Meme Büyütme İşleminden Başka, Memeye Uygulanabilen Diğer Estetik Operasyonlar Nelerdir? | Güzellik Çarşısı

Meme Büyütme İşleminden Başka, Memeye Uygulanabilen Diğer Estetik Operasyonlar Nelerdir?

V Point nedir?, Meme estetiği hangi bölüm yapar?, Kadınlarda silikon nedir?, Dual plan silikon nedir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Büyütme İşleminden Başka, Memeye Uygulanabilen Diğer Estetik Operasyonlar Nelerdir?
04 Nisan 2022
305 okunma
Meme Büyütme İşleminden Başka, Memeye Uygulanabilen Diğer Estetik Operasyonlar Nelerdir?

Kadınlar, sadece meme büyütme operasyonu için değil memelerinin görüntüsünden rahatsızlık duydukları herhangi bir konu için de bıçak altına yatabilmektedirler.meme büyütme işleminden başka, memeye uygulanabilen diğer estetik operasyonlar nelerdir? Sorusunu içeren iki önemli operasyon bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi meme küçültme operasyonu, diğeri ise meme dikleştirme operasyonudur. Her iki operasyon da günümüzde birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tıp alanında da birçok gelişme yaşanmıştır. Hastalar operasyonlarını daha kolay, pratik ve sorunsuz bir şekilde atlatmaktadırlar.

Meme Dikleştirme Operasyonu Nedir: Meme dikleştirme operasyonu, memenin sarkmadan önceki haline getirilen işleme denmektedir. Yer çekimi, hamilelik ve emzirme gibi süreçlerin etkisiyle de kadınlarda zamanla göğüslerin sarkması söz konusu olmaktadır. Hastalar sarkan göğüslerinin eski hale gelmesini istedikleri için operasyon geçirmek istemektedirler.

Operasyonda Neler Yapılmaktadır:

  • Meme ucunun etrafındaki kahverengi alan daraltırılır.
  • Yeterli meme dokusu varsa şekil verilerek de işlem yapılabilir.
  • Yakın tarihte anne olmak isteyenlere işlem önerilmez.
  • Meme küçültme operasyonundan daha küçük çapta bir operasyon olduğu bilinmelidir.
  • Sadece 2-3 saat içinde istediğiniz görünüme kavuşabilmektesiniz.

Meme Büyütme İşleminden Başka Memeye Uygulanabilen Diğer Estetik Operasyonlar Nelerdir


Meme dikleştirme operasyonu geçirdikten sonra hastanede bir gece kalmanız ardından taburcu olmaktasınız. Ufak bir operasyonun ardından eski görünüme kavuşmak kadınlar için çok cazip gelmektedir. Özellikle daha çok kadınlar arasında emzirmenin göğüsleri etkilediği bilinir. Hatta bazı kadınlar, sarkma yaşayacaklarını bildiklerinden bebeklerini emzirmek istememektedir. Ancak böyle bir yaklaşıma gerek kalmamaktadır. Ayrıca bebeklerin ilk 6 ay anne sütü alması yaşantılarının ilerleyen yıllarında sağlıklı birer birey olabilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Tıp teknolojisinin ilerlemesi sadece meme dikleştirme ameliyatı için değil diğer tüm ameliyatlar için büyük kolaylıklar yaratmaktadır. Eskiden saatler süren ya da daha fazla ameliyat izine maruz bırakılan hastalar, şuan daha kısa saatlerle üstelik robot teknolojisiyle bazen hiç kesik gerekmeden de tedavi edilebilmektedirler.

Meme büyütme işleminden başka, memeye uygulanabilen diğer estetik operasyonlar nelerdir?  sorusunun bir diğer yanıtı ise meme küçültme operasyonudur. Meme Küçültme Operasyonu Nedir?

Meme küçültme operasyonu, meme boyutları nedeniyle günlük hayatı etkilenen hastaların şikayetlerini giderebilme ve memeler arasındaki simetrinin sağlanması için yapılan işlemdir.

Hastaya Tavsiye ve Öneriler:

  • Operasyondan sonra hastanın evde 3 gün dinlenmesi tavsiye edilir.
  • Kişinin, doktoru tarafından verilen antibiyotik ve ağrı kesicilerini düzenli kullanarak iyileşme sürecine katkıda bulunması gerekmektedir.
  • Kontrolsüz hareketlerde bulunmak, ağır yük kaldırmak yasaktır.
  • Operasyon sonrasında 1 ay boyunca sigara içilmemesi gerekmektedir.
  • Ameliyattan 1 ay sonra yavaş tempoda yürüyüş serbesttir, 2 ay boyunca ağır spor yapmak ise sakıncalıdır.

Hem meme dikleştirme operasyonu hem de meme küçültme operasyonu günümüzde kadınlar tarafından çokça tercih edilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Güncellenen tıp teknolojiyle bireyler istedikleri görünüme rahatça kavuşabilmektedirler. meme büyütme işleminden başka, memeye uygulanabilen diğer estetik operasyonlar nelerdir? sorusunun bu denli önemli olmasının nedeni günümüzde bu operasyonlara olan ilginin büyük olmasıdır.