimsel açıdan yapılan araştırmalarda ihtiyaç duyma isteklerinin çeşitli olduğu da görülmektedir. İhtiyaçtan kaynaklı durumlar şu şekilde ifade edilebilir;

-Kanser tedavisi sonrasında meme özelinde yaşanan gelişmeler

-Göğüsler arasında doğuştan gelen hacimsel farklılığın giderilmesi

-Hamilelik sonrasında meme hacminde yaşanan azalma

-İlerleyen yaşlarda görülen çok aşırı sarkma durumları.

İhtiyaç özelinde bulunan bu isteklerden dolayı kadınlar meme büyütme operasyonları yaptırırken aynı zamanda farklı durumların karşılanabilir olması da önemli etkenler arasındadır. Bunların yanı sıra çok küçük ve yetersiz olmasından dolayı cinsel anlamda oluşan isteklerden ötürü de meme büyütme durumları oluşmaktadır. Böyle durumlarda karşı cinsin tetiklemesi çok daha belirleyici olurken kişinin kendisine duyduğu saygının yok olması da operasyonu beraberinde getirmektedir.

Kadınlar Neden Meme Büyütme Operasyonu Yaptırmak İstiyorlar?

Psikolojik Durumların Etkisi

Gerek kişisel gerekse toplumsal anlamda kadınların özgüvenli olmasını sağlayan başlıca etkenler arasında kuşkusuz göğüslerde gelmektedir. Küçük ya da sarkma durumu oluşmasıyla birlikte kadınların psikolojilerinde yaşanan gelişmelerin büyük çoğunluğu olumsuz yönde olurken farklı estetik operasyonların yapılması da bu nedene bağlanmaktadır.


Özellikle duruşu bozan bir durum halinde gelen göğüslerin sevilmemesi veya hoşlanılmaması aynı zamanda beraberinde yabancılaşmayı da getirmektedir. Göğüslerine karşı yabancılaşan kadının mutlu olması ya da etrafına mutluluk vermesi de söz konusu değildir. Bundan dolayı bir hayli yaygın hale gelen meme büyütme operasyonları yapılırken kadınlar neden meme büyütme operasyonu yaptırmak istiyorlar sorusu özelinde de psikolojikler cevaplar sağlamaktadır.

Kadınlar Neden Meme Büyütme Operasyonu Yaptırmak İstiyorlar; Operasyon İşlemleri

Çok ince bir deriye sahip olan göğüs bölümünden açılan kesi sonucu protez yerleştirilmesi sağlanırken emzirme durumlarına engel olabilecek bir müdahale de bulunulmamaktadır. 1 ile 2 saat arasında meme büyütme operasyonları tamamlanırken lokal anestezi altında bulunan hastaya plastik cerrahi uzmanları müdahalede bulunmaktadır. Kas üstü işlemlerin yapılabilirken bazı nedenlerden dolayı kas zarının altından operasyon yapılması da söz konusu olabilmektedir.

Operasyon Sonrası

Kadınlar neden meme büyütme operasyonu yaptırmak istiyorlar soru özelinde yapılan gelişmelere bağlı olarak gerçekleşen operasyon sonrasında kontroller yapılmaktadır. Birkaç saat içinde taburcu olunması sağlanırken üç-dört gün boyunca istirahat edilmesi gereklidir. Bu süre zarfında işlem sırasında açılan kesi bölümünde ağrılar yaşanabilirken zaman zaman sertleşmesi de kuvvetle muhtemeldir. Bundan dolayı korku duyulmaması gerekirken ağır işler yapılmamalıdır.

-Morarma ya da şişkinlik gibi durumların olma nedeni protez ile açıklanabilirken son yıllarda damla şekilli protez tercihleri de ilk sırada gelmektedir.

-Bandajların çıkartılması ikinci günde söz konusu olabilirken ağrıların devam edeceği de bilinmelidir.

-Birkaç hafta boyunca cerrahi sutyen kullanılmalıdır.

-izler bir yıl içinde tam olarak geçerken 6 hafta boyunca göğüslere nazik davranılması gereklidir.

-Belirtilen süre sonrasında aniden oluşan ağrı veya şişme gibi durumlarda ise doktora başvurulması önerilmektedir.